busse
busse (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılık Belgesi :)

arkadaşlar türkiyede fotoğrafçılık belgesi alsam 4 yılı bitirip e photoshopu iyi derejede bilsem dükkan açmak yerine nerelerde çalışma şansım olur ne olarak bilgilendirirseniz sevinirim

Tarih: 13 Aralık 2008, 21:26 - İp: 85.***.**3.190
salep
salep (üye)
Yozgat / Özel Gün Fotoğrafçısı

benim 2 yıllık tükanım var.halen ustalık belgemi alamadım.okul birsürü prosütür çıkarıyor.tükan açmayacaksan hiç gerek yok.photoshopu çok iyi biliyorsanda ancak fotografçılarda iş bulursun.reklam .grafik vs işlerdede sadece photoshopla olmuyor.

Tarih: 14 Aralık 2008, 14:05 - İp: 88.***.**8.51
busse
busse (üye)

peki belgen olmadan nasıl açtın bana açamazsın dediler belge şart dediler birde muhasebeci turmak gerekiyormuş doğrumu

Tarih: 14 Aralık 2008, 15:07 - İp: 85.***.**4.101
arasdağlı
arasdağlı (üye)
İzmir / Amatör

burası türkiye olmaz diye bişey yok yeterki kılıfına uydur

Tarih: 14 Aralık 2008, 21:03 - İp: 85.***.**6.81
atay45
atay45 (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben 2000 yılında hiçbir belgem olmadan açtım studyomu.2003 yılında bi af çıktı vergi kaydı olanlara oda tarafından sınav yapılarak belge verilicek dediler bende girdim sınava ve şimdi ustalık belgem var.arkadaşın dediği gibi burası türkiye olmaz die bişi yok

Tarih: 15 Aralık 2008, 11:37 - İp: 88.***.**3.113
karayak
karayak (üye)
Burdur / Profesyonel Fotoğrafçı

evt bizim buralarda ayni fotoshopdan anlamiyorlar ama dukkanlari var ve belgeleride yok

4 yıl Okican D:

ehehehe

ahhh gitmedigimiz dugun cekmedigim studyo yemedigimiz dayak offff offff bunlar kafi 4 yıl boss

cekime gidersin bisi yapmassin dovmeye calisirlar kameraman
fotograf cekersin sen kimi cekion die yuklenirlerrr
bu isi camuru topragi bali ilen ogrenip basla o zaman dukkkan acarsin turkiyede esnaf olacak san dilin iyi olacak diksiyon kandirma kabiliyeti yani burda dolandirici degilde cunku yaptigimiz is onlarin gozunde kucuk gorunuyor

tek islemci 256 ram :D li pc lerde basladik fotoshopu

Tarih: 15 Aralık 2008, 22:38 - İp: 88.***.**4.23
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Büyük şehirlerde ps yetkinlik sertifikası veriliyor. Oralardan alırsan dünyanın neresine gidersen git o belge sana yeter. Sadece belge değil senin yaratıcılığın-düşüncen-mantığın önemli tabiiki.
Aslında çok şey var ama yazmayacağım. Bunlar şimdilik yeterli. Aklın karışmasın.

Tarih: 16 Aralık 2008, 21:43 - İp: 85.***.**7.248
busse
busse (üye)

aşırı derejede photoshop bilgim var şimdi türkiyeye bartının beldesnine yerleştik burda hiç fotoğrafçı olmadığı için bu dükkanı açmaya karar verdimde işde korku vardı içimde sanatkarler diye bi yer var kimi diyor oraya kaydol vs. vs ah bir anlayabilsem keşkeee yokki sizlerden başka yol gösterecek

Tarih: 8 Ocak 2009, 00:10 - İp: 85.***.**4.114
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

bartında kimse senin belgene bakmaz ... açarsın dükkanını gidersin belediyeden ruhsatını alırsın vergi kaydını yaptırırsın tabelanı koyarsın oldu bitti bu kadar büyütmetin anlamı yok. sen yurtdışından geldin tabi oralar öle buralar böle istanbulda bile kaçtane kaçak fotoğrafçı var sen normal dükkanını aç. Ustalık Belgenide Mesleki Eğitim Okullarından Alabiliyorsun Ama Prosedür ne Bilmiyorum Tam olarak.

Bu Arada Şunu unutmayalm ama ben çok iyi photoshop Biliyorum fotoğrafçı açayım mantığı yanlıştır herşey photoshop değil ki sen Fotoğrafçılığı Biliceksin Işık Kullanmayı Makine Kullanmayı En Önelisi Poz Verdirmeyi Biliceksin. Eğer Bunları Biliyorsan Aç dükkanını ama dediğim gibi sadece photoshopsa zor Tabi bide esnaflık var oda herkesin yapıcağı iş değildir. hadi sana kolay gelsin

Tarih: 9 Ocak 2009, 10:48 - İp: 88.***.**2.52
ebru_13
ebru_13 (üye)
Bitlis / Reklam Fotoğrafçısı

gel bizde çalış ablacım altı fotoğrafçı üztü otel gündüz çalışırsın gecede otelde kalırsın yatma yeri mevcutur

Tarih: 9 Ocak 2009, 11:15 - İp: 88.***.**0.74
ufukguler
ufukguler (üye)
Kırklareli / Profesyonel Fotoğrafçı

ustalığın yanında usta öğreticilik belgem var istersen sen dükkanını aç ben sana belgemi kiralarım ok

Tarih: 14 Ocak 2009, 21:41 - İp: 88.***.**3.64