kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

Arka Fonunu Temizleme (extract)

1. Temizlemek istediğiniz resmi açın.Extract özelliği doğru yerde kullanıldığında size istediğiniz sonucu verecektir. Eğer temizlemek istediğiniz bölgenin etrafındaki renk tonları kesim sınırındaki tonlara yakın ise biraz canınızı sıkabilir.

2. Filet >Extract komutlarına tıklayarak Extraxt penceresini açın. Sağ tarafta bulunan Tool Options altında Brush Size'ı ben 5 olarak değiştirdim. bu değer resminizin ebatlarına ve hassaslık derecesine göre değişim gösterebilir. Sol menüde bulunan Edge Highlighter Tool ile yanda görüldüğü gibi kesim sınırını belirliyoruz. Hemen ardından yine sol menüde bulunan Fill Tool ile kalmasını istediğimiz bölgeyi dolduruyoruz. Ok komutuna tıklayın evet işlemimiz bukadar basit.

3. Eğer işlem sonunda istemediğiniz bölgeler kalıyorsa Air Brush ve Eraser Tool yardımı ile gerekli düzenlemeleri yapmalısınız.

paylaşmak güzeldir...

Tarih: 13 Kasım 2006, 09:18 - İp: 85.***.**7.250
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

bu extract yöntemi çok basit bi yöntem fakat renkli fonları neden ayıramıyor buna anlayamadım başka plingler buna yardımcı olabiliyorda fotoshop yapımcıları neden bu extract içine tek işlemle ister karışık ister sade fonu kesme işini yapmamışlar kendinden plingli çözemedim ileriki versiyonlarında umarın bunlarıda yaparlar...

Tarih: 13 Kasım 2006, 09:37 - İp: 85.***.**7.250
awerz
awerz (üye)
İstanbul / Meraklı

Tekrar teşekkür ler kosovali dediklerinizi aynen uyguladım resimlerden arka fonu ayırdım

Tarih: 13 Kasım 2006, 11:39 - İp: 81.***.**5.95
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

ne demek bunlar en basitleri bunları sizin gibi yeni başlayanlar için daha karışık resimler var bunları ayırmada bu yöntem başarılı olmuyor başka plingler gerekli onuda kullanmayı ben haylel öğrenmiş değilim...

Tarih: 13 Kasım 2006, 17:46 - İp: 85.***.**7.250
dj_kopeli
dj_kopeli (üye)
İstanbul / Meraklı

eyvallah reis çok kez karşılaştım ama bi işe yaramıyor diye geçtim . sağolasın ellerine sağlık

Tarih: 4 Ocak 2007, 10:41 - İp: 85.***.**9.151
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Teşekkürler yararlandım.

Tarih: 4 Ocak 2007, 16:16 - İp: 81.***.**0.61
  • 1