carpe diem
carpe diem (üye)
Ankara / Amatör

Son Zamanlarda Bir Merak Sardı

Saygı değer dostlar son zamanlarda ciddi ciddi fotoğrafçılık fikri aklımda yer etti.Aslında eskiden beri hep bir hayaldi benim için.Sonralarında tek tük fotğraf çekimleri oldu ama amatörlük bile sayılmaz.Daha sonra kameralı telefonlar sayesinde biraz daha bastırır olduk bu isteği ama nafile artık beni ele geçirmiş durumda.Sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum.Öncelikle makina almak istiyorum ama pek bilgim yok sağdan soldan duydugum yersiz fikirlerle bişi yapmak istemedim.Bunun dışında daha siteyi dolaşmadım ama çekim teknikleri ile ilgili başlık gördüm sanırım işin teorik kısmını bu bölümde halledebilirim.Ama dediğim gibi bu işe sadece merak seviyesinde kaldı ve şimdi ciddi ciidi adım atmak istiyorum bu dünyaya gerek teorik gerekse makina seçimi konusunda bana yardımcı olmanızı istersem bana yardımcı olursunuz değil mi?

Tarih: 1 Aralık 2005, 00:37 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Bence hazır buradayken hemen başla sen forumu incelemeye.

Tarih: 1 Aralık 2005, 00:59 - İp: 195.***.**2.1
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar sn carpe diem,

madem ki çekim tekniklerini araştırmaya başladınız size önerim diyafram ve enstantane ayarları ile fotoğraf çekebileceğiniz bir makina almanızdır.Bunun nedeni bu tür makinalarla fotoğraf hem daha eğlenceli hem de daha öğretici olmasıdır. Bunu yanında tavsiyem yine en az 6 mp ve üzeri bir makina almanızdır.Çok basit bir nedenle sık sık makine değiştimemeniz için diyorum. Ama marka konusunda seçenekler çok fazla görünse de kolay alıp kolay satabileceğiniz markalar seçin derim.. Zaten burada bu konuda sizi aydınlatabilecek bir çok bilgili insan mevcuttur. AMA parasal kısatasınızı koyarak sorarsanız daha kolay bir cevaplar alabilirsiniz ve de doğru cevaplar..

sevgiler

Tarih: 1 Aralık 2005, 02:12 - İp: 85.***.**1.186
  • 1