ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Neden Photoshop

slm arkadaslar.niye photoshop kullandınızı merak ediyorum.paylasmak istermisiniz

Tarih: 26 Aralık 2004, 11:47 - İp: yok
zapcom
zapcom (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam bence photoshop fotoğrafçılar için en iyi ve sorunlarını halledebilecek herşey var bence. benim şu ana kadar photoshopta halledemediğim bir sorun çıkmadı karşıma.her yönlü çok kullanışlı bence.

Tarih: 28 Aralık 2004, 19:44 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

Neden Phptpshop yerine hangi p.shop diye sorsak daha iyi olur çünkü fotoğraf editlemede p.shop un üzerine bi program yok.
Ben Hala 5.02 versiyonunu kullanıyorum ve iddaa ediyorum fotoğrafçılar için en iyi versiyon 5.0 ve 5.5 dur.

Tarih: 28 Aralık 2004, 23:48 - İp: yok
akmese
akmese (üye)
İstanbul / Amatör

ufuk merhaba. neden en iyi sürüm 5,0? 8 e kadar sürümler çıktı, onların 5 ten ne eksiği var? bu program her seferinde sıfırdan yazılmıyorki. önceki sürümünün üzerine yenilikler ekleniyor. dolayısıyla yeni sürümün eskisinden daha az işlevsel olması mantıksız değilmi?

Tarih: 4 Ocak 2005, 01:37 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

P.shop un 5,5 sürümünden sonra köklü değişikliklere gidildi.
En nefret ettiğim özellikler history tool un özelliklerinin kaldırılması ve bursh penceresinin iptal edilip brush size ın her seferinde rakamlarla ayarlanması.
ben 5 veya 5.5 da fırça boyutunu değiştireceim zaman sağ tıklayıp next veya previus brush seçeneine basarak yapıyordum ve çok pratikti.Şimdi o yok.
Ayrıca history tool olmadan ben rötuş yapamıyorum.
Ayrıcada 5,5 dan sonraki p.shop lar bana çok hantal geliyor.
fotoğrafçılar için ideali 5 ve 5.5 dur.Garifik uygulamaları için tabiki 8
İşin özeti fotoğraf editleyecekseniz p.shop 5
grafik çizimi yapacaksanız 8

Tarih: 4 Ocak 2005, 23:29 - İp: yok
melis
melis (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Selam arkadaslar......

Ben onceden phtoschop 7 kulaniyordum Mennundum..

yeni versionu cikinca insan dayanamiyor ve hemen arastiga basliyor..

simdi phtoschop CS kullaniyorrum en son versionu 5 le arasindaki farki sorarsan Daglar kadar ..
Ama neticede hepsi ayni gorevleri yapiyor kullanmasini bilirsen...

saygilar.;

Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

p.shop 8 de nasıl rötuş yapıyorsunuz biri anlatsın bana.p.shop 5 de en çok kullandığım araç olan history brush ı kullanılmaz hale getirmişler.8 de bir türlü istediğim gibi rötuş yapamıyorum hep parça kalıyor

Tarih: 8 Ocak 2005, 00:53 - İp: yok
alibali
alibali (Üye)
Osmaniye / Meraklı

ps8 de coşarsın be dostum ne diyorsun ? sıkıntının neden kaynaklandığını tam olarak açıklarsan sana yardımcı olmaya çalışırım...

Sanırım senin en büyük sorunun pencerelerin,araç kutularının ve araç seçeneklerinin ps5 e göre daha karmaşık oluşu ama dostum biraz daha kurcalarsan nekadar kolay ve daha geniş ufuklu bir versiyon olduğunu görürsün...

Tarih: 9 Ocak 2005, 00:51 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

hayır benim sorunum ps.hop 8 i çözememek değil.
P.Shop 5 de rötuş yapmak için kullandığım history brush ın değiştirlimiş olması.
Stamp veya başka araçlarla da rötuş yapamıyorum sorunum bu

Tarih: 9 Ocak 2005, 13:08 - İp: yok
alibali
alibali (Üye)
Osmaniye / Meraklı

Ufuk seni anlayamıyorum. Ben history brush ve clone stamp aracını kullanarak çok başarılı sonuçlar elde ediyorum.
Nebilim opacity,flow ya da mode ayarlarında bir düzenleme sorunu olmasın?

Tarih: 9 Ocak 2005, 22:18 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

opacity,flow ya da mode ayarları sende nasıl

Tarih: 10 Ocak 2005, 22:21 - İp: yok