lotus-
lotus- (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kare Çalismasi Resimli Anlatim

Yeni bir sayfa açiyoruz sonra layer penceresinde bir layer açiyoruz.Photoshopta extras isaretliyoruz ki çalismamiz duzgun olsun(View -->extras)Açtigimiz layerde rectanguler tool ile kare seklinde isaretliyoruz.Gradient tool ile karemizi boyuyoruz.

Kare olan layerimizi kopyaliyoruz ilk keremizin yan tarafina aliyoruz.Gradien renkelerini ayni yone aliyoruz duz veya yan çevirerek. ctrl+T tuslarimiz ile karemizi seçiyoruz ctrl tusu basili olarak,koselerden çekerek karemize 3boyut sekli veriyoruz.Tekrar ilk layerimizi kopyaliyoruz,diger iki karenin ust tarafina aliyoruz tekrar gradien renkelerine dikkat ederek ctrl+T tuslari ile diger karelere uygun bir sekilde boyutlandiriyoruz.

Photoshopta ilk açtigimiz sayfaya geliyoruz rectangular tool ile sayfamizin yarisini seçiyoruz ctrl+J yapip yeni bir layerde açiyoruz sayfamizi.Layer penceresinde fx tiklayip seçtigimiz alana layer style veriyoruz.Bu sizin zevkinize kalmis.Tekrar beyaz sayfamiza donuyoruz ve alt tarafini rectangular tool ile seçip ctrl+J yapip yeni layer yapiyoruz ve ayni sekilde istedigimiz style uyguluyoruz.Ben bu resimde alt tabakaya gradien uyguladim.

Kare resmimizin ayarlarindan memnunsak 3katmani birlestiriyoruz.Ve birlesmis layerimizi kopyaliyoruz asil karemizin alt tarafina aliyoruz.Bunu golge için kullanacagiz.sonra opaciti ayarini istegimize gore dusuruyoruz.

Hafif bir silgi ile kenarlarini siliyoruz.Sonuç bu

Pasta tarifi gibi olduilk defa resimli anlatim yaptim insallah fazla karisik olmamistir.Sormak istediginiz birsey olursa yardimci olmaya çalisirim.
Bir farkli çalismada bu.

Saygilar..

Tarih: 24 Temmuz 2007, 03:19 - İp: 88.***.**2.114
omurbayir
omurbayir (üye)
Ordu / Stüdyo Fotoğrafçısı

GÜZEL ÇALIŞMA KARDEŞİM TEBRİKLER..ELİNE SAĞLIK..

Tarih: 24 Temmuz 2007, 12:03 - İp: 88.***.**4.89
delta38
delta38 (üye)
Kayseri / Meraklı

ellerinize sağlık. paylaştığınız için tşkler

Tarih: 24 Temmuz 2007, 23:38 - İp: 88.***.**1.165
salih529
salih529 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

süper ötesi olmuş kardeşim tşk edrz

Tarih: 25 Temmuz 2007, 02:29 - İp: 88.***.**1.73
lotus-
lotus- (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Yorumlariniz için tesekkurler arkadaslar.Klavye tuslarina tiklayan elleriniz,parmaklariniz dert gormesin
Saygilar..

Tarih: 25 Temmuz 2007, 03:52 - İp: 88.***.**2.114
gladio_33
gladio_33 (üye)
İçel / Meraklı

eline sağlık güzel çalışma olmuş

Tarih: 25 Temmuz 2007, 05:14 - İp: 88.***.**3.249
  • 1