kad1r
kad1r (üye)
Tekirdağ / Reklam Fotoğrafçısı

Photshop Baştan Sona Geçen Zaman Kadirg.

*Photoshopu kullanmak öğrenmek

Arkadaşlar biliyosunuz ki ben photshopla uğraşayan bir kişiyim. Profilime girerseniz çalışmaları görürsünüz. Her çeşit çalışma var. Herkesin yapabileceği şeyler aslında bunlar ; yani merağı olan insan yapar diye düşünüyorum. Ha bide bu yazı neden yazıyorum çünkü ufacık şeyler için uğraşmaktan bıktım :D Bu yüzden onları bende yapmak istiyorum diyenler için yazıyorum. Öncelikle kullandığım programın adı Adobe Photshop CS4 biliyosunuz bir çoğunuz zaten tüm photshopçu ve grafikerler bu programı kullanırlar... İstediğiniz sürümünü kullanabilirsiniz (CS2, CS3, CS4, CS5, CS6) Ben size CS4 ya da CS5'i öneririm. CS6 da iyi ama ben eskiyim yenilere alışık değilim soru sorarsanız CS4'e göre cevap veririm. Neyse lafı fazla uzatmadan photshopun sırrını anlatayım.

Photoshopu indirdik. Kesinlikle internetten photshop derslerine bakmayın. Bu sizi iyi yola götürür ama çabuk sıkılırsınız. Bunun için kendiniz deneyerek öğrenmeye çalışınki her defasında daha iyilerine ulaşın.

Photshopu ilk kullanma amacı genelde render yapmaktır. Yani bi fotoğraftaki resmi kesip başka bir fotoğrafa yapıştırmaktır. Genelde manzara oluyor Bende o amaçla başlamıştım. Render yapmak için sağ taraftaki araç çubuğundaki tüm araçları teker teker kullanırsınız Çünkü bilmiyosun ki hangı araç neyi yapıyo. Aslında doğru ha hepsiyle değildi birkaçı hariç hepsini kullanılıyor render yaparken. Bu renderi az az yaparsınız kesersiniz biçersiniz :D Yanlardan gitmiş kesilmiş yamuk yumuk bi şekil çıkar ortaya. Aslında bu sizin gözünüzden çok profesyonel bi çalışma olarak görülür, çünkü 1saatinizi ona harcadınız. Sonra manzara resmini açar kestiğimiz resmi manzaraya nasıl yerleştireceğinizi düşünürsünüz. Sonra aklınıza gelir tutup sürükle falan filan yaparsınız koyarsınız üstüne Şimdi o resmi kaydetmesi var Photoshopu ilk defa açanların %80'i JPEG şeklinde kaydetmeyi beceremezler. Kaydet tuşuna bastıkları anda hep ''resimadı.psd'' olarak kaydeder. E normal olarak Google'u açarsınız. ''Photshop resmi kaydetmek '' yazarsınız. Birsürü sonuç çıkar. Ve işlem tamam öğrenirsiniz

Bunları yaparken bir sürü şey gözünüze çarpar photshopta hepsini kurcalarsınız. Habire yeni fotolar yaparsınız. Her seferinde bir öncekinden daha iyi çalışmalar olur. Kendini bi yerden sonra photshop ustası görürsün; herşeyi bildiğini sanarsın Artık kapak fotoları, logo, reklam yazıları gibi şeyler yapmaya başlarsın. Bundada yine her seferinde daha iyilerini yaparsın, daha farklı şeyleri keşfedersin photshopta... Daha çok bağlanırsın, daha çok, daha çok, daha çok... Kendini Photshopun adamı gibi görürsün. Photshopta artık hiç değişmediğini görürsün. Hep profesyonel güzel çalışmalar herkesin beğendiği çalışmalar olur. İşte o an geldiğinde photshopun kralı olursun
Bakın ufacık bir neden yüzünden photshopu açan insan nasıl yerlere geliyor

Okuduğunuz için teşekkür ederim..
Kadir Germeyan

Photoshop Kadir Germeyan Sayfası :
http://www.facebook.com/PhotshopK.Germeyan

Tamamen kendi anlatımımdır...

Tarih: 11 Kasım 2012, 10:23 - İp: 176.***.**8.187
huseyin1134
huseyin1134 (üye)
İstanbul / Amatör

ben bu yazıyı neden yazdın onu anlamadım kardes burda bu ilk paylaşımın oda ne amac belli değil facebook ta sayfanı ziyaret ettim doğru dürüst bir calişma yok amcını cözeöedim

Tarih: 12 Kasım 2012, 01:20 - İp: 78.***.**4.188
kad1r
kad1r (üye)

Bi amaç yok. Okuyun istedim. Çalışmalarım facebook sayfasında yok çünkü daha yeni açtım sayfayı facebook profilime girersen görürsün Buda son çalışmam editsiz. http://e1211.hizliresim.com/13/d/fvmvc.jpg

https://www.facebook.com/DJKadirGermeyan

Tarih: 12 Kasım 2012, 18:13 - İp: 176.***.**2.100
tarkan0009
tarkan0009 (üye)
Ankara / Firma

farklılıklar aradığın basitleşen photoshop hayatında buraya katılmakla değişeceğini düşünmüş olabilirsin zaman zaman düktürürsünde,burası demokratik laik ve liberal ve muhafazakar bi site kardeş geldinmi niye geldin demezler....(sahipleri)..

Tarih: 14 Kasım 2012, 15:21 - İp: 95.***.**3.7
kad1r
kad1r (üye)

Teşekkürler...

Tarih: 17 Kasım 2012, 09:58 - İp: 176.***.**7.35
  • 1