fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Uygulama - Donanım Listesi

Fotoğrafların ve forumdaki konuların marka ve modele göre listelendiği bir bölüm hazırladığımdan daha önce bahsetmiştim. İlgili bölümün ilk uygulaması olarak, galeri bölümü kontrol paneline "donanım listem" şeklinde bir başlık ekledim. Bu başlık altından tüm arkadaşların donanım listesini oluşturmasını ve tespit ettikleri aksaklıkları bu konu altında ya da [email protected] adresine bildirmelerini rica ediyorum.

Bir süre sonra fotoğraf ekleyebilmek için donanım listenizi oluşturmuş olmanız gerekecektir.

#fdiker' tarafından 21.01.2009 13:01:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ocak 2009, 12:59 - İp: 78.***.**9.7
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bu topikte veya yukarıda yazan mail adresine bildirebilirler..

Tarih: 6 Haziran 2009, 13:33 - İp: 78.***.**9.38
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni donanım düzenine göre kontrol paneli düzenlenmiştir. Eski fotoğraflarınızıda güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca, bir kaç arkadaşın, portfolyodaki fotoğrafların kendi isteğine göre sıralanabilmesi ve bazı fotoğraflarınında gösterilmeme isteği vardı. Bunun içinde düzenleme bölümünün en altına bir kutucuk ekledim. Gerekli açıklama hemen altında yazıyor.

Tarih: 8 Haziran 2009, 19:06 - İp: 78.***.**9.249
dıgıdık
dıgıdık (üye)
İstanbul / Amatör

Nikkor 35mm f2.8 AI lens listede yok. Ekleyebilirseniz ben de listeme eklerim. Teşekkürler...

Tarih: 14 Ağustos 2009, 13:10 - İp: 88.***.**2.80
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

bu düzenlemenin daha etkili kullanılabilmesi için galeri bölümünde bu ekipmanlara göre arama yapacak bir yerin olması gerek.

incelemek istediğimiz bir makina veya lensle çekilmiş fotoğraflara galeri bölümünden ulaşabilmeliyiz.

incelediğimiz bir fotoğrafta karşımıza çıkan ekipmanla ilgili fotoğraflara ulaşılabiliyor ama modele göre arama yapmak daha kolay olmalı.kim hangi ekipmanı kullanıyor bilmemiz mümkün değil.

galeri bölümünde donanım listesine göre arama yapacak bir yerin olması daha detaylı inceleme fırsatları ortaya çıkaracaktır.forumda konuşulan marka-model incelemelerine direkt örnek oluşturacaktır aynı zamanda.

kısa zamanda galeride böyle bir arama linkini görmeyi ümit ediyorum.

kolay gelsin.

Tarih: 2 Eylül 2009, 12:25 - İp: 85.***.**6.215
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

kheer +++++

Tarih: 4 Eylül 2009, 10:18 - İp: 88.***.**3.196
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Üzerinde hala çalıştığım bir bölüm olduğunu daha önce de belirtmiştim. Şu anda geldiğim noktanın linkini burada vereyim. Tıklayın! Bittiğinde sanırım bir çok soruya cevap verecektir.

Tarih: 4 Eylül 2009, 11:30 - İp: 188.***.**4.244
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

[link] Şimdilik natamam, tastamam olunca güzel olacak zati..Fotoğraflarla donanımlarda mutabakat eksikliği var, fotoğraf sayısı eksikliği yani..İleride toparlanacak sanırım..

Tarih: 5 Eylül 2009, 03:33 - İp: 195.***.**2.196
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayın Fdiker ,

Sitede yaptığınız tüm yenilikleri ,ilaveleri,kolaylıkları takdir ediyorum . Üyesi olmaktan,içinde dolaşmaktan zevk aldığımız bir site oluşturdunuz .

Lütfen bana EXIF konusunda niye zorunluluk getirmediğinizi izah eder misiniz ??

Inanın iş çığrından çıktı , fotografların belki %80'inin EXIF'i yok .

Hadi sitede fotograflar yoruma açık değildir - o zaman anlarım . Ama öyle değil ki - yorum da yorum diye inim inim inliyoruz ...

EXIF gormeden neyi nasıl yorumlayacağız ?? Şunu muhtemelen böyle yapmışsınızdır da o yüzden böyle olmuştur diye illa tahmin mi etmemiz gerekiyor ??

Eminim , insanlara bu işi yaptırmanın bir yolu vardır . En basitinden bir kaç kutucuk ilave ile pozlama değerlerinin manuel girilmesi istenebilir . Girmeyenlerin ki de YORUMA KAPALI çıkar - olur biter ... Yorum isteyen de bir zahmet 30 saniye daha harcasın fotoğrafını yüklerken .

Istediğim çok da mantıksızsa , belirtin ...ben de bu konuyu ebediyen kapatıyım .

edit : Şu an baktığım 5 üst bant fotografının 3'ünün EXIF bilgisi yok

#paperman' tarafından 05.09.2009 10:19:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2009, 08:32 - İp: 96.***.**9.175
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Raynox lensler de eklensin ve türlü markaların close up, tele ve fish eye ları...

DCR-7900ZD - Geniş Açı
DCR-FE180PRO - Fisheye
DCR-CF187PRO - Circular Fisheye
DCR-2025PRO - Tele Converter
DCR-1540PRO - Tele Converter
DCR-5320PRO - Triple Makro
DCR-150 - Makro/Close-Up
DCR-250 - Süper Makro/Close-Up
MSN-202 - Süper Makro/Close-Up
MSN-505 Ultra Makro/Close-Up

pazarbey olmasa dcr-250 alamazdım, çekilmiş fotoyu bi onda buldum bu forumda.

paperman a tamamen katılıyorum. Hadi çoğu kişi nasıl yapıldığını bilmediğinden fotoğrafı küçültürken kaybediyor exif'i ama en azından foto eklerken diyafram, enstantene, iso, pozlama telafisi, flaş gibi önemli kriterleri şart koymak gerek...

Tarih: 6 Eylül 2009, 01:05 - İp: 88.***.**9.18
hsevda
hsevda (üye)
Antalya / Amatör

Nikon L 120 donanımlar arasında yok lütfen ilgilenir misiniz?

Tarih: 12 Temmuz 2011, 21:51 - İp: 88.***.**4.237