refdetros
refdetros (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshopla 1. Yıl Hediyesi

photoshop ve fotoğraf sever dostlarım. kız arkadaşımla ilerleyen günlerde 1. yılımızı kutlayacağız ve ben ona elimle yapmış olduğum güzel bi hediye vermek istiyorum. photoshop'u da iyi düzeyde kullanabiliyorum. nasıl bi hediye yapabillirim diye sorabileceğim en iyi ortam burası sanırım benim aklıma başladığımız günden 1.yılımıza kadar olan bir yıllık bi takvim. ama bu takvimi yaparken o bir yıl içindeki önemli günlere özel hatırlatmalar ve fotoğraflar koymayı düşünüyorum. daha değişik veya geliştirici fikirleri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Tarih: 23 Ekim 2010, 11:13 - İp: 78.***.**9.9
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yeni bir fikrim yok bu yüzden var olan fikir üzerinden gideceğim.

takvim yaparken özellikle mevsimlerin ruh halleri ile fotoğraftaki ruh hallerine dikkat et. mesela son baharda cıvıl cıvıl fotoğraf yerine daha böyle romantik yapraklı tasarlanmış şekilde fotoğraf koy. yani anlamsal bütünlük elde ederek verilen mesaj daha güçlü hale getirilebilir diye düşünüyorum.

aslında hediyenin 4x4lük olması şart değil önemli olan onun için bizzat uğraşarak bir zaman harcamanız bile fazlasıyla yetecektir. tabi pırlanta yüzük seven kızlardansa ozaman bence direk pahalı bişey al derim

Tarih: 23 Ekim 2010, 13:16 - İp: 88.***.**7.152
refdetros
refdetros (üye)

başka bi yardımsever veya fikri olan yok mu yaa teşekkürler remi ama pırlanta için henüz erken final için saklıyorum onu şimdilik böyle manevi şeyler daha hoşuna gitcek eminim ama şekillendiremedim hala kafamda. sonuçta 12 ayrı sayfadan oluşacak ve ayrı konseptlerde. işim zor galiba

Tarih: 25 Ekim 2010, 22:16 - İp: 78.***.**5.199
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

ben kız arkadaşımın(artık eşim) bir fotoğrafını photoshop da yeniden çizmiştim. Elde çizilmiş gibi yani. Çok hoşuna gitmişti.

Tarih: 26 Ekim 2010, 17:34 - İp: 88.***.**7.189
refdetros
refdetros (üye)

Fotoshopta çizmek nasıl bi şey dostum. filter kısmından yapılan hazır şeylerden mi yoksa uğraşıp harbiden çizdin mi

Tarih: 26 Ekim 2010, 19:07 - İp: 88.***.**5.49
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

evet komple çizmiştim. Filtre kullanmadım.

Tarih: 27 Ekim 2010, 00:07 - İp: 195.***.**8.85
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yeniden çizmek zor gelirse yağlıboya efekti yapmanı öneririm. aslında photoshop cs5 fırçaları bu işi yapıyor ama yinede şu konuya bakmanı öneririm. çok basit ve kurulum gerekmiyor.
http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=41571
biraz özenerek çalışırsan bunu büyük boy yapıp basabilirsin, yada çerçeveletip verebilirsin. şimdilerde saatlerin arkaplanlarına fotoğraf koyuyorlar ondan da yapabilirsin. yada dizüstüsü varsa ona online olarak yaptığın çalışmayı yapıştırabilirsin yada telefon yada ipoda burdan bir bak bakalım beğenecekmisiniz? http://tr.desenle.com/

aslında arkadaşını en çok sen tanıyorsun usta. nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını az çok bilirsin. ona yakın bişeyler olabilir. yada arkadaşlarından tüyoda alabilirsin. en kötü ihtimal klasikleşmiş olan kolye künye vs gibi takı malzemeleride alabilirsin. yada parfüm.

benden bu kadar. kolay gelsin size

Tarih: 27 Ekim 2010, 06:12 - İp: 85.***.**8.3
  • 1