cek
cek (üye)
İstanbul / Amatör

Ekmegini Fotoğrafçılıkta Kazananlar

Arkadaşlar artık vesikalık için bir sürü para ödemeye son. Gönderdiğim psd dosyası ile 4 vesikalık sadece 0.25 ytl ye gelecek. Sizin yapmanız gereken sadece resminizi psd dosyasına eklemek.

Kendi çektiğiniz veya daha önceden çekilmiş bir resmi kesip dosyadaki dört ayrı bölüme yapıştırmanız yetecektir.vesikalık için yaklaşık 10 tanede arkaplan bulunmaktadır. sadece 5 dk kada vesikalığınızı hazırlayıp fotoğrafçıdan bastırabilirsiniz. Baskı ücretide 0.25 ytl yani 16 resim size sadece 1 ytl ye mal olacaktır. Ben sürekli böyle yapıyorum. artık fotoğrafçı bana uyuz oldu. Sizede tavsiye ederim. DİYE YAZMIŞ !!!! ALINTIDIR!!! KENDİ KENDİNİZİ VURMAYIN KAÇPARAYA VS ÇEKİYORSANIZ O FİYATA YAPIN TAVSİYEM OLUR!!!!!!!

#cek' tarafından 12.12.2006 16:34:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2006, 13:00 - İp: 85.***.**5.112
_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Değerli meslektaşlarım biz kendi memleketimizde yıllardır bunun savaşını veriyoruz ama maalesef düzeltebilmiş değiliz.Bunu yapan müsveddeler bu işi kağıt maliyetini baz alarak kar etmeye çalıştıkları için(bunu yapanda zaten kırtasiyeci'dir) kar yapıyoruz zannetmekteler.Etsinler bakalım.Bir diğeri var bu gibi aldatmacalarla(10x15 karta 8 vs'lık dizme vb) müşteriyi önce yemliyor daha sonra başka bişeyden döşüyor.Olsun yapsınlar bakalım,kendime acıyorum koskoca şehirde bir tane olsun bu adam bu işin piridir üstadtır diyeceğim adam yok.Hepsi aç köpekkkkkler gibi beklemekte.Yazıktır bizlere.İstediklerimiz çıkarlarını zedelese anlayacağım ama bunlar bir şekilde bu işin kaymağını kolay yoldan yemiş ve yemekte olan insanlar.Devam etsinler bakalım...
Ayrıca yeterli üye olmadığından odamızda kapandı.Şu an elektikçiler ve elektronikçiler odasına bağlı durumdayız.Herhangi bir fiyat istikrarı olmadığı gibi tarife hazırlayacak bir kurumumuz bile yok.
Artık gerisini siz düşünün...
Kayserili arkadaşlar versa beni daha iyi anlayacaklardır.Allah sonumuzu hayır etsin...

Tarih: 18 Aralık 2006, 14:37 - İp: 88.***.**9.138
sertcavit
sertcavit (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

bahsettıgın psd dosyasını banada yollarsan sevınırım

Tarih: 17 Mart 2008, 16:44 - İp: 88.***.**6.123
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

KAÇPARAYA VS ÇEKİYORSANIZ O FİYATA YAPIN TAVSİYEM OLUR!!!!!!!
aç bitane mekan da yap bakalım bhu dediğini ne olacak?
yapabilecekmisin yoksa yapamayacakmısın herkes görsün bende görmek istiyorum.

Tarih: 18 Mart 2008, 00:35 - İp: 88.***.**3.197
teo1907
teo1907 (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

arakadaşlar kendinizi kullandırmayın vsk ne kadarsa her zaman o fiyat olmalıdır

Tarih: 18 Mart 2008, 09:06 - İp: 88.***.**4.150
kurt063kur
kurt063kur (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

biz avrupalıyız dimi benim fotograf stüdyom var öyle hazırlayıp getiren geri zekalı müşterilerime lan aptal adam bunu yaptın bari bide bi zahmet 30 40 bin euro ver bi baskı makinası al diyorum o vesikalıgın 0,25 ytl mal olması için benim zeki arkadaşım önce 30 40 bin euro ya makina alman gerekiyor anladın ve fotografçı arkadaşlar kendi hazırlayıp getirip amatör fiyatına karta basmayın baktın vs var içinde 5 ytl de bir 10x15 ekmegini alın teri ile kazanan arkadaşlara saygılarımla

Tarih: 18 Mart 2008, 13:40 - İp: 85.***.**3.12
umut1212
umut1212 (üye)
Bingöl / Stüdyo Fotoğrafçısı

bence müşterinin kendi hazırladıgı resmi 0,25 kuruşa basan fotografçı arkadaşlarımın akılarına şaşarım.fiyat neyse o alınır kuralıda budur.dünya kadar para veriyorum vergi veriyorum kira elektrik veriyorum.adam evinde hazırlayıp getircek bende 0,25 kuruşa basacak kadar APTAL degilm....

Tarih: 18 Mart 2008, 14:01 - İp: 85.***.**5.207
xnlal
xnlal (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaşlar benım anlamadıgım su musterı vesıkalıgını kendı yapsada bız yapsak ta aynı ucret alınır nedır yanı ozaman herkes kucuk bır baskı makına sı alsın kendı ısını kendı gorsun bu bıraz korsanlıga kacıyor bence meslege saygı dıorum bence bole gıderse herkes kepenk kapatır butun fotografcı arkadaslar musterılerden gelen vesıkalıkları kendı fıyatınız uzerınden alın bence....

Tarih: 18 Mart 2008, 14:03 - İp: 81.***.**2.88
fotonevzat
fotonevzat (üye)
Uşak / Firma

merhabalar konu çok olmuş açılalı ama bu sürekliliği olan bi konu taki tek fotoğrafcı kalana kadarda devam edecek bı konu neyse başımdan geçen bı olayı anlatacağım
Bursaya gezmeye gitmiştik dikkatımı çekti büyük bir firmada 72 adet vs 7,5 ytl idi merak ettim neye basıyr nasıl yapıyor diye hanıma dedim bir çekıl bakalım girdik çektiler bu olay 2003 yazında gerçekleşti bugun 2008 düşünün elimde hala o fotoğraflar var kullan kullan bitmiyor ki birde ben fotoğrafcıyım ordaki insanlar 5 sene vs ihtiyacı duymazlar yazık çok üzülmüştüm yırtıpta atamam kullanıyoruz işte

Tarih: 19 Mart 2008, 13:26 - İp: 85.***.**5.128
musti2090
musti2090 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben o şekilde gelenlerden normal vesiikalık parası alıyorum.. tavsiye ederim..

Tarih: 19 Mart 2008, 13:50 - İp: 88.***.**6.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Tekbir vesikalıkla fotoğrafçılar batacaksa önce ben kapatırım. Hiç zannetmiyorum.

Her insan kafa yorup;
yok baskıyı ben yapayım
yok foto makinesini ben alayım
yok renk ayarıyla uğraşayım
yok kesip biçmesini öğreneyim falanda filanda...

Kim yapar bunları boş versenize arkadaşlar.
%1 ihtimal bile demeye dilim varmıyor.
okadar basitse buyrun yapın bakalım ne olacak?
oluyormu?olmuyormu?
deneyin görün.

çünkü teorikle pratik çok farklı şeyler.
Öyle al makina çek foto olayı değil bu işler..

NASILIM?

Tarih: 19 Mart 2008, 15:35 - İp: 88.***.**2.156