cek
cek (üye)
İstanbul / Amatör

Ekmegini Fotoğrafçılıkta Kazananlar

Arkadaşlar artık vesikalık için bir sürü para ödemeye son. Gönderdiğim psd dosyası ile 4 vesikalık sadece 0.25 ytl ye gelecek. Sizin yapmanız gereken sadece resminizi psd dosyasına eklemek.

Kendi çektiğiniz veya daha önceden çekilmiş bir resmi kesip dosyadaki dört ayrı bölüme yapıştırmanız yetecektir.vesikalık için yaklaşık 10 tanede arkaplan bulunmaktadır. sadece 5 dk kada vesikalığınızı hazırlayıp fotoğrafçıdan bastırabilirsiniz. Baskı ücretide 0.25 ytl yani 16 resim size sadece 1 ytl ye mal olacaktır. Ben sürekli böyle yapıyorum. artık fotoğrafçı bana uyuz oldu. Sizede tavsiye ederim. DİYE YAZMIŞ !!!! ALINTIDIR!!! KENDİ KENDİNİZİ VURMAYIN KAÇPARAYA VS ÇEKİYORSANIZ O FİYATA YAPIN TAVSİYEM OLUR!!!!!!!

#cek' tarafından 12.12.2006 16:34:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Aralık 2006, 13:00 - İp: 85.***.**5.112
sergen10
sergen10 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ekmegini Fotoğrafçılıkta Kazananlar
Arkadaşlar artık vesikalık için bir sürü para ödemeye son. Gönderdiğim psd dosyası ile 4 vesikalık sadece 0.25 ytl ye gelecek. Sizin yapmanız gereken sadece resminizi psd dosyasına eklemek.

Kendi çektiğiniz veya daha önceden çekilmiş bir resmi kesip dosyadaki dört ayrı bölüme yapıştırmanız yetecektir.vesikalık için yaklaşık 10 tanede arkaplan bulunmaktadır. sadece 5 dk kada vesikalığınızı hazırlayıp fotoğrafçıdan bastırabilirsiniz. Baskı ücretide 0.25 ytl yani 16 resim size sadece 1 ytl ye mal olacaktır. Ben sürekli böyle yapıyorum. artık fotoğrafçı bana uyuz oldu. Sizede tavsiye ederim. !!!! ALINTIDIR!!! KENDİ KENDİNİZİ VURMAYIN KAÇPARAYA VS ÇEKİYORSANIZ O FİYATA YAPIN TAVSİYEM OLUR!!!!!!! ARKADAŞIM ÖNCE TEŞEKKÜRLER BÖLE Bİ KONUYA BARMAK BASTIĞIN İÇİN NEREDEN BULDUNSA İİ YAPMIŞ BURADA YAYINLAMIŞSIN BEN ŞAHSEN ÖLE Bİ İŞ GELDİĞİNDE KOVUYORUM MÜŞTERİYİ HİÇ İŞİM OLMAZ BEN ALIRIM 12 VS İÇİN 10 YTLMİ TANIMAM BAŞKA BİŞİ ONU YAPAN... GİTSİN FOTOĞRAFIDA EVİNDE BASSIN

Tarih: 12 Aralık 2006, 10:51 - İp: 88.***.**7.82
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

arkadaşlar bu mesleğe zarar verenler yine bizim gibi fotoğrafçılardır. Bunlar bizim içimizde şimdi sıralayacağım fiyatlara şaşıracaksınız.
1-) 72 adet vesikalık fotoğraf + 15*21 10 ytl
vesikalık çekiminde değişik alternatifler mevcut
2-) Amatör film tabına 36ad baskı film yıkama + film + cd kayıt + albüm + 18*24 baskı hediye 15 ytl
bunda da değişik alternatifler mevcut hatta bir ilimizde 36 poz baskı 4 ytl gibi komik bir fiyata basılıyor.
3-) Gelin damat albüm çalışması 15*21 10 poz 75 ytl
4-) albüm çalışması 18*24 + 30*40 hediye 100 ytl
v.s v.s bu liste yazmakla bitmez zaten yazarken canım sıkıldı ama durum gerçekten çok vahim bu gidişe nasıl dur denile bilir öneriler varsa yeni bir topik açıp tartışabiliriz.
Saygılar

Tarih: 12 Aralık 2006, 13:55 - İp: 81.***.**3.145
denizdemirbas
denizdemirbas (üye)
Yalova / Reklam Fotoğrafçısı

bunu yapan serefsızdır.hem kendını kandırıyor.hemde baskasının ekmegınden calıyor.mümkün degil para kazanamaz.
bu işe çırak olarak baslamadıgı için emegin ne oldugunu anlayamaz.

insan utanır.ayıptır boyle bir sey.
insanın aklı ermıyor nerde bunun çekım emegi nerde bunun photo shop emegi bunu yapanların zaten sonu çok vaim.

BÖYLE BİR ZİHNİYETE SAHİP OLAN KİŞİ FOTOGRAFCI DEGIL SADECE İŞPORTACIDIR.

Tarih: 12 Aralık 2006, 14:48 - İp: 85.***.**7.25
vepco
vepco (üye)
Yalova / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili wolkan ben yalovadayım bursadaki olayı her zaman duyuyoruz.yani bu yapılanlar foto ahlakına sıgmıyor bence.istersen bedava yap ama her meslegin bir şerefi vardır.bu fiyatlarla ne kendi kazanır nede başka meslektaşı.yazıktır bizlere sanatımız ayaklar altına alınıyor.

Tarih: 12 Aralık 2006, 15:06 - İp: 85.***.**7.25
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

vepco bende aynı fikirdeyim ve bu yapılanlara karşıyım ama yapılıyor ben şahsen bu tür indirim kampanya v.s olaylarına hiç girmedim girmem de

Tarih: 12 Aralık 2006, 15:10 - İp: 81.***.**3.145
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

eminimki o vs ler herhangi bir resmi evrakta yada işlemde memur kabul etmezse kendim yaptım demez fotografçı yaptı der hem o resmi çeken hemde basan arkadaşlara tavsiyem herkes kendi işini yapsın herkes evde çeşitli resimler çekebilir ama resmi basan meslekdaşlarımız birazcık uyanık olsunlar herkes ögrensin ona bir diyecegimiz yok ama sınırlar ihlal edilirse hepimiz sıkıntıya gireriz kendimden örnek vereyim ben buyaştan sonra başka bir iş yapamam yapsamda toplum beni ciddiye almaz özürdileyerek söylüyorum daha önce aynı konuyu bir arkadaş açmıştı bazı meslekdaşlarımız o arkadaşı rezil etmişlerdi herkese hayırlı işler

Tarih: 12 Aralık 2006, 17:19 - İp: 85.***.**6.125
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

V.S KENDİSİ HAZIRLAYIP GELEN MÜŞTERİDEN
8 ADETİNE 6YTL
12 ADETİNE 8 YTL ALIYORUM.
SÖYLEMEK İSTEDİKLERİMİ BURASYA YAZARSAM ÇOK AYIP KAÇAR.
İNANINKİ BU KONULARDA KENDİMİ ZOR TUTUYORUM.
BİZİM SANATIMIZA İŞİMİZE KAZANCIMIZA GÖZ DİKEN VE EL UZATAN İNSANLAR KENDİ EKMEKLERİNİDE KENDİLERİ YAPSIN OZAMAN.
FIRINA VEYA BAKKALA BOŞA PARA VERMESİN.
AMA ŞUNU KENDİLERİ DE BİLMESİ GEREKİR TEKNOLOJİ HER ALANDA İLERLİYOR. BU VATANDAŞLAR KENDİ KAZANÇ KAYNAKLARININ DA ZAMANLA TÜKENDİĞİNİ BİLMELERİ GEREK.

Tarih: 12 Aralık 2006, 18:01 - İp: 88.***.**5.203
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

herkez işine baksın arkadaşlar at bınenın yol gıdenın kılıc kusananın... kargadan baska kus tanımıyanlara sozumm

Tarih: 16 Aralık 2006, 15:20 - İp: 85.***.**4.59
photoibo72
photoibo72 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

ben bu yazıyı daha bugün gördüm ve çok sinirlendim...arkadaşım ben bu mesleğe 17 yılımı verdim ve senin gibi insanlar mesleğimize taş atarsa bu mesleğin ne anlamı kalır...o zaman biz bu mesleği bırakalım senin gibi her mesleği taşlıyalım öyle mi???vesikalık çekmek çok mu kolay o zaman hadi buyrun bakalım....kendi vesikalıklarını çekip gelenleri de gördükk...konsolosluk bile kabul etmedi kulağın biri gözükmüyor diye...siz bu işi çokk kolay görüyorsunuz beeee bravo size

Tarih: 17 Aralık 2006, 19:08 - İp: 88.***.**3.14
telvin79
telvin79 (üye)
Konya / Amatör

Dostum bence fotografcılık senin dediğin kadar kadar kolay birşey değil.Fotografçılık sadece photoshop yada benzeri programların çok ötesinde birşey bence.Bence herşeyin ötesinde yıllar isteyen bir ugraş.Ayrıca resim çekmek sanattır yapmak değil...

#telvin79' tarafından 20.01.2007 05:17:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2006, 13:59 - İp: 88.***.**9.188