bilo75
bilo75 (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fonla Calisma

Selam arkadaslar
umarim bana yardimci ola bilirsiniz. Problemim Fonlar.
Gecenlerde bir evli cifti stüdyoda cekdim. Ve bu cektigim fotoraflarda gelin ve damadi photoshopla kesip ve baska bir fona oturtmak istedim. Hersey istedigim gibi oldu ama hosuma gitmeyen bir sey var, fotorafa bakinca, sanki gelin ve damat ayaklari yerde degilmis gibi gözüküyor. Buda hic hosuma gitmedi. Ne yapa bilirim bu problemi önlemek icin??
Buradaki resimlere bakin, aynen oradaki gibi gözükmesini istiyorum. orada görünen bütün fonlari indirdim, fakat bir türlü ordaki gibi durmuyor.
Umarim beni anlamis birileri vardir
http://www.frmtr.com/photoshop/247657-fotograf-studyosu-fonlari-guncellenecek.html

bülent

Tarih: 7 Ocak 2007, 04:47 - İp: 84.***.**5.5
bilo75
bilo75 (üye)

iyi anlatamadimi acaba?? Sizlerin fon calismalari nasil gözüküyor?? Göre bilirmiyim acaba??
Maile göndermek isteyen arkadaslar bu benim mail adresim:
[email protected]
http://www.fotobilo.de

bülent

Tarih: 7 Ocak 2007, 15:15 - İp: 84.***.**1.151
bilo75
bilo75 (üye)

okadar fonlar yayinlayip indiriorsunuz, hicmi kimse soruma cevap veremiyor burada???
forum dedigin insan birbirine yardim edilesidir, ama burada o kural yok herhalde. yazik

Tarih: 7 Ocak 2007, 20:02 - İp: 84.***.**9.32
grupmelodi
grupmelodi (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Selam

Sana elimden gelebilen yardimi yapabilirim beni [email protected] altinda msnde görüsebiliriz

Saygilarimla

Onur

Tarih: 7 Ocak 2007, 20:13 - İp: 217.***.**8.8
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam bilo 75 kardeş bişey soracam gerçekten studyo fotografçısımısın eger öyleysen neden amatör yazıyor studyo fotografçısıysan sordugun soruya bakıp fotografçı demek yanlış olur eger amatörsen gelin damat resmi çektim diyorsun bişey anlamadım valla eleştirimi yanlış anlayıp kızma cevabına gelince senin çektigin makinanın yükseklik ve açısıyla ilgili anladıgım kadarıyla makinada sehba kullanıyorsun resmi çekerken sehba veya elde çektigin kişilerin boyuna göre ayarlaman gerekiyor
vizör yada ekrandan bakınca ayaklarda taban kısmı yukarıya kalkık gibi durur makinanın yüksekligini biraz düşürürsen düzelir resimlerin yere basar kolay gelsin

Tarih: 7 Ocak 2007, 23:09 - İp: 88.***.**2.82
bilo75
bilo75 (üye)

slm batuhan,
evet dogru aslinda stüdyo fotorafciyim, ama daha henün yeni kurdum stüdyoyu, ondanda amatör yazdim.
Ben Nikon D80 ile cekiyorum yükseklik ise hep degisiyor. Ama cogunlukla 1.70m falan var

bülent

Tarih: 7 Ocak 2007, 23:27 - İp: 84.***.**9.32
carisma
carisma (üye)
Yurtdışı / Meraklı

selam bilo
kusura bakma gec gördüm senin yardim isteyisini...
arkadasim eger teklifimi kabul edersen bana yolla resimlerini ben elimden gelen montaj calismasi yaparim...
ben senin beklentine cvp veremicem cünkü kendim photoshopla calismiyorum ve bilmiyorumda..benim calisitigim prg almanca ve onuda cok bilen yok....
benim mailime at resimleri ve ben yapip senin mailine geri yollarim yada rapidlerim onlari....
tabiki teklifimi kabul edersen....

[email protected]

Tarih: 14 Ocak 2007, 21:37 - İp: 85.***.**1.40
mr orwo
mr orwo (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sayın arkadaşım sorununa çare arıyorsun sanırı[email protected] msn adresimden bana ulaşabilirsin.SAĞLICAKLA KAL.

Tarih: 15 Ocak 2007, 00:26 - İp: 85.***.**2.232
kızfoto
kızfoto (üye)
Afyonkarahisar / Stüdyo Fotoğrafçısı

mrb önce gelin ve damadı istediğin yere koy sonra kişilerden birtane daha layer yap onuda yön tuşlarıyla azıcık aşağıya çek
sonra o layerin üzerindeyken edit-fill use black yap opacity 100 yap mode normal ve kutucuğuda seç (preserve transparency)
yap ve okey de. sonra asıl layer ı diyer layırın düştüne at ve filterden+blur+gaussian ona tıkla ve 20 değerini ver.sonra istemediğin yerleri sil.ben bu şekilde yapıyorum uamrım yardımcı olmuşumdur

Tarih: 15 Ocak 2007, 19:05 - İp: 85.***.**8.109
batuhan19b
batuhan19b (üye)

selam bilo arkadaşlar neden msn den ulaşmasını istiyorsunuzki arkadaş işyeri açmış nezamana kadar size yaptırır yada siz ne zamana kadar yapabilirsiniz herkes kendince cevap vermiş bilo gölge yapacam demiyor resimler yere basmıyo diyo. bilo arkadaşım şu an çektigin noktadan makinayı en az 1.5 m geri çek müşteriden. birde resmi çekerken müşterinin gögüs seviyesinden birazcık aşşagıda olsun makina yüksekligi resmi çekerken vizörden bakarsan ayak durumu orada nasıl oldugu belli olur kendi pozisyonunu ona göre ileri geri veya aşşagı yukarı ayarla gerekirse çekmen gereken pozu çektikten sonra müşteriye pozisyonu bozmamasını söyle makinayı indirip ayak seviyesinden sadece ayakların resmini çek sonra monte edersin sana tavsiyem resimlerini kendin yap kötü olsun.gizllige önem ver fazlaca dene yanıl eniyisini bulursun herkese hayırlı işler.

Tarih: 15 Ocak 2007, 23:31 - İp: 88.***.**7.189
batuhan19b
batuhan19b (üye)

selam bilo arkadaşlar neden msn den ulaşmasını istiyorsunuzki arkadaş işyeri açmış nezamana kadar size yaptırır yada siz ne zamana kadar yapabilirsiniz herkes kendince cevap vermiş bilo gölge yapacam demiyor resimler yere basmıyo diyo. bilo arkadaşım şu an çektigin noktadan makinayı en az 1.5 m geri çek müşteriden. birde resmi çekerken müşterinin gögüs seviyesinden birazcık aşşagıda olsun makina yüksekligi resmi çekerken vizörden bakarsan ayak durumu orada nasıl oldugu belli olur kendi pozisyonunu ona göre ileri geri veya aşşagı yukarı ayarla gerekirse çekmen gereken pozu çektikten sonra müşteriye pozisyonu bozmamasını söyle makinayı indirip ayak seviyesinden sadece ayakların resmini çek sonra monte edersin sana tavsiyem resimlerini kendin yap kötü olsun.gizllige önem ver fazlaca dene yanıl eniyisini bulursun herkese hayırlı işler.

Tarih: 15 Ocak 2007, 23:34 - İp: 88.***.**7.189