mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Uyarı Mesajları

Yeni konu açarken karşımıza gelen uyarılara eklenmesini isteyeceğim bir mesele var:.

Bir arkadaş konu açıyor, sorununu anlatıyor ve ardından bir mail adresi verip, "bana ulaşın" diyor..

Forum kavramını tam öğrenemedik sanırım.. Cevabı, başkalarının görmesinde sakınca varsa.. Soru, neden açıktan soruluyor..

Uyarı maddeleri arasına, bir eklenti gerekir (bence)..

Ayrı bir mesele; Sağolsun bazı arkadaşlar özel mesajlarıyla beni onurlandırıyor.

Makine önerisi, veya spesifik malzemelerin temin adresi gibi mesajlara kibarca cevap vermeye çalışıyorum. Verdiğim cevap; "ilgili olan şu bölüme konu açarsanız, orada görüşümü belirteyim, diğer arkadaşlarda bildiklerini yazsınki, hepimiz doğrusunu öğreniriz" gibi oluyor...

Özel mesaj servisinin, teknik maksatlı kullanılması pek doğru olmaz.. Foruma katılımı azaltır ve bazı yanlış bilgilerin, sanki doğru gibi kabul edilmesi gibi sakıncalı sonuçlar doğurabilir..

Özel mesaj yazarken gelen uyarılara belki bu konuyla ilgili bir eklemede yapılabilir..

Arz ederim.. (Çok resmi oldu )

Tarih: 25 Ocak 2008, 12:50 - İp: 81.***.**3.144
mete007
mete007 (üye)

Tekrar selam.. Dostlar, Ağabeylerim..

Fatih ustam. evet aynı meseleyi hissederek bazen cevap yazmaya çekiniyorum.. Fakat ben cevap yazıyorum, ancak bazı şeylere dikkat ederek.. genellikle link verip "şurada etraflıca yazılmış" diyorum.. Bazen, ilk sorusunu yöneltmiş görgülü bir kimseyi siteden soğutabileceğim kaygısıyla, hafiften bilgilendirme, birazda yönlendirme yapıp idare etmeye çalışıyorum.. Hani kendi meslekdaşımsa, daha rahat eleştirel cevap yazabiliyorum. Nedenmi, "meslek bitiyor" sözlerini söyleyenler ustasının yanında öğrenmiş olması gereken detayları foruma sorarsa, kusuruma bakmasınlar, yönlendirme şeklinde eleştirel bir cevap yazma durumunda kalıyorum.. Bazen bu durum, soruya karşı yazılmış bir bilmece olabiliyor..

Çok kinayeli satırlar yazdıysam.. Anlayışınıza sığınıyorum...

Saygılar..

Tarih: 1 Mart 2008, 10:55 - İp: 85.***.**6.131
mete007
mete007 (üye)

Site yönetimine ve görüşünü belirten arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Tıklayın...

Artık cevap yazarkende, kuralları gördüğümüz yazı, gönder satırının hemen üzerinde link olarak veriliyor.. Ve yeni madde olarak, bilgi paylaşımının özelden değil, forumdan yapılması yönünde yazı eklenmiş..

Selamlar, hayırlı günler..

#mete007' tarafından 12.04.2008 10:36:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Nisan 2008, 10:35 - İp: 85.***.**1.160
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Evet.

Tarih: 17 Nisan 2008, 14:01 - İp: 85.***.**1.174