hazalb
hazalb (üye)
İzmir / Amatör

Güneş Lekesi

arkadaşlar bende photshop 7 yüklü. gecen gün çektiğim komposizyonları çok güzel olan fotoğraflarımda açınca güneş hareleri gördüm lekeleri de diyebiliriz. bunu fotoşopta düzeltmenin bi yolu yok mudur? tekrar oraya gidip çekemem başka şehirde yaşıyorum çünkü.

Tarih: 20 Mayıs 2008, 17:45 - İp: 81.***.**5.243
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

level ve curves dan düzeltebildiğin kadar düzelt sonra kalan kısımları hassas şekilde stamp ile alabilirsin yada arkadaki kısım çok renkli değilse pachtool daha iyi olur. bunun direk bir filitre yada başka şeyle düzelmesi zor. Bence çekerken flitre kullanmak en iyisi birçok flaşta entegre flitreler var zaten gün batımı için

Tarih: 21 Mayıs 2008, 11:31 - İp: 85.***.**5.14
hazalb
hazalb (üye)
İzmir / Amatör

level ve patchtool kısımlarını biraz açar mısınız? adım adım yani zahmet olmazsa ben genelde picassa kullanıyorum photoshopu pek bilmiyorum. isterseniz size fotoğrafın kendisini de yollayabilirim.

Tarih: 21 Mayıs 2008, 15:36 - İp: 85.***.**0.16
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

bir tane foto ise yollayabilirsiniz. ctrl+l ile ışık dengesini ayarlayabilirsiniz level bölümünde sağda solda iki farklı sürgü vardır onlala oynayarak etkisini azaltabilirisniz ctrl+m crves penceresini açar bunda daha farklıdır otografın çeşitli bölgelerindeki ışık yogunlugunu değiştirebilirsiniz ama çok fazla birşeyle rbeklememek lazım. image- adjunsment-shadow/highlight bölümünden de ışık gölge dengesini ayarlayabilirsiniz. kalan güneş lekelerini stamp yada pach tool iletemizleyebilirsiniz

Tarih: 21 Mayıs 2008, 16:40 - İp: 85.***.**5.14
hazalb
hazalb (üye)
İzmir / Amatör

tamam ben bir tane fotoğraf yollayayım size dediklerinizi de anladığım kadarıyla kendim de yapmaya çalışayım bakalım becerebilecek miyim? olur mu?

Tarih: 21 Mayıs 2008, 16:47 - İp: 85.***.**0.16
  • 1