ffg
ffg (üye)
Tokat / Amatör

Photoshop İle Raw İşleme Sorunu

Photoshop cs2 6.0 tr ile Pentax K100 D slr nin çektiği raw (pef.) formatlı imajları açamadım, sonra camera raw isimli eklentiyi de ekledim, ancak hala açılmıyor,
sorularım ;

1. benim indirmiş olduğum, eklenti (adobe nin sitesinden) ile 6.0 uyumlu mu değil,
2. eğer uyumlu değil ise photoshop ve camera raw ın uyumlu sürümleri hangileridir.
3. bazı arkadaşlar eklentiyi şu dosyanın içine, öteki dosyayı bu dosyanın içine kopyalamalısın diyorlar - da olmuyor.
4. photoshop' un muadili, yani imajımızı işleyebileceğimiz ve daha sonra en az kayıpla jpeg e çevirebileceğimiz başka bir yazılım varmı, nerden temin ederiz, nasıl çalışırız...

lütfen deneyimli bir arkadaş sorularıma, biz amatörlerin anlayabileceği türden örneklerle cevap verirse çok memnun olocağım, tüm forum sakinlerine farklı fikirler diliyorum...

Tarih: 31 Mayıs 2007, 12:27 - İp: 81.***.**7.97
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım Pgotoshop 6.0'La Raw DosyaLarını açamazsın Eski MakinaLarın Raw Formatındaki Fotoğraf AçıLır Ama Pentax K10D,Nikon D80,Canon'u Denemedim Hiç.. BunLarı Açamazsın CS 2 Yi KurmanLazım Ben Veremem Çünki Benim CS Mac İçin Sen CS 2'yi Kur Sana Camera Raw Pluginini Veririm PC'için UyumLu ELimde Var.. Önce CS 2'yi Kur..
SaygıLarımLa..

Tarih: 31 Mayıs 2007, 15:37 - İp: 88.***.**2.229
  • 1