fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Uygulama - Üst Bant

Sürekli polemiklere sebep olan üst bant için yeni bir düzenleme hazırladım. Buna göre "Üst bantta görmek istiyorum" önerisiyle havuzda biriken fotoğrafların arasından seçtiğim 1 ile 4 gün tarih aralığındaki tüm fotoğraflar 15 dakika süreyle değişmek şartıyla rastgele görüntülenecektir.

Daha önceki dönemde çok dikkat etmediğimiz bir konuda fotoğraf sahibinin sitemizdeki aktifliği idi. Bundan sonra fotoğraf sayısı/yorum oranı düşük olan arkadaşların fotoğraflarının orada görüntülenmesinin bi anlamı olmadığı için bu konudada elimden geldiğince hassas davranacağımı bildiririm.

Saygılarımla

#fdiker' tarafından 21.01.2009 13:00:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2008, 14:30 - İp: 78.***.**4.82
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

seçilen dik kadraj fotoların üst band veya benzer bir uygulama ile paylaşılması konusunda bir çalışma olacak mı?
galeride sık sık fotoların altında bu tip talepler ile karşılaşıyorum.
iletmek istedim.
çok başarılı fotolar dik kadraj yüzünden daha fazla kitleye ulaşamıyor.

Tarih: 18 Aralık 2008, 00:41 - İp: 81.***.**8.185
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Dik kadraj fotoğraflar ile ilgili ilk çözüm düşüncem sol tarafta yer vermekti. Ancak, bir sayfada zaten fotoğraf olarak üst bant ve kültürel miraslarımız gibi bölümlerle birlikte yeteri kadar görsel olduğunu düşündüğüm için 'Fotoğrafça' başlığı altında forumdan bilgilere yer vermek istedim.

Birde, üst bant olayı Netfotograf sitesiyle özdeşleşmiş hatta biraz daha aşırıya gidip üst bant olarak marka tescili bile yapılabilecek bi hal aldı. (Gittigidiyor'un, 'Sıfır Risk' uygulaması için marka tescili yaptırdığı gibi...) Bazı markalarında takıntıları vardır. (Ferrari'nin kırmızı olması gibi...) O da bizim markamız ve takıntısıda yan kadraj fotoğraflar olsun diye düşünüyorum. Dönüşümlü fotoğraflar bu bölüm ile ilgili içimdeki heyecanı biraz öldürmüş olsada gereksiz kavgalarla bu dönemde uğraşmak istemiyorum

Tarih: 19 Aralık 2008, 08:52 - İp: 78.***.**2.132
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

kadir abi senin profil fotoğrafın bile dik

ayrıca, Mustafa Kemal abinin, galeriden inciler topiğinde, her gün gözden kaçmış bir dik kadrajı paylaşarak , bir şekilde merhem olabilirsin bu soruna...

ne dersin ?

Tarih: 21 Aralık 2008, 15:17 - İp: 78.***.**6.42
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 2 Haziran 2010, 03:33 - İp: 85.***.**7.198
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

''ne kızı ver ne dünürü küstür ''
durumu bir uygulama olmuş.... güzel düşünce ,başarılı uyuglama ....
teşekkürler patron....

iyide parton 1 saattir sitedeyim hala değişmedi bu üsbant...
hayırdır elektrikler mi kesildi....

#nizamoglu' tarafından 02.06.2010 14:43:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2010, 13:42 - İp: 88.***.**8.238
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Elektrik kesilmez de,pil akû biter genelde..

Dik kadrajlar da çıkmalı artık üstbanda..

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:30 - İp: 88.***.**2.39
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

biraz garip gelecek ama dünden beri benim üsbant hiç değişmedi....

acaba sorun bendemi....???????

Tarih: 3 Haziran 2010, 20:45 - İp: 88.***.**0.95
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Bu uygulama 17 Eylül 2008'de yeni uygulamaydı. Şu anda site üyesi bir arkadaşımız seçiyor fotoğrafları ve yine eskisi gibi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri değişiyor.

Bu gidişle "yeni uygulama" olarak belli bir tarihten eski konulara mesaj yazılırsa güncellenip en üste çıkmaması için bir kodlama yapacam...

Tarih: 3 Haziran 2010, 23:06 - İp: 178.***.**6.227
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Tarih: 4 Haziran 2010, 23:03 - İp: 78.***.**2.126