arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

Yorum Ayzılamıyor Neden

site yoneticisine duyrulur başka ulşma olnagım olmadıgı için buraya yazıyorum
yeni üyen olan ve fotografı siteye eklenen üyenin neden yorumlar yazamıyor acaba

bilgilendiriseniz sevinirim

Tarih: 29 Aralık 2006, 16:12 - İp: 88.***.**9.202
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Site yöneticisi yine cevabını versin, fakat

Fotoğrafseverlerin çoğunluğunun beklediği yorum kalıbı, belirli topluluklar arasında ''bugün bana ver yarın sana veririm'' diye zaten gerçekleşiyor.

Şu bir gerçek ki fotoğrafı ekleyen fotoğrafsever, fotoğrafının kalitesi ne olursa olsun güzel yorum istiyor.

Eleştiriye tahammül edemiyor.

10 fotoğrafa ''güzel fotoğraf''diye eleştiri yapın. 10'u na da teşekkür geliyor. Ama 10 fotoğrafa uyarıcı, yapıcı eleştiri yapın, 5'ine cevap gelmiyor, 2'sine bir daha kendisinin fotoğraflarına yapıcıda olsa eleştiri yapılmamasını söylüyor, bir diğeri fotoğrafına yapılan eleştiriyi ''fotoğrafını kirletilmiş'' görüp silip, 3-5 gün sonra tekrar yayınlatıyor. Bir diğeri ''kaç yıldır fotoğraf çektiğini doğruyla yanlışı senden mi öğreneceğim'' diyor.

Hepsi öylemi ki, elbetteki değil. Özellikle ilerlemesi açısından eleştiriyi özel mesajla güvendikleri kişilerden isteyenler de var.

Uyarıcı nitelikli, birçok düzeltilebilir hatanın, çoğu fotoğraf sever tarafından rahatlıkla görülebildiği halde, fotoğrafa sizden önce, gerek ''hemşehricilik'' diye, gerekse ''laf olsun torba dolsun'' diye, veya ''yukarıdaki arkadaş güzel demiş, kırmayayım bende güzel diyeyim'' diye yapılan 7-8 yorumu görünce altına yazacağın 2 cümlenin senden önce yorum yapanları rahatsız etmesi gerekir diye düşünüyorum. Ama etmiyor.

Biz yorumu ve eleştiriyi fotoğrafı ekleyen kişinin adını kapatarak yapmadığımız müddetçe ne kendimize ne de fotoğraf sahibine hiçbir yararımız olmaz.

Teşekkür ederim

Tarih: 29 Aralık 2006, 22:04 - İp: 88.***.**8.1
arinna67
arinna67 (Objektif)
Zonguldak / Meraklı

siteye yeni üye olan arkadas yorumları ile katılmak istedi fakat yorum kabul edilmiyor
fotograf eklemesine ragmen yorum yazamadı demek belli kurallar var

Tarih: 29 Aralık 2006, 22:40 - İp: 88.***.**1.249
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

galeride 2 fotografı olmayanlar yorum yazamıyor..tek fotografı varsa bu yuzden yazamıyordur..

Tarih: 29 Aralık 2006, 22:45 - İp: 88.***.**4.81
hayalsultan
hayalsultan (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar ben de iki gündür gelen yorumları (kendi fotografım da dahil) ilk sayfadan sonrakileri açamıyorum..( Benim sorunum düzeldi gibi şimdilik).

#hayalsulta' tarafından 07.01.2007 13:41:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ocak 2007, 13:05 - İp: 81.***.**5.28
  • 1