serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D 300 S Rötüş

Arkadaşlar Studioda Nikon D 300 S ile Çektigim Fotograflara en uyumlu rötüş yöntemi hangisi sizce
vereceginiz cevaplar için şimdiden teşekürler

Tarih: 2 Mart 2011, 13:12 - İp: 78.***.**0.87
a.haydar
a.haydar (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

fitreli rotuşta filtre uygulanacak bölgenin kaç piksel oluştuğu ve hangi kalitede sıkıştırıldığı önem arzeder
örneğin 12 mp de cekilen bir vesikalığın yüz bölgesinde bulunan piksel sayısı ile boydan çekilmiş bir görüntünün yüz bölgesinde bulunan piksel sayısı anlamlı sayıda değişken olacağından kulanulacak tek bir filtreleme olmamalıdır

Tarih: 19 Mart 2011, 18:46 - İp: 85.***.**9.17
serhatpnk
serhatpnk (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

a.haydar kardeş bunu biraz daha detaylı anlatırmısın yani boy fotografınde birtde portrede rötuş uygulaması nikon d 300 s ile çekilen fotograflarda

Tarih: 29 Mart 2011, 15:28 - İp: 78.***.**9.15
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Arkadaşlar Studioda Nikon D 300 S ile Çektigim Fotograflara en uyumlu rötüş yöntemi hangisi sizce

olmayan bişeyi arıyorsunuz

Tarih: 29 Mart 2011, 21:17 - İp: 85.***.**9.85
ebuhan
ebuhan (üye)
Aksaray / Stüdyo Fotoğrafçısı

A.Haydar arkadaş anlatmış işte ; boy resmi ile yarım portre resimlerinde yüze düşen pixsel sayısı faklı olacagından tek rutuş programı kullanman yanlış ben d 300s kullanıyorum portraite ve ona yakın bi pro kullanıyorum herşey photoshop ta kendim göre göre yapıyorum o daha iyi daha şöyle bi program çıkmadı:
uygun netlikk ve uygun sertlik ve pozlamadaki renk tonunu kendi kendine rötüşlayak program çıkmadı çıkınca sana yazarım.

Tarih: 7 Ekim 2011, 16:09 - İp: 46.***.**0.9
fototime72
fototime72 (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın kardeşim röüş makinadan makinaya değişen birşey değildir.Ama şöyle bir şey var çok keskin götüntülerde rötüşün seviyesi, etkisi, yani rötüşün az mı çok mu verileceği (bu etki boy fotoğrafından vesikalık fotoğrafa değişeceği gibi, sadece vesikalıklar arasında da değişebilir).Yoksa bunun dışında başka birşey yok.Rötüş rötüştür.Ama rötüşün de birçok tekniği vardır.Kaliteli bir çalışma yapmak istiyorsan hazır rötüş kullanmamanı tavsiye ederim

Tarih: 9 Ekim 2011, 11:27 - İp: 94.***.**2.40
  • 1