fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

. B. S. A Peşimizde

Evet arkadaşlar biz photoshopun bir sürümünü lisanslı alıyoruz.Fakat nedense bir üst sürümünü kurunca gene lisans istiyolar anlamadım bu işi bsa bsa ee bir program kaç para düşünenyok ya bende 4 pc varsa ozaman ne olacak neyse içimi dökeyim dedim hepte fotoğrafçılar kaybetmesin ya.

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:06 - İp: 85.***.**5.179
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet malesef bu durum her meslekdaşımızın sıkıntısı.genelde aklımızın köşesinde hep o korkular var bir gün gelip pc lere el koyup hadi kontrol diyecekler.lisansları görelim diyecekler diye.işin kötü tarafı fotografla ilgili kim hangi programı verse alıp kuruyoruz.en çok korktugumuz her programdan ayrı cezaların gelmesi. inşallah hiç bir arkadaşımızın başına bu tür olay gelmez.

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:16 - İp: 88.***.**8.114
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

Gerçekten enteresan bi konu hiç aklıma gelmemişti.
İşyerinde 1 ojinal olması bece yeterli gelecektir.
Neden diğer pc lere yükledin deme hakkı kalmıyor..
Birde Firmanın Çok büyük olması gerekiyor ve uğraşmasıda..
Korkacak bişey olmadığı kanaatindeyim.
Allah Bol kazançlar ve Sabır versin Arkadaşlar..

Tarih: 7 Nisan 2007, 04:34 - İp: 88.***.**9.117
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

işte fotoğraf studyolarının aslında nekadar sorunlu bir piyasada çalıştığı ordtada.

ama genede herşey fotoğrafçılarda bitiyor artık fotoğrafçılık bitme noktasında neyden para kazanacağımız belli.
gelin ve kamera çekimi
ama bence bir düğün salanu alıp işletmek daha kolay ve fotoğrafçılara gelip ben evde yapıyorum diyenlerede şunu söyliyeyim sen de 1000 euro versen evde değil uzayda yapmassın lütfen emeğe saygı sonuçta photoshopun bir kazanç programı olduğunu unutmayın ve herkes gibi lisanslısınıalın durumuolanlar alsın ileride para kazanınca lisanslısını alsınlar çünki şikayet edildiği taktirde küçük büyük şirket farketmiyor. [>

Tarih: 7 Nisan 2007, 09:48 - İp: 88.***.**4.234
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

Tarih: 7 Nisan 2007, 19:50 - İp: 85.***.**1.230
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

evet bsa mağdurları burada varmı

Tarih: 8 Nisan 2007, 21:46 - İp: 85.***.**1.203
magenta_06
magenta_06 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

yasal yoldan hiç bir tutar tarafları yok neden derseniz bu programları kırıp internet üzerinden bizlere ulaştıranlar asıl suçlulardır adı üzerinde internet (uluslar arası bilgi paylaşımı) üniversal bir ortamda sınır yoktur burada paylaşılan şeyler kamunun ortak malıdır biz bu programları kullanmakla suç işlemiyoruz elimizde crak te var serial de istediğimiz gibi kullanırız biz bunları çalmadık adobe firması internet üzrinden hediye etti ananızın ak sütü kadar helaldir alın kullanın

Tarih: 9 Nisan 2007, 21:55 - İp: 88.***.**1.52
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

magenta_06 kardeşim yanlış düşünüyorsunuz. yinede tedbiri elden bırakmamak lazımderim. çalıntı bir mal elinizde bulundugu zaman ben çalmadım demek bizi kurtarmaz.
önemli olan programı kimin kırdıgı deyil kıran kırdıgı için cezasını çeker bizde pc lerde bulundurmaktan ceza alırız.en son eylemi biz yapıyoruz
geçen yıl burda çok arkadaş ceza aldı netten müzik indirmişler. hemde astronomik rakamlar ödediler.bir kısmının davaları halen sürüyor.

suçu o an için biz işliyoruz ben sadece kullanıyorum demek bizi kurtarmaz. saygılarımla.

Tarih: 9 Nisan 2007, 23:33 - İp: 88.***.**6.238
fotografya
fotografya (üye)
Edirne / Amatör

benim bildiğin tek şey şikayet varsa adamlar mahkeme kararını sana gönderiyor asıl şikayet edenler kimler onları bilmiyoruz müşteri gibi gelip bize cezayı uygun görenler kimler.

Tarih: 10 Nisan 2007, 10:31 - İp: 85.***.**9.166
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

hayet normaldir. Sizin aldığınız lisans sadece o ürün için geçerlidir. Eger hepsi için geçerli olsa Adobe firması her yıl yeni sürüm çıkarmaz bunu geşitirmezdi.

Tarih: 10 Nisan 2007, 12:26 - İp: 88.***.**6.22
studyoburak
studyoburak (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu ülkede adalet olsaaaa,, bizde lisanssz iş yapmayızz bizde adeletli oluruz ..makul bi fiyat,adaletli bi fiyat olsun herkez alır lisanslı.sanki bu meslekte trilyonları kazanıyozdaa

Tarih: 10 Nisan 2007, 14:29 - İp: 88.***.**8.233