korfezzzzz
korfezzzzz (üye)
Kocaeli / Amatör

Pen Tool Aleti Nasıl Kullanılır

Merhabalar kendimi photoshopta geliştirmeye çalışıyorum fakat bir türlü oval veya değişik çizimler yapamıyorum. Mesela Logo yapmak istiyorum

ama bu şekilde alt taraflarını nasıl oval yapacağım kenarlarını yani bir örnekle açıklayabilirmisiniz veya , logo yaparken hangi araçları daha fazla kullanmalıyım sanırım , pen tool aracı ile bu çizimler yapıyor , ama ben bir türlü pen tool ile istediğim çizglieri çizemiyorum çizim yaparken hangi tuş kombinasyonlarını kullanıyorsunuz kısa bir tutorial yazarsanız bende ona göre yapabilirim örnek olarak türkiye futbol federasyonu logosunu koydum örnek olarak bunu yapmaya çalışacağım hangi adımları izlemem gerek.

Tarih: 1 Ocak 2006, 19:49 - İp: yok
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet sadece path le bu cizimi yapabilirsin.. çizim yaparken en cok kullanacagın tuslar alt ve ctrl dir. Bununla birlikte mouse hakimiyetide onemli. Baslangıc yerimize mousla çizmeye basladık. ilk harektte hemn mausu bırakmıyoruz. mausu bırakmadan oval dengeyi kuruyoruz. saga saola yaparak. diyelimki uygun ovalligi yakaladık.
1- ELİNİ MOUSEDEN CEK
2- SONRA ALT TUSUNADA BASARAK FAZLALIK CİGİYİ KESELİM
3- SONRA YANLIŞ BİR CİZİM YAPMISSAK CTRL TUSU YARDIMIYLA DUZELETELİM.
4- YANLIŞLIK YOKSA DEVAM ET AMA HER HAREKETİNDE ALT TUSUYLA FAZLALALIĞI KESMELİSİN.
5- SADECE BU SAYDIKLARIMLA BU LOGONUN CİZİMLERİNİ YAPABİLİRSİN.
6- PATH KENDİ İCİNDE ÖĞRENİLMESİ GEREKEN BAYA OZELLİKLERE SAHİP. BU ÖZELLİKLERİ YARDIMCI BİR KAYNAKTAN ÖĞRENEBİLİRSİN.

SEVGİLER

Tarih: 1 Ocak 2006, 21:38 - İp: 85.***.**5.101
  • 1