mfaslan
mfaslan (üye)
İstanbul / Amatör

Bir Objeyi Kesip O Haliyle Kaydetme

selam,
benim photoshop bilgim düşük seviyelerde ve bir konuda sizden yardım bekliyorum. gökyüzünde uçan bir kuşu kesmek ve başka bir fotoğrafa yapıştırmak istiyorum. kuşu magnetic lasso veya poligonal lasso ile kenarlarından dikkatle seçtim ve arkaplanı temizledim ama temizlediğim kısımlar tamamen yok oldu simsiyah oldu ve yalnızca martı kaldı. ama benim istediğim fotoğraf sadece kuşun görüntüsünden oluşsun. bilmem anlatabildim mi ama ben bu şekilde sadece tek bir kuş resmi kaydedeyim istiyorum. bunu nasıl yaparım? cevap vereceklere
tşkk..

Tarih: 11 Şubat 2005, 12:06 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

mfaslan sanırım surunun şu kesmeye çalıştığın görüntün backgraund, bunun için bir sorunla karşılaşmışsın layer sekmedinde görüntünün üzerine iki defa tıklave gelen ikona ok de görüntün layer olmuştur dilediğin yeri kes ve kaydet bukadar iyi çalışmalar ...

Tarih: 11 Şubat 2005, 12:54 - İp: yok
mfaslan
mfaslan (üye)
İstanbul / Amatör

stcolor, hocam çok teşekkür ederim yaptım sayende allah razı olsun..

Tarih: 11 Şubat 2005, 13:29 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)

işini gördüyse ne mutlu bana cümlemizden Allah razı olsun...

Tarih: 11 Şubat 2005, 15:10 - İp: yok
mfaslan
mfaslan (üye)
İstanbul / Amatör

hocam birşey daha sorabilir miyim acaba müsadenle
kestiğim kuşu başka bir fotoğrafa yerleştireceğim. yerleştireceğim fotoğrafı da açtım. sağ taraftan layer'lardan kuşu sürükleyip yapıştıracağım fotoğrafın üzerine getirip bıraktım. ama daha hareket ettiremiyorum. bıraktığım yerde kaldı ve küçültüp büyültemiyorum da. bu işlemleri nasıl yapabilirim. eğer anlatması zor ve uzun değilse seni sıkmayacaksa anlatırsan minnettar kalırım. teşekkürler..

Tarih: 11 Şubat 2005, 18:00 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)

her iki fotoğrafı tekrar aç ve kuşu sürükleyerek tekrar diğer fotoğrafın üzerine at layerdan yapamazsın bunu layer sekmedinde flatten image var on kullanmayacaksın kullanırsan görüntün backgrand olur ve bahsettiğin işlemleri yamamazsın kuş layer olmak zorunda bunu atlama yeter

Tarih: 11 Şubat 2005, 18:43 - İp: yok
emotions
emotions (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hocam bi katkı da benden olsun, kuşu arkadasın tarif ettiği gibi layer yapıp ayırmıssın sanırım zaten, yerlestirecein yani kusun ustunde duracagı fonu ve kusun olduu kısmın ikisini de acıp kusu surukleyerek dier tarafa da tasımıssın. eger "v" tusuna basarsan , o kısayolu kullanarak ( layer penceresinde de kusun katmanı secili olmalı ) kusu istediin yere tasıyabilirsin. boyutunu deistirmek istersen de, yine layer penceresinde kusun katmanı seciliyken, " ctrl+t " tus bilesimini kullanırsan ( hangi katman seciliyken yaptıysan ctrl+t'yi) o kısmın cercevelendiğini göreceksin. shift tusuna basılı tutarak, açılan o cercevenin köşelerinden istediin gibi ayarlayabilirsin. shift tusuna basılı tutman, boyutu buyuttugunde oranın bozulmaması için önemli bi ayrıntıdır. kolay gelsin

#emotions' tarafından 17.02.2005 22:49:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Şubat 2005, 22:47 - İp: yok
  • 1