zapcom
zapcom (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Mükemmel Bir Photoshop İçin..

photoshopta çok büyük dosyalarla uğraşmak veya photoshopta rutuş yaparken kesim yaparken bilgisayarın kasmasını önlemek için kısacası photoshoptan %100 verim alabilmek için bilgisayarımızın özellikleri nasıl olmalıdır? bilgisayara ek parça takılmalımıdır takılmalıysa hangi parçaya ihtiyaç var ? bilen varsa arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

Tarih: 6 Haziran 2005, 17:08 - İp: yok
sedatbb
sedatbb (üye)
İzmir / Meraklı

yeni nesil bir islemci.P4 2.4ghz prescot + vb.(amd pek tavsiye etmem bu is icin piksel cozumlemesı yavastır) 512 ddr.128mb ekran kartı(bu sorun olmaz fazla) buyukce bir hdd. büyük bir monitor.buyuk bir ilgi ve alaka

bu sistem oldukca verimli olacaktır.

ek bir parcaya gerek yok.tabii yukardakiler varsa

saygılar

#sedatbb' tarafından 07.06.2005 01:01:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2005, 01:06 - İp: yok
creed_06
creed_06 (üye)
Ankara / Firma

.(amd pek tavsiye etmem bu is icin piksel cozumlemesı

Tarih: 7 Haziran 2005, 01:32 - İp: yok
creed_06
creed_06 (üye)
Ankara / Firma

grafik kartı önemli degil demişsin işte asıl önemli parşalardan biri o senin bahsettigin piksel shader ii bi ekran kartı ile giderilir tabi tutupta 128mblik bi geforce 4200 takarsan bu imkansız bu iş için en profesyonel kartları matrox üretiyor ama fiyatları ateş pahası ama mvidia nında ati ninde özellikle grafik çlışmaları için cıkardıgı ekran kartları mevcut (bu kartlarla oyun oynanmaz) hdd yüksek olsun demişsin sadece yüksekmi olmalı hayır bu iş için en uygun hdd tabiki scsi dir ama onlarda diger grafiksel ürünler gibi pahalıdır ama tavsiyem sata arabirimli bir hdd alman neden her nekadar birçık sitede aralarında az hız farkı var densede bence yanlış çünki performansı ciddi derecede yüksek (tabi normal uygulamaları bilmiyorum resim açma kapama kaydetme photoshopta history i 500 e cıkarabilme ) bu tarz işlemlerde pata ya göre cok daha hızlı ram olarakta grafik işleri için artık 512 ideal bir çözüm olmaktan çıktı çünki ps9 cok ram istiyo istedigini bulamayıncada bir dizi problem cıkarabiliryo ideal bi ram olarak corsair 512*2 pc 5200 (466mhz) tavsiye edilir anakartta kesinlikle nforce 4 ,3,2 olmasında fayda var cunki 2 ram le kullanıldıgında harika performansı var
tabi bukadar kaliteli parcaya tutupta kötü bir power takarsak o parcaların hepsini ziyan etmiş oluruz
ii bi thermaltake yada kaliteli bi marka (en az 400 watt olmak suretiyle) takılabilir tabi bu parçalarlada 100% verim alamazsın

neden çünki daha g4 teki gibi 64bite geçiş yapılmadı tabi bu parcakarı boşverip bi apple mac g4 alırsın yıllarca 85% performasla bütün işlerini yaparsın

Tarih: 7 Haziran 2005, 01:33 - İp: yok
zapcom
zapcom (üye)

g4 alırsın demişsin fakat g4 benim bulunduğum ortamı kaldırmaz yani çok fazla iş yok ama bi g4 olsa güzel olurdu hani fiyatı ne kadar bu arada g4 ün ? diğer söylediğin parçaların fiatları g4 e eşit olmaz sanırım ben sadece photoshopu rahat kullanmak istiyorum biraz paraya kıymak gerekiyor sanırım

Tarih: 7 Haziran 2005, 16:38 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

slm arkadaslar uzun bi aradan sonra tekrar bu sohbetlerde bulunmak cok güzel benim için.bence photoshop için makinanın işlemci hızı ram ı cok iyi ve ekran özünürlüğü önemli.tabi arşivicinde sağlam bi harddisk sart.bunların hepsinin bi arada olduğubi makina tavsiye ederim.bu da bir G5 üzerine kurulu mcos x dir.tabi bu makineyi keşfedene kadar G4 le calısıyoduk.ama 250 gb lık harddisk 2 gh lik hız ve 1 gb ram e sahip bir G5üzerine kurulu mcos x tüm problemlerinizi çözecektir...

#ercii' tarafından 12.06.2005 15:48:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Haziran 2005, 15:50 - İp: yok
zapcom
zapcom (üye)

512 ram + 80 gb harddisc ilave ettirdim 190 ytl istediler bu arada g4 g5 bunların fiyatı nasıl ?

Tarih: 13 Haziran 2005, 09:08 - İp: yok
milas
milas (üye)
Muğla / Amatör

arkadaşım... en önemli olan, bilgisayarınızın pentium 4 olması ve remlerinin 512 olması, ekran kartının yüksek olması gerekir, en önemlisi ise; makinanızda aynı anda 2 photoshop proğramı kurulu olmamalı, eğer böyleyse, kilitlenmeler olabilir, enüst yani cs yi kur, diğerlerini kaldır, göreceksin hiçbir sorun yaşamıyacaksın....Selamlar
[email protected]

#milas' tarafından 07.07.2005 00:30:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Temmuz 2005, 00:21 - İp: yok
  • 1