complex
complex (üye)
Eskişehir / Amatör

Amatörlere Karşı Olan Fotoğrafçılar

BEN FOTOĞRAFÇI OĞLUYUM BABAM FOTOĞRAFÇIYDI NE YAZIKKİ BEN ŞU HALİME GELEMEDEN DAYANAMADI VE REKABET ORTAMINDA SÜRÜKLENDİ SÜRÜKLENDİ DAYANAMADI KAPATTI SİZLER FOTOĞRAFÇILAR SİZ ÖNCE AMATÖRLERİN BİRŞEYLER ÖĞRENMESİNİ ENGELLEMEKTEN ÖNCE KENDİKENDİNİZİ ENGELLEYİN SİZLERİN SANATINI BİZ ÖLDÜRMÜYORUZ SİZLER KENDİNİZ ÖLDÜRÜYORSUNUZ.REKABET YAPIYORSUNUZ BÜYÜK ESNAF KÜÇÜK ESNAFI ÖLDÜRMEYE ÇALIŞIYOR SİZLER KALKMIŞINIZ AMATÖRLER BİŞEYLER ÖĞRENMESİN DİYORSUNUZ.PHOTOSHOPU ÖĞRETEN BİR ÇOK KİTAP VAR ÇOKTA FAYDALI KİTAPLAR PHOTOSHOP KURSU VERİLİYOR ESKİŞEHİRDE BİR DERSHANEDE FOTOĞRAFÇILAR YAZ SEZONUN DA DIŞARDAKİ BİZ AMATÖRLERE İŞ VERİYORLAR YETİŞTİREMİYORUZ DİYE..BEN SİZE SAYGIMDAN PROFESYONEL DEMİYORUM AMATÖRÜM DİYORUM...BEN VESİKALIĞIMI KENDİM YAPIYORUM AMA SENEDE 12 TANE YAPIYORSAM YAPIYORUMDURRR.SADECE KENDİME AMA FOTOĞRAFÇILIK SEKTÖR SADECE VESİKALIKLA KALKINIYORSA BOŞVERİN YAPMAYIN O ZAMAN BU İŞİ BEN ÇEKTİĞİM RESİMLERİ FOTOĞRAFÇIDA BASTIRIYORUM BİR GELİN FOTOĞRAFI EVDE OLMAZ FOTOĞRAFÇIDA OLUR İSTEDİĞİM KADAR PHOTOSHOP BİLEYİM DÜĞÜN SALONLARININ ÇEKİMLERİNİ YAPAMAM SADECE PHOTOSHOP BİLMEKLE BUNLAR SİZİN İŞİNİZ BANA İKİ FON VERMİŞİNİZ YAPTIĞIM ŞEYLERE ÖĞRETİCİ BİRKAÇ ELEŞTİRİ YAPMIŞINIZ GİDİPTE DÜKKAN AÇICAK DEĞİLİM.BENİM BABAM 30SENELİK FOTOĞRAFÇI REKABET YÜZÜNDEN NEFRET ETTİ MESLEĞİNDEN.BİDE ŞUNU SÖYLİYİM GAZETE İLANLARINDA HEMEN HEMEN HERGÜN PHOTOSHOP BİLEN ELEMAN ARIYOR FOTOĞRAFÇILAR NİÇİN...MADEM AMATÖRLER ÖĞRENMESİN İSTİYORSUNUZ NEDEN ELEMAN ARIYORSUNUZ... SADECE DÜŞÜNCELERİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM TEŞEKKÜRLER.

Tarih: 30 Temmuz 2006, 12:52 - İp: 88.***.**2.240
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

inşallah sahip olursun bir gün

Tarih: 30 Ekim 2006, 02:29 - İp: 85.***.**4.206
milas
milas (üye)
Muğla / Amatör

Tamamen katılıyorum bu arkadaşa...ve bu konuda görüşmek üzere seni mustyapici@hotmail e bekliyorum...selamlar

Tarih: 30 Ekim 2006, 21:11 - İp: 85.***.**0.173
confi
confi (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

complex kardeş benim memlekette var 30 tane fotoğrafcı nüfus 100.000 doğuda olsa yinede güzel para kazanıyorlar fotoğrafcılar birliği var vesikalık poz fiyatları falan artmıyor artırana ceza sadece bunlardan kazanıyolar ama digitale dökülünce iş kimin ne kazandığı belli değil halkda bunu biliyo ve gizliyo ama yinede vesikalıktan düğün pozlarından kazanıyolar bende eski bi fotoğrafcıyım mekan benim olmasada nefret ettim fotoğrafcılardan, bıraktım serbest kafama göre takılıyorum bişekilde kazanıyorum.türkiyede bu mesleğin suyunu çıkaran böyle zihniyet çok zamanla neler olacak bende merak ediyorum.bu yüzden niyetim avrupa belki orada değerimiz bilinir

Tarih: 12 Kasım 2006, 23:33 - İp: 85.***.**2.169
ozgurcelen
ozgurcelen (üye)
İstanbul / Meraklı

sayın complex. amatörler bu işi sadece zevk olsun diye yapıyor. bunu ticarete de dökebilirler. bunu hiçbir kanun engelleyemez. ama birşey sormak istiyorum. sizin babanız fotoğrafçımı doğdu? o hiç amatör olmadımı? bu işin eğitimini nerden aldı? veya eğitimi aldığı kişi nerden aldı? böyle konuşarak sadece amatör fotoğrafçıları daha da profosyonel hale getiriyosun. ben fotoğrafçı olmayı hiç düşünmedim. ama artık yapmak istiyorum. vesikalıklarımı da kendim çekmek istiyorum. düğün fotoğraflarımı da kendim yapmak istiyorum. çünkü bunların hepsini photoshop yapıyor. sadece biz sebep oluyoruz. SAYGILAR...

Tarih: 23 Kasım 2006, 17:42 - İp: 85.***.**6.152