semba
semba (üye)
Samsun / Amatör

Başörtüsüz Psd

arkadaşlar elinizde tesettürsüz psd formatlı yada jpeg de olabilir eğerbu şekilderesimvarsalütfen yollayın sadece saç istemiyorum oşekil çok yapmacık duruyoo
genelde başörtüsü sorunu çekenleriçin bu şekilde daha ideal şimidden teşekkürlerr

Tarih: 30 Ekim 2007, 18:06 - İp: 88.***.**2.225
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

uzlaşılacağı ve karşılıklı saygıyla topiğin aşağılara gönderileceği dileğimle..

işin, iç yüzü.. stüdyo fotoğrafçılarının vesikalık çekimlerinde, tanınmaz hale getirme huyu nedeniyle ösym kendi memurlarını fotoğrafçı ilan etti.. maddi kaybımız malum... yakında diğer devlet daireleride benzer girişimde bulunursa, vay halimize..

son 1-2 senedeki gelir kaybımızda, başörtü üzerine peruk ve montaj vs.. şekilde yapılmış vesikalıklarında payı var..

yazdıklarım, şu veya bu kişiye yönelik değil.. iğneyi kendinize batırın.. sonra forum arkadaşlarınızın yanına çuvaldızla gidin...

iğneyi hiç kendinize batırmadığınızı iyi hatırlayın..

Tarih: 31 Ekim 2007, 19:14 - İp: 85.***.**8.61
soner_01
soner_01 (üye)
Adana / Amatör

keremm..

peki o kabadayı sözler benim altında kalacagım sözler, dogrudur haklısın..

peki ilk kabadayı sözleri sarfetmeye başalayanın sen oldugunun farkında mısın...!!!

niyetim mevzuyu uzatmak deil ama bu ayrıntıyı atlamışsın bi hatırlatayım dedim..!

bizde buradan ahkam kesmeyi değil, bizzat canlı yaşamayı isteriz, çünkü ayıptır sölemesi ADANALIYIZ...

Saygılar...

Tarih: 31 Ekim 2007, 22:49 - İp: 85.***.**2.72
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

"işin, iç yüzü.. stüdyo fotoğrafçılarının vesikalık çekimlerinde, tanınmaz hale getirme huyu nedeniyle ösym kendi memurlarını fotoğrafçı ilan etti.."

mete abi sonunda kadar katılıyorum ama bir konuyu atlamışsın..
Herkesin Stüdyo Fotoğrafçısı Olması Nedeni İle Bu Hal Aldı. Daha Öncede Bahsettiğim Gibi Eline Dijital Makine Alan Fotoğrafçı Oldu Kendine Stüdyo Açtı Verdiği İşler Bişeye Benzemese Dahi Fiyat Kırdı İşleri Devam Etti Sanat Yok, Işık Bilgisi Yok, Renk yok, Poz Yok Hiç Bişi YOk Fotoğraflarda Rutuş Yapıyorum Diyede Yüzü Sıva, Bas Bluru yada Bi Oto. Rutuş Tamamdır. Ama Ösym Bu fotoğrafları kabul etmio bu yüzden kendi webcamleri ile çekiyorlar. Dolayısı ile ekmeğimizden olduk, Dijital Çıktı Mertlik Bozuldu ne diyim.

saygılar mete abim..

Tarih: 1 Kasım 2007, 11:03 - İp: 88.***.**8.78
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kerem.. selam.. seni cevapsız bırakmak istemedim.. saygılar bizden..

aynı görüşleri paylaşmamız, daha çok aynı olaylara şahit olmamızdan kaynaklanıyor.. siyah-beyaz dönemindede benzer şakilde aşırı rötüş imkanı vardı aslında.. eskilerle konuşma fırsatı bulursan sorabilirsin.. zamanında film afişleri için çekilen fotoğraflar, artistleri mükemmel şekilde gösterecek şekilde anormal derecede rötüş yapılıp, yüz kemiklerine varana kadar başkasına çevirilirmiş..

söylemek isteyeceğim; dijital fotoğraf yeni bir şey ortaya çıkarmadı.. bazılarımızın tuhaf huylarını uygulama imkanını, sanki mezardan çıkardı..

tövbe tövbe .. tabirlerim biraz aşırıya gidiyor olabilir..

bu konu dışında.. ikimizi yakın gören bazı arkadaşlarda olabilir.. zamanında şu konuyu açma ihtiyacı duymuştum.. Buraya tıklayın.... orada belirttiğim gibi, sitede iyi arkadaşlarımız var.. fakat birbirimize destek durumlarını mantıklı nedene dayandıralım..

internet sitelerini kullanmaya pek alışık değiliz açıkçası.. bazı tepkilerimizin dozunuda ayarlıyamıyoruz.. kısa ve öz yazmaya çalışırkende, kendimizi yanlış anlatabiliyoruz..

internetin kapıları, iyiki herkese açık... farklı görüşlerde olmamız normal.. fakat her görüşten kimselere, daha arkadaşça dostça davranmayı bilmek gerekiyor..

Semba, soner, gaijin, Kerem veya ben hep farklı görüşte olabiliriz.. fakat fotoğraf dostluğumuzu etkilememeli diye düşünüyorum..

ve saygı ile.. nokta koymak istiyorum..

Tarih: 1 Kasım 2007, 12:36 - İp: 85.***.**1.105
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

siyah beyaza yetişemedim.. ama azda olsa bilgim var... dediklerine yine katılıyorum ama eskiden yapılan abartı rutuşlar bilerek ve isteyerek yapılıyordu... şimdilerde adam işten anlamadığı için yapıyor..
son noktayı koydun abi.
bunun üstüne sitede kimseye ne bi kırgınlık ne bi kızgınlık duymam...
Semba, soner, gaijin, mete abim, ben her zaman ayı görüşte olmak birbirimize oynuyoruz demektir...
saygılar sevgiler...

Tarih: 1 Kasım 2007, 13:15 - İp: 88.***.**6.248