designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

Bir Bolumu Renklendirme

arkadaşlar,

photoshopta renkli bir fotoyu siyah beyaz yapip belli bir alani secip renk degisiklikleri nasil yapabilirim..?..

bir bilen ve yardim eden olabilirmi?

yanitlarinizi bekliyorum ve
yanitlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

ışığınız bol olsun.

#designer06' tarafından 17.01.2006 16:40:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2006, 16:41 - İp: yok
bahadiryor
bahadiryor (üye)
İstanbul / Amatör

control + U yaptıktan sonra çıkan pencerenin sağ köşesinde colorize kutucuğunu işaretleyip değerlerle oynayabilirsin.

kolay gelsin.

Tarih: 17 Ocak 2006, 16:58 - İp: 213.***.**8.50
medyamen
medyamen (üye)
Denizli / Meraklı

Bir Bolumu Renklendirme; Photoshop kullanmasını ne kadar biliyorsun bunu bilmiyorum. Ama sana basit olarak bir kaç detay vereyim ona göre bir çalışma yapabilirsin. Öncelikle çalışmak istediğin fotoğrafı çoğaltmalısın.Fotoğrafın kopyasını üst menüde (image) seçeneğine glip, (Mode)+(Grayscale)den siyah beyaz yapaman gerek. Daha sonra siyah beyaz fotoğrafı kopyalayıp renkli fotoğraf üzerine yapıştır. Siyah beyaz fotğraf üzerine renkli kalmasını istediğin bölümleri (earser) silgi ile silmen gerek. Silinmesi gereken yerleri fotoğrafı büyüterek yaparsan daha iyi sonuç alabilirsin.Şimdiden kolay gelsin.

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:23 - İp: 193.***.**2.248
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

bahadiryor cok tesekkur ederim arkadasim yardimin için

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:30 - İp: 85.***.**3.26
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

medyamen photoshopu işimi görecek kadar kullaniyorum(tasarım işlerimi). ama bilirsin her bir yeni teknik yeni bir bilgi oluyor.bu tekniği denememiştim.

çok çok teşekkür ederim arkadaşım bilgini paylaştığın için sağol.hemen deneyeceğim

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:33 - İp: 85.***.**3.26
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

1.image >adjustments>desature (shift+ ctrl +U)
2.history brushla tool renkelendirmek istediğin kısmın ustunden gecin yeterlidir atl kısım ortaya cıkacaktır
3.history brushla tool silme duyarlılıgını OPACİTY den ayarlaya bilirsiniz ..

Kolay gelsin

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:36 - İp: 85.***.**1.191
designer06
designer06 (üye)
Ankara / Amatör

vejdi arkadaşım mükemmel yardımlarınız için çok sağolun

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:38 - İp: 85.***.**3.26
  • 1