french
french (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Bana Yardım Edin Yoksa Deliricem

arkadaşlar Adobe Photoshop CS2 yüklü bilgisayarımda ama anlayamadığım bir nedenden dolay sürekli donuyo, bazen bi kaç dk içinde düzelio, bazen de programı kapatmak zorunda kalıorum. dolayısıyla işkence gibi bir hal aldı photoshop benim için... RAM 512, ekran kartım da G-Force 256
sistemimde ulead photo impact de yüklü, acaba photoshop'un çalışmasını sınırlıyor olabilir mi? ya da baska ne olabilir? lütfen yardım edin...

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:49 - İp: 85.***.**4.135
erdema16
erdema16 (üye)
Bursa / Amatör

french arkadaşım wall abende de cs2 yüklü ve ram512 ekran kartımda G-Force 128mb yani seninkinden düşük.Ama dediğin gibi bende dakikalarca bi kitlenme söz konusu olmuyo.Ama arada bi kitleniyo tabiki 20 saniye kadar.Emin değilim ama sorunun herhalde donanımdan kaynaklanmıyor...

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:53 - İp: 85.***.**4.134
french
french (üye)
Yurtdışı / Meraklı

yazılımdan da değil eminim çünkü 2 ayrı cd'den de yükledim denemek için. her ikisinde de aynı problem oluştu... ve genelde yüksek kalitedeki fotograflarda problem çıkıyo

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:55 - İp: 85.***.**4.135
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım yetmez onun için donuyo cs2 biraz büyük program olduğu için çok ram kullanıyo ram yetmezsede harddisc ten de kullanıyo ve C de fazla boşluk yoksa ondan da olabilir kaç gb boşluk var C de ona bak ve ramı da yükselt daha iyi olur ben de 1 gb ram var onda bile donuyo arasıra ve de C de büyük bi boşluk birakmaya çalış daha daha iyi olur oke

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:56 - İp: 85.***.**8.88
french
french (üye)
Yurtdışı / Meraklı

1.19 GB boşlık var C'de...
teşekkür ederim. biraz D'ye aktarım yapayım belki değişir... ama 1.19 GB yeterli değil mi
çok teşekkürler cvplar için bu arada

Tarih: 12 Ocak 2007, 14:58 - İp: 85.***.**4.135
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

selam arkadaş biyöntem daha var inşallah işin görülür
Photoshopu %30 Hızlandırma
Photoshop Açılırken ve çalışırken sizi ve bilgisayarınızı kasıyor mu ? Artık hızlandırmak elinizde. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirirseniz program açılırken ve işlem yaparken artık kendini ve sizi kasmayacak %30 performans sağlayacaksanız. Garanti..

1-Photoshop'ta iken Ctrl+K Tuşuna basınız.
2-İletişim kutusu çıktıktan sonra Ctrl+7 Tuşlarına basınınz.
3-Scratch Disk Bölümünde
First:Startup
Second: c
Thirt : d

ALINTIDIR

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:08 - İp: 88.***.**4.179
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Bende 2gb ram + 256mb ekran kartı var sadece açılış 10 saniye kadar sürüyo..

Senin soruna gelince phptoshopun hızlı acılması için bi kaç püf nokta var.. nette araştırısan bulursun onun haricinde aynı anda kaç program calısıyor. Gereksiz calısan programları kapat.. çalıştırdan msconfig yazıp oradan halledebilirsin.. Disk birleştirme yap. Hiçbiri fayda etmezse temiz eller operasyonu yap.. Format yani.. Tüm sürücülerin driverlarını yükle bi güzel..

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:15 - İp: 88.***.**6.211
ardic135
ardic135 (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

Arkadaşım photoshopCS2 açık iken kullanılan bellek miktarını
ve CPU kullanım yüzdesini belirtirsen belki bir fikir yürütebilirim. Bence senin SDRAM miktarın (küçük bir olasılık ama belkide işlemci)yetersiz. "ve genelde yüksek kalitedeki fotograflarda problem çıkıyo" diyorsun.Yani yüksek dosya boyutunda....
512MB ram CS2 ye ucu ucuna yeter ama donmaz. Karalama Diskin yetersiz olabilir. O konuda arkadaşlar yardımcı olmuşlar. Büyük ihtimal bellek yetersiz....

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:43 - İp: 88.***.**4.58
french
french (üye)
Yurtdışı / Meraklı

hudemirtas malesef işe yaramadı senin belirttiğin ayrıntı
bisquit en son çare olarak format atıcam artık napiim
ardic135 sanırım alttaki resimde görülüyor cpu kul. oranı vs. photoshop açık fakat donmuşken baktım bu cpu oranına.

herkese cook tskkur ediorum! [>:D

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:01 - İp: 85.***.**4.135
galganus
galganus (üye)
Ankara / Meraklı

french donma ve kasma olayları sadece yazılımsal olmayabilir kasa veya cpu soğutman iyi değilse ve makinaya çok yükleniyorsan donma yapabilir cpu veya psu çok ısınıyorsa donma olabilir öncelikle formatla ve windows un arkada çalışan programlarını kapat ram i yükseltebilirsen 1 gb a yükselt gene olmuyorsa büyük ihtimal soğutma sorunudur çünkü ardıç135 in de dediği gibi 512 ram ucu ucuna yeter çalıştırmaya ama donma yapmaz

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:22 - İp: 81.***.**4.135
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

benim tahminime göre program çakışması daha önce bende de oldu programları tek tek kaldırarak denedim ancak buldum aynı programı tekrar kuruyorum yine çakışıyor mecburen birini siliyorum denemende yarar var.

Tarih: 13 Ocak 2007, 01:07 - İp: 88.***.**5.63