mstf_ers
mstf_ers (üye)
Edirne / Amatör

Aksiyonlar Uygulamak Hakkında

elimde aksiyon uygulamak istediğim yüzlerce fotoğraf var.internetden indirdiğim aksiyonları bu fotoğraflara uyglamak istiyorum. çok hızlı olmayan bir bilgisayarım olduğundan her bir aksiyon bir kaç dakika sürebiliyor. o yüzden automate ile klasörlerdeki bütün fotoğraflara tek seferde aksiyon uygulamak istiyorum. başka bir deyişle aksiyonu seçip üç-beş saat bilgisayar başıdna beklemeden aksiyon uygulanmış fotoğrafları almak istiyorum. ancak sorun şu ki klasörlerde ki fotoğraflara aksiyon uyguladığımda biten her aksiyon işleminin ardından jpeg option penceresi ile karşılaşıyorum pencere de onay vermeden de bir sonraki fotoğrafa geçiş yapmıyor. bu pencereyi etkisizleştirerek klasörde ki tüm fotoğrafları farklı bir dosya olarak kaydetme şansım olmalı diyorum. ancak ben bulamadım. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 30 Ekim 2012, 23:08 - İp: 195.***.**4.160
nedim_yildiz
nedim_yildiz (üye)
Bursa / Amatör

Action'u kaydederken en sonunda "dosyayı farklı kaydet" yerine "kaydet" seçeneğini seçerseniz. Otomatik olarak o dosyayı kaydeder. Ama diğer dosya için yine "play" tuşuna basmanız gerekir.

Tarih: 17 Aralık 2012, 22:05 - İp: 85.***.**4.104
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

#digi45' tarafından 23.12.2012 01:54:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Aralık 2012, 07:03 - İp: 88.***.**8.42
huseyin1134
huseyin1134 (üye)
İstanbul / Amatör

action amacı aynı işlemi yapıyorsan resimlere bunu hızlandırmak photoshopta action yada baska birşey uyguladığında resim orjinal halinden değişiyor programda yeni resmi hangi tür kaydetmek istediğini sorara sana jpeg lazım ama baskasına baska tür lazım olabir he bunuda diyelim otomatik yapsın 100 resmi sec actiona bas tıkır tıkır yapsın valla öyle birşey yok

Tarih: 26 Aralık 2012, 00:17 - İp: 78.***.**8.55
ioioio
ioioio (üye)
Eskişehir / Amatör

var var her ısın bır kolayı var elbet

neyın nasıl olacagını yaz
ben sana actıon gondereyım

[email protected] 0 555 388 09 37

Tarih: 7 Mart 2013, 06:49 - İp: 78.***.**0.126
  • 1