kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

Photoshopu %30 Hızlandırma

Photoshop Açılırken ve çalışırken sizi ve bilgisayarınızı kasıyor mu ? Artık hızlandırmak elinizde. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirirseniz program açılırken ve işlem yaparken artık kendini ve sizi kasmayacak %30 performans sağlayacaksanız. Garanti..

1-Photoshop'ta iken Ctrl+K Tuşuna basınız.
2-İletişim kutusu çıktıktan sonra Ctrl+7 Tuşlarına basınınz.
3-Scratch Disk Bölümünde
First:Startup
Second: c
Thirt : d

ALINTIDIR

Tarih: 11 Eylül 2006, 00:13 - İp: 85.***.**3.159
mus10
mus10 (üye)
Balıkesir / Amatör

çok saol hakikaten biraz farketti.

Tarih: 27 Ekim 2006, 22:22 - İp: 88.***.**1.30
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

teşekkürler ancak birde fourth bölümü var onu ne yapalım benim fazladan bi hard diskim vardı onuda f: yaptım acaba doğrumu ????

Tarih: 28 Ekim 2006, 11:11 - İp: 88.***.**7.63
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

wolkan16 sonuncusunu boş bırak ben 2 bölüm var ama 3 gözüküyor.birini c yap diğerini d yap sonra bak açılması hızlıysa 3.ye gerek yoktur dahada yavaş dersen 3.f yap birazdaha hızlanmışsa öyle bırak.yani kendi kafana göre yapabilirsin amaç biraz hızlansın.birde cs2 9.0 kullanıyorsan ondan baya geç açılıyor olabilir cs2 en iyisi fakat geç açılmasında 4-5 aydır bıktım dün akşam 8.0 ını kurdum yarıyarıya hızlanma oldu bence 8.0 kurarsan baya benim gibi rahatlayacaksın eminim iyi çalışmalar....

Tarih: 28 Ekim 2006, 12:12 - İp: 85.***.**6.108
dogan foto
dogan foto (üye)
Yurtdışı / Firma

Sevgili arkadaşlar yaptıgınız gayet güzel bişey ama bu bilgisayardaki sanal sürücü boyutları ile ilgili bişey önce onlarıda degişmeniz gerekecek bence....
nasıl yapayım derseniz şöle:

bilgisayarıma sağ tıklayın --- özelliklere girin
en sağda adcanced şeceneği var(ingilizce windows)
oraya girin performance şeçenegindeki setting ayarına tıklayın açolan pencerede yine ikinci sırdaki advanced saytasına tıklayın yine en altta change (deşiştir )şeçenegine tıklayın ordan her hard disk bölümüne tıklayıp custom size (özel size ) seçenegine girebileceginiz en yüksek degeri girin (bende bu oran 2046-4092 alt üst iki katı olmalıdır)şeklinde ayarlandım.
onları degişirseniz photoshopun ve bilgisayarım kullanacagı sanal hafıza boyutu artacak ve işlem yaparken daha rahat olacaktır.ama hard diskinide yeterli boşluk olası lazım'''
hepeinize kolay gelsin yapamayan olursa ban ulaşabilir
[email protected]

Tarih: 30 Ekim 2006, 09:45 - İp: 82.***.**0.85
evrin
evrin (üye)
Ankara / Amatör

Bu teknik öneri nerde veriliyor merak ettim..
Çok doğru bir öneri değil. Doğrusu şu
First : D
Second : E
Thirt : C olmalı windowsla PS'nin bir arada çalışmasını önlemek için.

Tarih: 29 Ekim 2010, 00:29 - İp: 85.***.**7.96