realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

Yeni 1 Öneri

arkadaşlar...siteye üye olan sayısı hızla artmakta..aklıma şöyle bir fikir geldi..fotoğrafların kalitesizliği konusunda....tabi sanal ortamda mümkünse...
siteye yeni kayıt olan üye'ye yaklaşık 1 ay oryantasyon süresi verilsin...bu süre içinde siteye fotoğraf ekleyemesin..çünkü katılımcıların amacı biraz da olsa birşeyler öğrenebilmektir...aaa üye oldum hadi foto göndereyim olmamalıdır...bu intibak süresi içerisinde yeni üye forumları gezer...bu konudan yakınıldığını farkeder...galeri ye girer...ne tür fotoğraflara ne tür yorumlar gelmiş,ona bakar...bu 1 ay süresi içerisinde siteyi tanır..üyelerin neler istediklerini öğrenir...
..
daha fazla ayrıntılı açmama gerek yok sanırım konuyu...
fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...???????????
...
şunu tekrar hatırlatmak istiyorum...netfoto diye bi site varmış fotoğraf gönderebiliyormuşuz değil de bu sitede fotoğrafçılık hakkında bilgi edinebiliomuşuz olmalıdır..bu yüzden olaya katı yaklaşmadığımı düşünüyorum..

Tarih: 13 Kasım 2005, 00:00 - İp: yok
cez
cez (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben sadece örnek vermek istemiştim.Ben jürinin kim olup olamayacağına karar verebilecek düzeyde olduğumu zannetmiyorum.
Sadece aklıma gelmiş,safdillikle ve sahiplenme adına yazdım.

Sevgilerimle

Tarih: 15 Kasım 2005, 01:54 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar,
sanırım bu mevzuyu daha önce konuşmuştuk, uzun uzadıya ama yinede tartışılmasında hiç bir sakınca görmüyorum dostlar.
Bir açıklama getirmek adına.Gizli veya açık jüri konusunda fikirlerimi daha önceki forumlarda da yazdığım üzere , düşüncelerim ile eşitlenmediğinden dlayı karşı olduğumu o nedenle de böyle bir oluşumun içinde yer alamayacağımı açık bir dil ile ifade etmiştim. Şu an ise bir jürinin varlığından ve yokluğundan inanın ne bir bilgim , ne de haberim vardır , ayrıca da jüri olmak gibi bir niyetim de yoktur.Ayrıca Sn dadaganast dostumun bana olan güveni için gerçekten teşekkür ederim.

herkeslere sevgiler

Tarih: 15 Kasım 2005, 04:10 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cez, ben de bilgi ve tecrubeye sahip degilim ama daha onceki konuda da kim olsun diye yazmistim.. bunu hepimiz yapiyoruz..
.....
thalassa, siz bile juri olayindan haberdar degilseniz; gizli juri yok demektir o halde.. bu arada, birsey degil..
.................

Tarih: 15 Kasım 2005, 15:39 - İp: yok
mimarh
mimarh (üye)
İzmir / Amatör

sn ceko
türkçemizde bir çok kelime maalesef yabancı kökenlidir. bunlar o kadar günlük hayatımıza girmiştir ki yadırgamamaktayız.mesela "fotoğraf çekmek" kelimesi aslında ingilizcede ki tek kelime ile " photograph" kelimesiyle ifade edildiği gibi günlük hayattada çoğunlukla kullanımı "take a picture" şeklindedir. netice de oluşan çerçevelenen bir resimdir.ben resim çekiyorum deyince başka bir şey anlaşılmıyor herhalde...bu benim için amatör bir uğraş aynı yağlıboya resim yapmak gibi..gerçi tuvalin başında daha çok zaman geçiriyorum......
işim ise ayrı ve onu çok severek yapıyorum yıllardır..

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:10 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Dadanagast ben jüri olmaya adayım, hevesliyim, istiyorum Sizde isteyin beni, eylem yapın Ceko jüri olsun diye, siteyi protesto edin Ondan sonra galeri baya baya baya bi rahatlamış olur, server zorlanmaz, galeriyi açtığınızda 10 sayfadan ileri gidemezsiniz, her şey çok güzel olur, tüm fotoğraflara bakmanız yarım saatinizi bile almaz ve gözleriniz şenlenir eheheheh.

Tarih: 15 Kasım 2005, 21:50 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet iyi fikir ceko.. hatta senin juri baskani olman icin elimizden geleni yapalim..
pazarbey de ikinci baskan olsun ama..
fotograflari silebilmeniz icin ikinizin de onaylamasi gerekiyor olsun..
..

Tarih: 16 Kasım 2005, 03:29 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

ortalık fena kızışıcak gibi

Tarih: 16 Kasım 2005, 03:31 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

neden karissin realsanto.. ..

Tarih: 16 Kasım 2005, 12:44 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

ç-abi bunu silelim netlik metlik yok..kompozisyona baksana bi
p-olurmu yaw adam makro çalışmış işte
ç-abiiii
p-
ç-

Tarih: 16 Kasım 2005, 13:53 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Gizli juri olayı hazır aslında, ama ben ilk başlarda onaylama/silmede yapabilsin istiyordum sonra düşündüm ki çok başlılık olacak, sadece puanlama ve belkide kategoriler arasında taşıma yapabilse yeter, hatta forum içinde de en azından kategoriler arası taşımada yapabilecek 1-2 arkadaş olsa iyi olur. Benim bildiğim hemen hemen tüm forumları okuyan bi arkadaş var zaten sitede (sitenin loglarına göre googldeden sonra en çok sayfa gezen kişi) ondan rica edebilirim. Ama galeride silme olayını tanımlamak istemiyorum kimseye hele ceko'ya hiç, pazarbeyle ortak karar vereceklerse olabilir.

Tarih: 16 Kasım 2005, 14:27 - İp: yok