emptyfield
emptyfield (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Kucuk El İlanı Yapımı

arkadaslar gunlerdir ugraşıyorum bi turlu yapamadım
photoshop um bayagı iyidir yani fotoları istediğim gibi işleyebiliyorum ama iş yazı kullanılan kucuk el ilanı tasarımına gelince bi turlu olmuyor.
sorunum su fotoğrafın ustunde yazıların bulunduğu el ilanı tasarımı yapmaya çalışıyorum ama tasarımıı kucultunce yazılar kalitesini kaybediyo.tamam photoshop vektorel tabanlı değil ama ne yapabilirim.freehand i denedim ama
ya ben yapamadım ya da freehand tırt.freehandde de ps deki kadar metne kontrol imkanı bulamadım

Tarih: 15 Ağustos 2008, 22:57 - İp: 78.***.**3.67
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

kardeş yapacağın el ilanı sanırım A4 büyüklüğü ölçülerine yakın bir değerde dir diye düşünüyorum bu değerlerde yazıların çokta büyük bir bozulma olamaz diye düşünüyorum
istersen ölçüleri sölersen belki bir yardımımız dokunur
ancak çalışma yaparken ölçüleri A4 ölçüleri piksel oranını ise 250 den aşağı düşürmemeni tavsiye ederim düşürdüğün takdirde bozulmalar olacaktır yukardaki ölçülerde çalışma yaptığın takdirde çalışmanı 3 metre büyüklüğünde büyültsen bile gözle görülür bir bozulma olmıyacaktır

Tarih: 16 Ağustos 2008, 00:07 - İp: 78.***.**4.139
mu
mu (üye)
İstanbul / Meraklı

hangi boyutta ilan yapacaksan o boyutlara birer santim ekle ve bu ölçüde,300 çözünürlükte, cmyk modunda yeni bi sayfa aç..resmi bu sayfaya sürükle..sayfaya uygun tarzda resmi işle,yazıları vs koyacağın yerleride hesap at işlemeyi yaparken..bitince layer lı şekilde kaydet..sonra tüm layer ları birleştirip tiff formatında farklı kaydet bi kez daha...bu tiff resmi freehand e import et...sayfa boyutunu çalıştığın ölçüye getir..beş mm blend ver sayfaya..blend den sonra çıkan çizgiler içinde çalışmanı yap..resmi yerleştir..yazılarını yaz vs..kırıklı görünümler seni şaşırtmasın ekrandan dolayıdır o..
çalışman bittikten sonra kaydet..yazıları convertle bir kez daha farklı kaydet..bu convertli çalışmayı matbaaya yolla bassın..bu kadar...yalnız yolladığın freehand dosyasının yanına import ettiğin resmide koymayı unutma..yoksa açılışta resmi sorar...

Tarih: 16 Ağustos 2008, 00:19 - İp: 85.***.**9.95
emptyfield
emptyfield (üye)

arkadaşlar yanıtlar için cok teşekkürler

z_yazgan ,evet senin dediğin şekilde yapınca bi bozulma olmuyo
denedim ama benim sorunum buyutunce değil kcultunce oluyo
ornek verim su an bu sayfada solda shinko reklamı var
ben o boyutlarda bi tasarımı ps de yapınca senin yolunu (sadece kucuk boyutta dosya acmak değişikliğiyle) asla boole kaliteli olmuyo

mu:cok guzel anlatmıssın tesekkurler ama ben bu tasarımı
matbaadan cıkarmak için değil web için yapıyorum ve bahsettiğim gibi ozellikle fontlarda sorun oluyo ama
soylediğin yol cok faydalı olucakl gibi ama surda takıldım:freehand de ps actıgım 250 ye 75 cm boyuttaki dosyayı nasıl acacağımı bulamadım.onun dısında freehand de yazıları ekleyince jpeg e convert işini en sağlıklı nasıl yapabilirim.

tekrar teşekkürler

Tarih: 16 Ağustos 2008, 01:22 - İp: 78.***.**5.178
mu
mu (üye)
İstanbul / Meraklı

250 ye 75 cm...tabelamı yapacaksın?
sorunun orasını anlamadım..

freahand de yazıları ekledikten sonra sayfa üzaerindeki herşeyi seç ve grupla..seçili iken export seçeneklerinden jpeg i seç..açılan kayıt menüüsnde setup seçenekelri var..ordan jepeg in çözünürlüğüne kaar ver..yanında select vs yazan bi kutucuk göreceksin onu işaetle ok de..
bunu paparken yazıları convert etmen gerekmiyo ayrıca..

Tarih: 16 Ağustos 2008, 09:41 - İp: 85.***.**4.36
emptyfield
emptyfield (üye)

250 ye 75 pixel demek istemiştim
kusura bakma
ewt dediğin yontemi deniyorum şimdi ama dosyayı bu olculere
getiremedim

Tarih: 17 Ağustos 2008, 00:05 - İp: 78.***.**4.153
  • 1