efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

Mask Pro 3 Nasıl Kullanılır?

Photoshop'a eklenti olarak kullanılan Mask Pro 3'ün kullanımını buradan resimle anlatabilirmisiniz?Tşk.

Tarih: 31 Ağustos 2005, 15:05 - İp: yok
ahmet0036
ahmet0036 (üye)
Ordu / Amatör

önce keseceğin resmi photoshopa çağır.duplicate layer deyip resmin kopyasını al ve backround yazan layeri sil.daha sonra mask pro yu aç ve magic brush tool u seç ve resmin kenarlarını silmeye başla.window menüsünden ekipmanları aç ve orada kesimin hassaslık ayarları vardır teker teker deneyerek kesimini yapabilirsin.kolay gelsin.

Tarih: 1 Eylül 2005, 17:20 - İp: yok
efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

teşekkür ederim. Ancak mask pro da bir yığın araç avr sadece magic brush mu iş görüyor o işlemi zaten ps cs2 de exractla yapıyorum

Tarih: 1 Eylül 2005, 20:13 - İp: yok
ahmet0036
ahmet0036 (üye)
Ordu / Amatör

)

Tarih: 2 Eylül 2005, 14:52 - İp: yok
krwlng
krwlng (üye)
Kırıkkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sihirbaz kesim kalemi ile komple resmi ayırabilirsin ayrıca sihirbazın görmediği yerde normal kalem ile geçişleri yapabilirsin. saç içleri için kırmızı damlalığı alıp silmek istediğin renkleri seçip ardından sihirbaz brush tool ile seçtiğin yerlerin üzerinden geçebilirsin. bütün arkadaşlar için görüntülü ( ve seslide olabilir) bir anlatım filmi çekeceğim. umarım herkesin işine yarar. ama her programda olduğu gibi herkesin bi yöntemi vardır. bana kimse öğretmedi programı indirip kendim uğraştım kaç gün. sende biraz dene. yakında göndereceğim video yu.

Tarih: 11 Eylül 2005, 12:00 - İp: yok
efe09
efe09 (üye)
Aydın / Amatör

çok teşekkür ederim krwlng kardeş videonu da bekliyeceğim.

Tarih: 11 Eylül 2005, 13:33 - İp: yok
krwlng
krwlng (üye)
Kırıkkale / Stüdyo Fotoğrafçısı

Benim makinada şuan CS var birazdan CS2 yi kurup deneyeceğim
ardından hangisinin kullanımı daha iyiyse onunla mask pro da kendi kesim stilimin videosunu kaydedip yayınlayacağım 1-2 gün içerisinde buradan haber veririm. ayrıca kendi çapımda bildiğim diğer photoshop eklentileri içinde görüntülü anlatım düşünüyorum. herkes bilgiyi hakettiğini düşündüğü kişiye aktarmalı.

Tarih: 12 Eylül 2005, 22:43 - İp: yok
  • 1