scakir86
scakir86 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Herkes Photoshopu Biliyorum Demesin

Artık bilgisayarında photoshop kurulu olan ben photoshopu biliyorum diyor.Lütfen arkadaşlar gerçekçi olalım.Bilenlere haksızlık ediyorsunuz.Önüne gelen grafiker olduğunu zannediyor.

Tarih: 23 Kasım 2007, 16:33 - İp: 88.***.**0.82
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

scakir haklısın.fotoshopve bilgisayar dibi görünmeyen bir kuyu gibidir.hiçbirzaman bir sonu yoktur.fotografcılıkta öle..hergün ögrensen birşeyler ömrün yetmez.ukalalıkyapanlar zaten hiçbirşey bilmiyorlar..

Tarih: 23 Kasım 2007, 19:13 - İp: 88.***.**8.47
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

şakir kesinlikle haklısın.

Tarih: 23 Kasım 2007, 19:24 - İp: 88.***.**8.47
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

herkes fotoşopu iyi biliyorum demiyor zaten biliyorum diyende yanılır ama sen bu konuyu açarken sen kendin bu işi ne kadar iyi bildiğini satır arsında bize söylüyorsun zaten

Tarih: 23 Kasım 2007, 20:07 - İp: 88.***.**4.19
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

aslında kimse tam manasıyla biliyorum diyemez ama herkes bir ucundan başlar önemli olan nereye kadar götürebildigindir.

scakir86 arkadaşım yazılarınızdan kızgın oldugunuz belli oluyor.
siz ne kadar biliyorsunuz.yada ne kadar iyisiniz bu konuda
çok iyi isen neden halen iş arıyorsun. sadece eleştirmişsiniz bizlerin yapamadıgı bir resmi yapın buraya atın bizde sizin bizden iyi oldugunuzu görelim.

bu sitede gerçekten çok üstad var ama her konu her yerde anlatılmaz bazı şeyler bizlere kalsın. anlatıyoruz ögreniyorlar dönüp bizden ögrendikleri ile bizi vuruyorlar.konulara bakın fotografçı tarafından yapılması gereken resimler bu sitede bedavaya yaptırılıyor.

adam resim yaptırmak için üye olmuş resmini yaptırmış o günden sonrada siteye girmemiş. araştırın bu durumdan çok var.okadar ileri gidilmiş ve dügün albümü yaptırmaya kalkılmış.

aslında çok dogru söylemişsiniz herkes fotosopu çok iyi bildigini zannediyor.
bundan seneler önce fotosop kullanırken kendimin çok iyi oldugunu zannederdim. ama her geçen yıl ve günlerde daha fazla ilerleme kaydettigimi görünce helede ogünlerde yaptıgım ve çok iyi dedigim resimler arşivden karşıma çıkınca bir resimde 10 tane bariz hata oldugunu görüyorum ama o resmi ilk yaptıgım zamanlarda çok iyi oldugunu zanederdim.

ömrümüz yeterde 10 yılsonra canımız sag olursa eminimki şu an çok iddialı resimlerimizdede bariz hatalar bulacaz.

bu sebepten kimse çok iyi oldugunu iddia etmesin bırakın bunu resme bakan insanlar söylesin.

uzadı ama olsun durumu anlatan bir hikaye.

görmemişin birisi (temel)fransaya gitmiş
bir zaman sonra köyüne izne gelmiş
köylüye hava atacakya.kahvede demişki: ben çok iyi fransızca ögrendim demiş.

dinleyenlerden birisi(dursun) havayı bozacak. peki fransızcada deveye ne denir demiş.

temel: o kadar büyügünü ögrenmedim
dursun: peki pire ye ne denir
temel: o kadar küçügünüde ögrenmedim.

çok uzadı kusura bakmayın saygılar.

Tarih: 24 Kasım 2007, 01:05 - İp: 88.***.**1.11
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Aci ama gercek, 1. Ingilizce bilmek gerek. yoksa her konusan bos konusur. Bir gercek daha Photo Shop Help menusu icerisinde her sey mevcuttur. Hic bir kaynaga gerek yoktur Ingilizce bilen insanlar icin. Bu neye benzer? Turkce bir yazilimi az cok Turkce bilen bir yabanciya anlatmaya benzer. ve o yabancida uc bes Turkce komut veya menu ogrenmekle o programi 100 de yuz performans ile kullanamaz. Saygi ve sevgilerimle

Tarih: 24 Kasım 2007, 01:31 - İp: 78.***.**6.109
diyar
diyar (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 24 Kasım 2007, 09:07 - İp: 85.***.**9.22
ufuk_45
ufuk_45 (üye)
Kastamonu / Amatör

Arkadaşım elbette photoshopu öğrenmenin sınırı yok bilmeyenler bilenlerin önünü kesmesin demişsin. Eğer sen işinde iyiysen kimse seni bilmeyen yada az bilenlerle aynı kefeye koymaz bence, özel sektör bu farkı çok iyi anlar ve değerlendirir.

#ufuk_45' tarafından 24.11.2007 10:39:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 10:37 - İp: 88.***.**4.110
arzu_ctnky
arzu_ctnky (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://imageshack.us/

Tarih: 24 Kasım 2007, 14:44 - İp: 88.***.**7.213
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

evet bu konuya taktım.bilen bilir bilmeyen bilmez,bilen biliyorum der bilmeyen bilmiyorum der,cvp yazan arkadaşlardan biri en güzelini demiş,ben kendime yettiği kadarıyla biliyorsam biliyorum derim demiş...
Başlık açacaksanız amacınızın ,eleştireceğiniz şeyin ne olduğuna iyi karar verip daha kolay anlaşılır,gerekirse(varsa)ism vererek yazın.
photoshop kullanmayı bildiğini söyleyen aslında bilmeyen biri sizin niye bukadar umuruuzda,o kişi sizin rakibiniz ise zaten maça 1-0 mağlup başlamış durumdadır.
Siz bu konuya bukadar takıp böyle amaçsız bir başlık açarsanız ben de takılıyorum ister istemez...
Kimi neyi eleştirecekseniz mümkünse mantıklı ve anlaşılır olsun,öyle olmadığı zaman kalabalıktan öteye geçmiyor konu...demek istediğim bu...pardon taktığım nokta bu...

Tarih: 24 Kasım 2007, 17:36 - İp: 88.***.**9.123
fotomerve1
fotomerve1 (üye)
Osmaniye / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR BU ARKADAŞ YENİ ÜYE ,BENİM YAPTIĞIM BİR ÇALIŞMAYA REZALET DEDİ BENDE SEN İYİSİNİ YAP ÇOK BİLİYORSAN DEDİM BURDAKİ KONUSUNADA AŞAĞIDA BİR CEVAP YAZDIM ADAM KAYBOLDU BİR DAHA BU KONUYA GELMEDİ.ZANNEDERSEM ESKİ BİR ÜYE YENİ ÜYELİK ALMIŞ BİZLERE BİR ŞEKİLDE GICIĞI VARKİ ORTALIĞI KIZIŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR ASLINDA KENDİSİ HİÇ BİRŞEY BİLMİYOR EĞER YANILIYORSAK BİZLERE İSPAT ETSİN LÜTFEN TEŞEKKÜR EDER HERKESE HAYIRLI İŞLER DİLERİM

Tarih: 25 Kasım 2007, 10:16 - İp: 88.***.**7.20