mr orwo
mr orwo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Gerçeği Arayış

Çok kıymetli fotoğrafcılığa gönül veren meslektaşlarım.Eskilerin büyük sorunu yeni teknolojiye ve yeni yıllara adapte olmaktaki zorluktur.Çünki öğrenilen vede dayatılan öğretiler vardır.Bunlar insanda süreklilik duygusu geliştirir az da olsa.Hiç bir şey sürekli değildir yaşamda.Ve her kim yaşamında bu değişimi yaşar.Yeni bir eve taşınma yeni bir araba yeni bir fotoğraf makinesi vs vs.İşte bu yeniliklere alışmak kimimize zor gelir.Lakin bilirizki ayakta kalmalıyız ve yaşam devam etmekte.Bizler ekmeğimizi bu işlerden kazanıyorsak ki öle.Mesleğimizde daime görüşe eleştiriye alçak gönüllülükle bakıp bir şeyler öğrenmeliyiz.Rutuşör ve çekimci karanlık odacı aktüelcinin şimdi bakıyorum hepsini birden öğrenmesi zor gibi.Ben şahsım adına bunların hepsini gördüm ve yettiğince öğrendim ve hala öğrenmeye devam ediyorum.Her kesin herkezden öğrenecek mutlaka bişileri vardır bunu unutmayalım.Fotoğraf nedir.Bunu sormaları lazım mesleğe yeni başlayan kardeşlerimiz.İşte bu cevabı bulduklarında ilerlememeleri mümkün değildir.Beni bile bilmediğim neler varki burdaki kardeşlerimiz sayesinde öğreniyorum.Ricam herkesin doğru yorum getirmeleri fotoğraflara ki her kez hatalarını anlasın.Şu da var ki sır!mesleki sırlar.Bunları herkez vermek istemeyebilir saygı duymamız lazım.Çünki seni sen yapan onlardır.Farklı olamayı her kes ister bu farkı da her kes bilsin isterlermi.Gerçekleri yakalayan bizleri gerçeklere ayırdılar.Saygı ve selamlarımla.

Tarih: 27 Aralık 2006, 00:37 - İp: 85.***.**6.133
muhittin k
muhittin k (üye)
Kastamonu / Stüdyo Fotoğrafçısı

Teşekürler mr orwo çok haklısın kendine iyi bak

Tarih: 27 Aralık 2006, 14:43 - İp: 85.***.**1.111
  • 1