kasimusta
kasimusta (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Yarışma Birincisi...

Forum içeriğinde Stüdyo fotoğrafçılığı adı altında yer açılan bu sitede, Stüdyo ekipmanları reklamından geçilmezken, stüdyo hakkında birsürü görüş ve fikir uçuşurken ve görebildiğim kadarıyla site katılımcılarının birçoğu stüdyo fotoğrafçısı iken, Site yapımcılarından daha akıllı olduğumdan diil bu derece kapsamlı hazırlanmış bir site için önemli bir eksiklik olduğunu düşünerek Stüdyo fotoğrafına sitede neden yer verilmediğini sordmuştum.(sormasaymışım)
Okuyan arkadaşların görüşlerini bilemiyorum ama cevap veren ve birbirinin görüşüne katılan bunuda göya stüdyo fotoğrafına örnekmiş gibi tanıtım fotoğrafını fotoğrafta olsa grafik destekli ilistüre bir görüntüyü daha doğrusu bir afişi, stüdyo fotoğrafı gibi örneklendirerek beni başka kapıya dışlayan iki arkadaşımın şunu bilmesini isterim. Söz konusu fotoğrafsa doğada doğal ortamlarda bir ışık kaynağı ile yaratılmış görüntüler kadar stüdyo ortamında çok ışıkla yarattığınız görüntünün mukayese edildiğinde birbirini önemsiz kılacak hiç bir eksiği olamaz. bir çiçekle,bir duygunun. bir manzara ile çıplak bir vucudun. iyi bir portrenin birbirinden görüntü farkı olabilirde birbirine fazlalığı yada birinin diğerine tercihi ne olabilir. doğrusu anlamadım.
Uzatmayayım netfotoğrafın sizin ifadenizle reklam tahtasına dönmemesi için size, çok iyi çekilmiş bir Portre yada bir Nü fotoğrafla hemde bakmaya doyamıyacağınız inanılmaz poz ve ışık estetiği ile yaratılmiş studyo fotoğrafı ile cevap vermim, ama çok değerli bir ustamın çok değerli bulduğum bir sözünü ileterek bitireym..

KÖMÜR MADENİNDE ÇALIŞAN MADENCİNİN; BAŞINDAKİ KASKI,YÜZÜNDEKİ KÖMÜRKARASI, KARAMSAR,
TEREDDÜT DOLU YÜZ İFADESİ İLE ÇEKİLMİŞ PORTRESİ; BÜTÜN YARIŞMALARDA BİRİNCİ YADA BİRİNCİLİK ADAYIDIR AMA KİMSE BÖYLE BİR FOTOĞRAFI KENDİ EVİNİN DUVARINA ASMAZ...

çalışmalarınızda başarılar dilerim...

BENİM HAKLI ÇIKMAK GİBİ NİYETİM YOK SİTENİN TAMAMI SİZİN OLSUN...

#kasimusta' tarafından 18.04.2010 00:38:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2010, 01:02 - İp: 88.***.**3.196
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben sizinle aynı görüşte değilim

Tarih: 17 Nisan 2010, 02:33 - İp: 88.***.**2.117
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bahsi geçen konunun linkide aşağıda isteyen okusun oraya yazsın kim haklı kim değil diye..

fotoğraf artık fotoğrafçının edvanterinden çıkalı ve halkın ortak malı olalı çok oldu..

studio fotoğrafı diye alandan bahsediyorsunuz ve bende bunun ne kadar yanlış bir geneleme olduğunu söylüyorum.
sadece gelin damat çekimidimidir studyo fotoğraçılığı önce o kavramın ne kadar geniş bir kavram olduğunu öğrenin derim ben.

ben studio fotoğrafçılığı denildiğinde kaliteli işler anlıyorum. ama bu "işler" kavramı çok geniştir.

herkes okusun:
http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=44036

Tarih: 17 Nisan 2010, 02:39 - İp: 88.***.**2.117
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca oradaki konunun burada tartışılması yanlıştır. konuyu ilk defa görenler neden bahsettiğimizi anlamayacaktır.
ben sitedeki stuyo fotoğrafçılığına bölüm açılması için fikir beyan ettim siz kalkmışsınız burada ne yazmışsınız..

lütfen kopuk kopuk gitmeyin.

konulşarı tartışarak ve delillerle gelin, elle tutulur, ölçülebilir, sebebi sonucu belli olan şeyler.. varsayımlar üzerinden değil..

somut şeyler

reel şeyler

REALİTİVE

gerçek

somut

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=44036

Tarih: 17 Nisan 2010, 02:44 - İp: 88.***.**2.117
  • 1