seferadb
seferadb (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Boy Resim İçin Rutuş

arkadaşlar boy resimleri için rutuş ne önerirsiniz plugin filan yorumlarınızı bekliyorum

Tarih: 16 Şubat 2006, 18:20 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

değerli meslektaşım ben kpt 6 kullanıyorum ayarlarını yaptıktan sonra problem olmuyo daha öncesinde photoretoch kullanıyodum kpt nin ekolizer ayarlarını vereyim ama bence bu ayarları sabit kullanman hata olur zira fotoğrafın ebadına veya kalitesine göre değişir mutlaka. Ayarlar = -9,18,14,-10,-20,-41,-60,-67,-66 boy fotoğrafların rutuşları için bu ayarları kullanıyorum iyi çalışmalar ...

Tarih: 16 Şubat 2006, 18:47 - İp: 81.***.**1.94
wolkan16
wolkan16 (üye)
Bursa / Firma

stcolor arkadaşıma katılıyorum kpt6 çok iyi sonuç veriyor tavsiye ederim

Tarih: 16 Şubat 2006, 19:06 - İp: 81.***.**8.86
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

remove noiseyle birlikte kpt3 kullanmanı öneririm. her iksinde de deger 30 olursa neticeyi begenirsin.

Tarih: 16 Şubat 2006, 19:08 - İp: 85.***.**8.129
seferadb
seferadb (üye)

saolun arkadaşlar ama kpt canlılıgı kaybediyo puslaştırıyo sanki

Tarih: 16 Şubat 2006, 19:30 - İp: 85.***.**7.244
a.haydar
a.haydar (üye)

ben boy çekimlerde filtre kullanmıyorum,stampa rotuş abartmadan hem daha hızlı ama kpt6 yı denemedim son zamanlarda ismini cok duydum bende eft var yakın plan çekimlerde vsk vs.. fena değil ama kft6 yi merak ettim nereden bulsak acaba

Tarih: 16 Şubat 2006, 19:46 - İp: 88.***.**0.163
theprince
theprince (üye)

ben kpt yi tam anlamıyal hiç kullanmadım ama mennun kalmayan bi çok arkadasım var onerim dvp dir gayet iyi sonuclar alıyorum veya stampa
iyi calısmalar

Tarih: 16 Şubat 2006, 21:15 - İp: 213.***.**0.8
phenomen
phenomen (üye)

Bi KPT6 dır gidiyor ben mi bu meslekten anlamıyorum bu rotuşu nasıl beğeniyorsunuz.. çıkan sonuçlar bence güzel değil.. 12 vsk yı 3 YTL ye gelin pozlarınıda 10-15 YTL ye çekerseniz yaparsınız tabi kpt midir nedir onunla...bundan 1 sene önce merak ettim kurayım dedim KPT 6 yı denedim olmadı bilen arkadaşlardan sordum değerleri yine yok netice.. geçenlerde yine kurdum formlarda adı o kadar geçince ama olmuyor böyle bir rötüş yok... karakalem atmamış gençler rötuş demek sivilce, ben, hat mat ne varsa götürmek demek değildir... müşterileriniz belki beğenir ama önce kendiniz beğenmelisiniz...

Tarih: 4 Mart 2006, 17:35 - İp: 85.***.**6.15
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

yaa arkadaşlar bırakın şimki kpt ve eft .
vallahi şaşkınlıkla izliyorum sizi.
iyi bir professionel bence bu tür işler için sadece photoshop u kullanmalı. yani stamp ve bazen az blur.
bu şekilde daha iyi müşteriyi memnun edersiniz.
yok eğer kpt yada efet diye tutturursanız, müşteriye sıva gibi fotoğraf verirsiniz.

ben geçen sene fuarda 400 dolara bir rütuş programı aldım ama ; ne yazıkki memnun kalmadım.
yani photoshop ta daha iyi netice alıyorum..

Tarih: 5 Mart 2006, 00:56 - İp: 85.***.**8.215
discjockey
discjockey (üye)
Trabzon / Amatör

Ben NetImage 5.0 pro+ kullanıyorum ve gerçekten de kpt den daha iyi. Orhan Yum'un dediği gibi stamp ve bir miktar blur işi çözer ama NetImage ı tavsiye ediyorum... iyi çalışmalar,,,

Tarih: 12 Mart 2006, 19:15 - İp: 85.***.**9.123