z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

Kışkırtma Oyunlarına Gelmeyelim

arkadaşlar size bir açıklama yapmak istiyorum son günlerde bu sitede ağız dalaşı yine aldı başını gidiyor kimileri bilerek kimileri ise bilmiyerek bu oyuna alet oluyoruz bence bilmeden bu oyuna alet olanlara açıklamak istediğim bir şey var
konu şu ;
bu sitede üyelerden bir çok kişinin en az 2 yada daha fazla rumuzla girişleri var bunu zaten devamlı takılan arkadaşlar bilir öyle yada böyle sebeblerden dolayı bütün rumuzlarını zamanı geldiğinde iyi yada kötü amaçlı kullanıyolar
işin birde öteki yüzüne bakalım
bu sitedeki yine son üyelerden bir çoğunun daha önceki bir kargaşadan dolayı ayrılıp başka bir site kurulmuş olan yine photoshop ağırlıklı olan başka bir sitede de üyelikleri mevcuttur bunu onlar bilirler hatta bu kişiler arasında yeni kurulan o sitenin kurucu üyeleri bile var ve şu anda bile bu sitede zaman zaman bazı konulara yorum yapmaktadırlar(hatta ben bile üyeyim oraya ben saklama gereği bulmadım bunu diğer sitenin yönetiminede söledim kimse engel olamaz diye)
şimdi gelelim asıl konuya bu sitede bir kişi konu açtığı zaman yada bir çalışmasını koyduğu zaman hemen diğer sitedeki diğer üyeler başlıyorlar saldırmaya kişiler aynı ama rumuzlar farklı delil isteyen her iki siteye üye olanlar zaten bilirler bilmeyenler ise orayada üye oldukları zaman görürler ben en azından şu anda en az 30 kişiyi sayabilirim bu üyeler arasında ki bütün bu olayların arkasında yatan gerçek ise şu;
diğer sitede istenilen verim alınamayınca bu sitedeki günlük aktif üye sayısına ulaşılamayınca hele birde ellerinde bulunan kurucu üyelerden önemli birçok arkadaşlarınıda kaybedince başladılar buraya saldırmaya ki burda kargaşalık çıkarıp buradaki milleti buradan bıktırıp kendi sitelerine çekmek işin asıl özü burdadır ki malesef bunu bilmeyen bazı arkadaşlarda bu oyuna bilmeden alet olmaktadırlar
bana bile sen photoshoptan anlamıyosun herkese direktif vermeyi bırak diye sataşmaya çalıştılarki cevaplarını aldılar
çünki kendileride bunu bilirler hatta batuhan kardeşte yazmış bunu sadece sitede fon dağıtmakla plug-in yada nebileyim eklenti dosyası dağıtmaklada usta olunmuyor her iki sitede yapılan çalışmalarda yapamıyacağım konu yoktur Allah'ıma çok şükür ha ben bir saatte yaparım onlar 10 dakikada
adı geçen sitede kurucu üye sıfatında olupta burada da hala kışkırtıcı yorum yapmaya devam eden sevgili arkadşlarım bırakın bu kirli oyunları yakışmaz hem bu siteye üye diye bazı kişileri orada üyelik iptali yapıyosunuz bir yandanda kendiniz hala burada ortalık karıştırıyosunuz o zaman oradan kendi üyeliğinizide silin özellikle s...... yada diğer sitedeki adıyla s....... sana hiç yakıştıramadım. arkadaşım sen kendi sitenle ilgilen kardeş sonuçta ekmek teknen ama burada bu şekilde ortalığı bulandırırsan görüyosunki kendi silahınla kendine ateş etmiş oluyosun yapma böle
Kardeşim şuna kimse itiraz edemez bu sitede yada diğer sitede ustalık üzerine gelmiş geçmiş birtek kişi vardı malesef onuda kaçırdınız adam şakır şakır öttürüyodu photoshop u
kendisini ukalalığından dolayı sevmesem bile arkasından konuşamam bu kişiyi eskilerden herkes bilir buda AYKUT du
diğerlerimiz ancak photoshop u ancak kısım kısım biliyoruz hiç birimiz photoshop un çalışma sistemini bile bilmiyoruz
her neyse bunları anlatmaktaki amacım bırakın ortalığı bulandırmayıda öğrenmek isteyen yada öğretmek isteyen arkadaşlara yardımcı olalım
sonuçta bu olayları bilmeyen arkadaşlarımızı bilgilendirmek için bu konuyu açtım lütfen sizde bu kışkırtıcı olaylara alet olmayın
bütün bu olaylarda steve aykut hudemirtaş mu mağara şipşak kutay gibi bazı arkadaşlarında uzaktan yakından ilgisi yoktur sadece kendi aralarında özel meselelerince tartışırlar okadar ki bu arkadaşların kışkırtma ile ilgileri yoktur
biliyorum bu konuyu açmakla görüntü kirliliği yaptım özür dilerim ama bırakın herkes istediğini istediği yerde paylaşsın içimizdeki photoshop sevgisini öldürmeyin

#z_yazgan' tarafından 23.08.2008 00:19:18 tarihinde düzenlendi.

#z_yazgan' tarafından 23.08.2008 21:48:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2008, 00:12 - İp: 78.***.**4.95
lütfi32
lütfi32 (üye)
Isparta / Amatör

Tarih: 23 Ağustos 2008, 18:12 - İp: 78.***.**4.233
gevurdağlı
gevurdağlı (üye)
Osmaniye / Amatör

iyide sayın yazgan bildiğim kadar sen sanat severin siteye üyesin bizim gibi,şimdi bu karkaşayı onların çıkattığınımı söylüyosun yanlış anlamadım ise onlara taş atıyosun heralde değilmi .iyide neden ? ben pek anlayamadım konuyu birz anlaşılır olarak açarmısın ,sanat sever neden böyle bişey yapsınki ? oraya üye olanlar burayada üye insan istediği yere üye olabilir . ben sanat severin hiç kimseye oraya girmeyin buraya gelin dediğinide duymadım en azından bana böyle bir şey söylemedi

Tarih: 23 Ağustos 2008, 19:40 - İp: 88.***.**9.113
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

yazgan burda yanlış yazdın bence .....Kardeşim şuna kimse itiraz edemez bu sitede yada diğer sitede ustalık üzerine gelmiş geçmiş birtek kişi vardı malesef onuda kaçırdınız adam şakır şakır öttürüyodu photoshop u
kendisini ukalalığından dolayı sevmesem bile arkasından konuşamam bu kişiyi eskilerden herkes bilir buda AYKUT du .....BU YAZDIĞIN ADAM SİTEDEN ATILDI.Nedeni yalancı olması.AMA ŞUANDA BAŞKA İSİMLE GENE GÜNDEMDE.SAYIN MU OLARAK.Yapma yazgan lütfen bu yazıyı düzeltmeni isterdim.Hakikaten bu yazıyı senden okuyunca üzüldüm.Bu sitede artık birşey yapılmaz.Ben onu anladım...

#steve' tarafından 23.08.2008 20:14:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2008, 20:09 - İp: 81.***.**1.131
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

sevgili gevurdağlı kardeşim ben bu sitelerden başka sitelerdede üyeliğim var hiç bir zaman bunu inkar etmedim ki ve her üye olduğum yere aynı rumuzla üye oldum çünki kimsenin kayıt özğürlüğü elinden alınmaz bunu yapacaksamda her sitede aynı rumuzla üye olurum diye düşündüm bu şekilde yapan arkadaşlar var ama bilmiyorum amma iyi amma kötü sebeblerden dolayı değişik değişik rumuzlarla üye olan arkadaşlarımızda mevcut kimsenin bundanda rahatsızlığı olamaz benimde yok ammmma...........
mesele konuda anlattığım mesele olunca insanlar sırf bu nedenlerle paylaşım yapamayınca olmuyor
şimdi sevgili gevurdağlı kardeşim ben konuda isim vermedim dikkat edersen sen neye dayanarak veriyosun onu anlamadım ama şunu bilki diğer site(ki ben bu o siteyide seviyorum) sadece ismini verdiğin kişi ile kurulmuş bir site değil (ki verdiğin kişiyide severim) unutma başkalarıda var ben sadece başharflerini yazdım senden ricam bilmediğin konuda yorum yap ama isim verme lütfen konuda anlattığım konular hakkında da kesin delillerim olmasa idi zaten bu konuyu açmazdım merak etme kardeşim

sevgili steve kardeşim bu konuyu açıp açmıyacağım konusunda gerçekten çok düşündüm ama en sonunda yazmaya karar verdim ancak anlttığım konuda sen yada söylediğim kişilerin bir ilgisinin olmadığını(steve aykut hudemirtaş mu mağara şipşak kutay)yazdım zaten ki sizin bu kışkırtma olayı ile ilginizin olmadığını anlattım bura senin açından üzülecek bir sorun yok ama üzüldüğün konu aradaki fark konusu ise bu farkı zaten seni tanıyanlar bilirki buda senin için çokta önemli olmadığını tahmin ediyorum o yazdığım şakır şakır öttürüyor cümlesinde zaten konu dışarısındasın umarım beni anlarsın sevgili kardeşim nacizane benim gibi kişilerin yanında öttürüyor anlamında söledim

bu konuyu açarken hiçbir artniyeti olmayanlara sözümüz yoktur arkadaşlar kimse gocunmasın sözüm sadece ortalığı kışkırtmaya çalışan kişileredir ki onlarda zaten kendilerini bilirler sevgilerimle

#z_yazgan' tarafından 24.08.2008 00:33:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2008, 22:43 - İp: 78.***.**4.95
mu
mu (üye)
İstanbul / Meraklı

lan ben niye görmemişim bu topiği

yazgan kardeşim,sende biliyosun konuştuk, aykut başka mu başka..bunuda söyleseydin keşke..halen bizi aynı kişi olarak ananlar var..sitede bir çok kişiyle bi şekilde görüşüyoruz,onlarda bilirler biz farklı kişileriz..aykut la arkadaş olamamızdan öte bi durum yok..lakin steve denen kişiye husumetimiz ortak paydamızdır..aykut siteye girmiyo bile..bende serbest kürsü ayağına buralardayım hala

öttürme konusuna gelince size şöyle izah edeyim durumu..açık ve net..bir reklam şirketinin kreatif sorumlusuyum..aynı zamanda psikoloğum ama bu mesleği icra etmiyorum şu anda..reklamcılık daha çekici geldi çünkü şimdilik..
aykut ise 95-96 yıllarından beri tasarım işleri içinde gelişmiş biridir..çekirdekten deriz ya hani..gıda mühendisidir ayrıca..ama oda mesleğini icra etmez,sevdiği işi yapmakatadır şu an..reklamcı olarak bir çok kişiyle çalışıyoruz..basılı yayınlar yada tv reklamları ağırlıklı çalışıyoruz..istanbul ve ankara ağırlıklı müşterilerimiz var..yerine göre iş veriyoruz bazen firma dışından kişilere..biz aykutla bu sebeple tanıştık..
benim bildiğim şey şudur,istanbul da çalışılacak,beraber iş çıkartılacak aykut tan başka bir kişi daha yoktur..en iyi tasarımcıyım diyen adam aykut la yanyana geldiğinde başarısız kalmıştır..kendisi sadece yurtiçinde değil,zaman zaman yurtdışındada bazı çalışmalar yapar, bir kaç filmin afişinde imzası vardır,bazı pc oyunları için karakter çalışmaları yapmıştır...
hayranlığımı mazur görün,yaptığı işleri gördüm,aklıma hayalime gelmicek çalışmalarına şahit oldum..iş beğendiremediğimiz müşterilerimizle olan dertelrimizde aykut her zaman bize ilaç gibi gelmiştir..

şimdi biri çıkmış bu adam yanlancı diyo..kendisi nedir ne değildir bilmem hakaret etmicem bu sebeple..ama ben diyorumki,benim gördüğüm bildiği aykut çokta efendi bi insandır..herkes sever onunla sohbet etmeyi..biraz oturup beraber tanıdıktan sonra ayrılması zor gelir adama..ben bir yalanına şahit olmadım,görmedim,duymadım..

aykut denen şahsiyet,bir haftalık uygulamalı bi çalışmasından sonra kazandığı para ile orta çaplı bi araba alabilir örneğin..illustratördür,ressamdır..bir çok şehirde 6-7 katlı binaların cephelerine boya ile resimler yapmıştır ve bunun çok azının karşılığında para almıştır..onun için yaşam şeklidir çünkü sanatı..umrunda olmaz gördüğüm kadarıyla..

siz photoshop vs diyosunuz şimdi..öttürmek konusunda..stüdyo max,maya gibi programlarıda gayet iyi kullandığını biliyorum ben..kısacası bunun gibi bir sürü programı öttürür...

makyaj rötuş ayağına boyama yapmaktan başka bir halt bilmeyen bazı kişiler hadi yarışalım diye tutturdular bu adama yahu adam şurda bi kaç kişiye bişiyler öğretmek için gelmiş, elinden gelenide yapıyo..sen niye zıplayıpta ordan küstürüyosunki..işinmi yok başka..ha o zıplamada şöyle olmuştu diimi..bi eleştiri yapmıştı resimelri küçük koyuyosun yemiyomu baabında..sonra bi celallendi steve..bide kraldan çok kralcılar var tabi..şakşakçılar falan..aykut gitti sonra..

şu siteye geyik olsun diye girenlerde var benim gibi ama bişiyler öğrenmek için girenelrde muhakkak fazla..o brileri aykuttan bişiyler öğreniyodu,bunu kimse inkar edemez..size boyamanın dışında rötuşun dışında bişiyler öğretiyodu..nerden aklına esmişte buna kalkışmış bilemem..ama bi şekilde faydalı oluyodu diimi?..size programların çalışma mantığına kadar anlatmıyomuydu..ben başka görmedim şu sitede öyle anlatabilen..

ama haddini bilmez biri çıkıp gel yarışalım dedi,adını zikredip konu açtı falan..sonra geldi aykutun insanlığını sorguladı bide üstüne..ben ona diyorumki açıkça hala,sen kim oluyosunda hala yalancı falan diye konuşabiliyosun..boyamadan rötuştan başka ne biliyosun..bi tasarım örneğimi yaptın yada bir şeylermi karaladın..birilerine faydalımı oldun...hangi hadde sığınıpta bunca şeyi söyleyebiliyosun..sende hiç utanma arlanma yokmu?..başkalarının insanlığı sorgularken, ki sadece aykutla değil bi çok kişiye sataştın bu şekilde,sen insanmı oldun..özel mesajlarla onu bunu galeyana getirdin, olmadık fikirler soktun milletin kafasına..

buyur steve kişisi,bi insanlık yapta,millete bildiğin birkaç şey öğret..kendi manasız işlerini sergilemenin dışında bir fırsat işte sana..yapılışını anlat uzun uzun,taktikler ver,mantık sun ki anlasın seni herkes..o zaman bende alkışlamazsam seni namerdim..
ama senin daha düzgün cümleler bile kurabileceğini sanmıyorum..sen ve senin gibi sadece manasız işlerini sergileyip pohpoh görme çabasında olan kişiler yüzünden şu bölüm kimseye bir şey vermiyo artık..o akadar lakayt bi durum oluşmuşki, biri çıkıp 70küsür konuyu artarda saydırabiliyo..niye saydırmasın,senin hoşgeldin beşgittin konulu 200küsür konun var ya,kızmıyorum o yüzden o konuları açan kişiyede..

artık ben aykut değilim diye savunmıcam kendimi..başkada bişiy yazmıcam..aykut olmam işlerine gelen kişiler,gerçekleri görmek/göstermek istemeyen kişiler zaten çıkıp yine sen aykut sun diyecekler..onca zaman geçmesine rağmen hala adı anılan bir arkadaşım hakkındada,kendim hakkındada söyleceklerimi söyledim..milletin insanlığına laf atarken,kendi insanlığını unutanlar bi düşünsün söylediklerimi..

Tarih: 20 Eylül 2008, 06:26 - İp: 85.***.**5.169
grafikkopat
grafikkopat (üye)
İstanbul / Amatör

Yuppyyyyy Laflara ßak Yürüyün ße =>} puhahah diger ßir konuda Remi hemen hazır cevap olarak ßana laf sokmuş =>} nihahhaha muhhahah tuhhahah herkez kendinedir arkadaşlar sölenilen kelimeleri yardımları bilgileri egitimleri paylaşımları yabana atmayın...

Tarih: 20 Eylül 2008, 09:31 - İp: 88.***.**7.59
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

"god_forbid"
öylesine denk geldiğim bir forumda arkadaşın imzasında şöyle yazıyordu.
GÖLGEMLE BİLE POLEMİĞE GİRMEM şimdi daha iyi anlıyorum ne demek istediğini...
Bardağın hep boş tarafını görenlere...

Tarih: 20 Eylül 2008, 16:32 - İp: 88.***.**7.140
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

mu kardeş bu konuyu açtım doğru ama bu konuyu açarken siteler arasında dönen oyunları üyelerin görmesi ve ona göre hareket etmesi için açtım ve açarkende dikkatinizi çekti isede sizleri bu konudan ayırdım
şimdi sen tutmuş bu konu içerisinde kim kimin mu yada aykut olduğunu aykutun kim olduğunu yazmışsın sana burada aykutun kişiliğini soranmı olduki yazıyosun aykut kardeş iyi bir insan ise onu Allah'ın bilmesi yeterlidir başkaları ben bile bilmesem önemli değil ama senin burada neden böyle bir cevap yazdığını anlamış değilim
sana tavsiyem şu sevgili Mu kardeş
birilerine bazen yakıştırmalar yada özeleştiri diye yorumlar yaparken gün gelirde bende bu hataları yaparmıyım acaba diye düşünmeni hatta iki defa düşünmeni isterim.
nedenine gelince (madem sen mu değilsin ki;öyle olsanda benim için farketmez) kendinin aykut olmadığını sölüyorsun tamam ben buna bir kaç zaman önce inanmıştım ama inanamadığım tek şey şu;
hani steve kardeş bir konu açtığı zaman bizde cevap yazınca şakşakcılar deyimi ile bizim kalbimizi kırıyodun
sorarım sana sevgili mu kardeş madem sen mu sun ve aykut kardeş de buralara takılmıyor neden şimdi hiç gereksiz bir konu içerisinde aykut kardeşi övgü ile anlatan bir cevap yazıyorsun işte bununh nedenini anlayamadım
şimdi ben sana senin deyiminle şakşakcılar kelimesini kullanıpta senin kalbini kırmıyorum bizim yaptığımız demekki şakşakcılık değil arkadaş dostluk sevgisi imiş bu sevgi bende sende ve herkeste var olan bir sevgi ve sen bu sevgiyi başka kelimelerle anlattın ama aynı hatanın içerisine sende girdin
bence hiç unutma kardeşim iğne ve çuvaldız atasözünü
son bir sözüm daha var bunu ise hiç unutma

Tarih: 20 Eylül 2008, 23:49 - İp: 78.***.**4.129
  • 1