scakir86
scakir86 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Herkes Photoshopu Biliyorum Demesin

Artık bilgisayarında photoshop kurulu olan ben photoshopu biliyorum diyor.Lütfen arkadaşlar gerçekçi olalım.Bilenlere haksızlık ediyorsunuz.Önüne gelen grafiker olduğunu zannediyor.

Tarih: 23 Kasım 2007, 16:33 - İp: 88.***.**0.82
zekierdinc
zekierdinc (üye)
Tekirdağ / Firma

Ayrıca mademki bukadar çok biliyon niye iş bulamıyon?demek sende bi sorun var sadece çok bilmek yeterli olmuyor demekki!!!

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:24 - İp: 78.***.**9.3
maskhadov
maskhadov (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bana Göre Herkez Kendisine Yettiği Kadar biLiyorsa Ben biLiyorum DiyebiLir.Örneğin Ben Stüdyo PhotoShop'unu YapabiLiyorum beniM icin biLiyorum DemekTir. Ona Bakarsak Hayatta 12 ya$ındaki TıFıLda 79 Ya4ındaqi DedeLerimizde NasihaT Veriyor...Herkez Kendince Hayatı biLiyor ve taRiF Ediyor...$imdi Bize NasihaT Veren Kendimize Göre Değersiz oLanLarı DöveLimmi : )

Tarih: 17 Ocak 2008, 11:53 - İp: 88.***.**1.14
aychen_
aychen_ (üye)
Bursa / Meraklı

ben bu mesleğin okulunu okudum çalıştım kesinlike bir grafikerim, ama herkez kendini grafiker olarak nitelendiriyor ben çok karşılaşıyorum çalıştığım ortamlarda, grafikerlik sadece photoshpu bilmekten geçmiyor başka programlarda var grafik programları onları da bilmek gerek ...

Tarih: 17 Ocak 2008, 12:08 - İp: 85.***.**3.251
akuma
akuma (üye)

scakir arkadaş bi kendi bildiğini zanediyor kusura bakmasın ama kaç programı tam olarak kulanıyor merak ettim grafiker demek sadece photoshop değil vectörel programlarıda bilmektir quark,freehand,corel,gerekiyorsa 3d yazılımlarınıda 22 yaşındaki biri için büyük bir laf bu toplasan şurda 3 sene ya kulanıyordur ya kulanmıyordur belki böle bi konu açmak nerden geldi aklına merak ettim

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:22 - İp: 88.***.**8.203
resimtamir
resimtamir (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=30411

ozaman tıklayın

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:33 - İp: 88.***.**6.60
akuma
akuma (üye)

(scakir86 ya cevap ) ben derim ya sen freehand , corel , quak ı ne kadar biliyorsun hayatında kaç dergi ,kaç poster yaptın merak ediyorum grafikerim diyorsun bi photoshopla olmuyor grafiker sonuçta kaç edet tasarımın var kendine ait böle bişey söylüyorsan bunlarıda yanıtlaman gerek ve nerede çalıştın? kaç yıldır bu işin içindesin? 4 programı ne derece biliyorsun ? scakir iki rütüş yapıp grafikerim diyenlerdenmisin mesela ? bence daha acemisin bırakda bunları profosionel ler söylesin bunu söyleyecek en son kişisin daha yeni gelişirken bunları söylüyorsun bilenler bile bunu söylezken sen söylüyorsun komiksin başkada birşey değil senin bu söylediğine ancak gülünür .scakir86

Tarih: 21 Şubat 2008, 12:36 - İp: 88.***.**8.203
akuma
akuma (üye)

resimtamir buraya girip ne yapıcam uluslar arası çalışmıyorum ki çalışsam bile bunu firma konuşuyor ingilizce olayına gelince çeviri programları var yani diğer anlamda demokraside çözüm tükenmiyor . sen çözüm üretmek iste yeter 3ds max öğrenirken ingilizcem yoktu ama o kadarda zorlanmamıştım kaldı ki photoshop un 50 kat daha zor bir program olmasına rağmen insanın içinde olacak severek yapacak gerisi boş iş bulmak için realtime bi görsel demo hazırlarsın yaptığın çalışmaların bulunduğu prodiksiyonlara dağıtırsın gerisi onlara kalmış

ama bu konuda scakir86 hanfendi haklı olduğunu düşünmüyorum kimin ne kadar bildiği onu ilgilendirmez o açıdan bakarsan bana göre daha acemi derim bir çok kişiye görede 22 yaşında toplasan 5 yılı bulduğunu sanmıyorum bi kaç bişey öğrenip böyle yorum yapması yakışıksız kalıyor grafikerlikden bahsediyor ama kendide grafiker değil maalesef fotoğrafçı (gafikeer) nick li arkadaş açılımını yapmış zaten grafik ile alakalı programları iyi derecede bilmesi gerekir sadece photohop u değil . diğerlerinide kolay gelsin

Tarih: 21 Şubat 2008, 13:14 - İp: 88.***.**8.203
xnlal
xnlal (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ozman o kadr ıyı bılıyorum dıyen arkadaslar yaptıkları en ıyı fotografı sergılesınlerde bız de gorelım ne kadar ıyı bılıyorlarmıs photoshop kuran adamlar bıle bılmıyor butun ozellıklerını sız nasıl bu sekılde bılıyorum dıyorsunuz anlamadım cakır a hak werıyorum bende sahıt oldum studyo fotografcılarının bazıları bılmedıgı halde bılıyorum dıyor ...

durust olmak gerek ......

Tarih: 21 Şubat 2008, 13:42 - İp: 88.***.**0.135
akuma
akuma (üye)

tabi zaten onlar bilmiyor çakır hanfendi biliyor bi de o hanfendiye sorarmısın grafikerlikten bahsediyor kaç program biliyor bunuda ben merak ediyorum malum grafiker bir photoshop la olunmuyor bunların yanında freehand corel quark vs.. gibi programlarda bilinmeli 33 yaşındayım ve bu programı nerden baksan 17 senedir kulanıyorum yanında 3ds max maya xsi zbrush corel freehand quark gibi programlarıda kulanıyorum bunu bizim gibi bu sektörde çalışanlar söylemesi gerekirken 22 yaşında tecrübesi 5 yılı geçmeyen biri söylüyor sen katılabilirsin ben katılmıyorum o hanfendide grafiker değil fotoğrafçıdır. fotografçılığı bende yaptım 5 yıl kötü meslek değil ama öldü gibi bişey bunun nedenini merak ediyorsan sölim her bilgiyi paylaşırsan bindiğin dalı kesersin ister kabul et ister etme ama gerçek bu paylaşmak güzeldir ama seni aç bırakmayacaksa meslek sırlarımı hiç bi şekilde paylaşmam mesela neden paylaşayım ki piyasamı kaybetmek için mi ben yıllarımı vericem buyur ben yemiyorum sen ye bu olmaz yanlış bu system bazı şeyler sende kalmalı kalmazsa sonun rekabet ortamında kaybolmak olur kimse kimseye kızamaz böyle bir hakkı yok yok o yeniymiş yok bu işi yapamazmış siz nerden öğrendiniz doğuştanmı bide bu açıdan baksın bakalım resim nası durucak işsizlik başına vurmuş ama bu onu haklı kılmaz o adamlarda çalışacak öğrenecek ve gelişecek rabena hep bana yok öyle dürüst olacaksan bu şekilde dürüst ol tek taraflı değil benim kızdığım bi tek ukalalık olur o bilmiyormuş biliyormuş o değil hanfendinin sözleri itici bir tavır bide ondan yaşca büyük tecrübeli insanlar konuşmazken onun konuşması yanlış bu sözlere katılıyorsan sana diyecek lafım yok

alıntı:

Herkes Photoshopu Biliyorum Demesin
Artık bilgisayarında photoshop kurulu olan ben photoshopu biliyorum diyor.Lütfen arkadaşlar gerçekçi olalım.Bilenlere haksızlık ediyorsunuz.Önüne gelen grafiker olduğunu zannediyor.

xnlal bi kez daha düşün istersen ne demek istediğini beni anlarsın o zaman buraya yarışma veya bilgi alayım diye girmiyorum iyi bir site ve photoshopla ilgili olsun olmasın site içinde geziyorum burda ihtiyacım olmasa bile bi başka bölümde oluyor bir program bilinmez diye bişey yok tam olarak bilirsin ama yaratılığın bitmez nasıl yapıldığını bilirsin araç kitlerini tanıyorsan programın sonu gelir ama tasarımların sonu gelmez siz burayı karıştırıyorsunuz sadece ne işe yaradığını biliyorsunuzdur çoğu kişi kulanmazsınız o size kalmış işinizi gördüğü kadarını kulanırsınız buda size kalmış benim ihtiyacım oluyor bütün bölümlerini kulanıyorum çünki zorunluyum bana sorarsanız photoshop hiç sevmediğim bir program ama bunu kullanmaya mecburum neden derseniz diğer programlarla paslaşan bi tek adam gibi bu var 3ds max 2,1 den beri kullanırım bu sürümüne kadar ve dokuları photoshopta ayarlarsın rütüş yapmaya kadar renkleri düzenlemeye kadar o brush lara bile ihtiyaç duyarsın biri bana 3ds max kulanıyorum hemde çok iyi ama photoshop orta seviye dedimi ona inanmam bu programı kullanan photoshop u çok iyi bilmek zorunda

Tarih: 22 Şubat 2008, 00:18 - İp: 88.***.**8.203