feris
feris (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshop İyi Bir Meslek Değil

bu işi uzun zamandır yapan biri olarak şunu sölemeliyimki türkiyede photoshop yapmak tam bir amelelik , bunun farkına vardığım anda bende çekimci olmaya karar verdim , bir resmin arka fonu değişcekse eğer orda photoshop için ayrı bir sistem kurulması gerek + fotoğrafı çeken kişi nasılsa photoshplancak deyip baştan sağma fotoğraflar çekerse bu iş yürümez , özellikle şunu belirtmeliyimki arkadaşlar iyi bir photoshopcu , çekimciden daha fazla maaşı hakeder bunun bilincinde olun ,türkiyede işciliği ucuzlatmak için bu işi okadar çok gence öğretip dışarı saldılarki , sanki çok kolay bi iş yapılıyoda az ücret vercekler. özellikle bazı sayfalarda görüyorum ucuza işçilik yapan arkadaşlar var , emeğinize yazık.tüm fotoğrafçılara bakın en çok değişen eleman photoshopcudur? bunun nedenini iyi düşünün.

Tarih: 5 Ocak 2012, 09:15 - İp: 78.***.**0.6
meyame
meyame (üye)
Denizli / Profesyonel Fotoğrafçı

Evet size katılıyorum şimdilerde her yaştan insan öncelikle photoshop a yükleniyorlar ve asıl temel fotoğraf çekmeyi aldırış bile etmiyorlar..Özellikle bu durum ülkemizde böyle,herkes ben fotoğrafçıyım diye geçiniyor ama tek yapabildikleri şey photoshop..

Tarih: 5 Ocak 2012, 16:43 - İp: 78.***.**9.91
  • 1