atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Siteyi Rahatlatmak İçin Öneri

Sitede birçok topic var, güncelliğini kaybetmiş, ilgi görmemiş, artık yorum yazılmayan.
Bunların temizlenmesi sanırım bir nebzede olsa rahatlama yaratacaktır diye düşünüyorum.
Site yönetimi uygun görürse bu topiclerin silinmesini öneriyorum, bu topiclerin belirlenmesi içinde açtığım topic içinde konular ve linkleri belirlenebilir.
Tabi yönetim isterse

Tarih: 28 Haziran 2007, 17:35 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

değerli buffalo

anlaşılabildiğim için mutlu oldum, teşekkür ederim. Keşke herkes topiclerde böyle seviyeli ve hoşgörülü tartışabilse. Fikir birliğine ulaşabilmek için gerekli saygıyı birbirine gösterebilse...

Tarih: 29 Haziran 2007, 12:20 - İp: 81.***.**3.185
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Sitenin hantallığı herkesçe malum.Yinede sırf konu açmak için hergün "bişeyleri" konu ederek topic açanlar yine bizleriz.

Özellikle "geyik" amaçlı topicler gündemi oldukça meşgul ediyor.

Fotoğrafçılıkla igili bir çok konuyu google'dan araştırınca sitemizin çıkması iyi bir durum bu yönüylede buffalonun sözlerini doğru buluyorum.

Yinede bir şekilde ince bir temizlik şart oldu.

Önceliği "geyik" topiclere vererek bunların silinmesi iyi olur.Çünkü yüzlerce cevap alan bu "geyikler" sitedeki data trafiğini oldukça daraltıyor gibi.

Çoğu zaman bir fotoğrafı göndermek için 5-6 kez uğraştığım çoğunda da vazgeçip göndermediğim bile oldu.Bu hepimizin başına geliyor.Yazdığımız yorumların gitmemesi,sayfanın açılmaması gibi sorunlar hepimizi etkiliyor.

İki yöntem var: ya kendi öz denetimimizi faaliyete geçirip gereksiz konular ve "zevzek" cevaplar vermeyeceğiz yada site yöneticisi bu tür topicleri silecek ve bizde sinemize çekeceğiz.

Veyahut hantal bir siteyle mutlu olmanın yollarını aramaya başlayacağız.

Tarih: 29 Haziran 2007, 16:27 - İp: 88.***.**8.111
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benzer konu baslıkları acılması engellense cozulur bu sorun aslında..dfm satın alma sayfalarına bakın aynı makinayı almak isteyen onlarca kişi ayrı ayrı konu acmıs aynı seyler soylenmiş durmuş..hala daha acılıyor..
bir kişi bir makina hakkında 3 ayrı konu acmıs bır baskası bes konu acmıs..birinde makina nasıl diyor,ikincisinde videosu nasıl dıyor,üçüncüsünde bu fiyat iyimi diyor vs vs..boyle gevsek adamların konuları anında silinse bu konu kalabalıgı ortadan kalkar,bir konu baslaıgı altında cok daha yogun bilgi olur..şimdiye kadarki neysede bundan sonraki yukumuz hafifler..
baska forumlarda enazından aynı konuların acılmasına izin verilmiyor..

Tarih: 29 Haziran 2007, 17:27 - İp: 88.***.**2.188
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Evet gaijin çok haklısın bu konuda.

Bazı üyeler nedense doğrudan kenidlerine bir cevap verilmesi için aynı topic olsada başlığı farklılaştırarak aynı konuyu yine açıyor.Sanırım onlarda şöyle bir durum daha var: İşte bakın ben bu kadar konu açtım çok faal biriyim

Neyse konuyu dağıtmayalım...

Bir yerlerden bir şekilde işe başlamak zamanı geldi geçiyor...

Herkes kendi üzerine düşeni alıp uygulamalı bence...

Tarih: 29 Haziran 2007, 21:43 - İp: 88.***.**0.70
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

İnsanlar rahatsızddır,ben açarsam konuyu daha çok cevap alırım gibi düşünüyorlar.Bence az da olsa haklılar.İlk konuyu açan kişi artık açtığı konu başlığıyla ilgilenmeyince sonuna kim ne yazarsa yazsın eski günlerine dönmez o konu başlığı,az ilgi görür,kişiye de sadece eski yazılanlardan kendine ppay çıkartabilme şansı kalır

Bu arada açtığımız konuları silebilme özelliğinin aşırı şekilde gerekli olduğuna inanıyorum.Mesela benim Fuji6500fd ile ilgili bir konum var rahatsız ediyor beni silemiyorum da

Tarih: 30 Haziran 2007, 00:41 - İp: 88.***.**8.114
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşlar.. yazdıklarınızı göz önüne alarak, bazı konu başlıklarımı sildim..

silmekle, cevap yazanlara saygısızlık etmiş olacağımı düşündüğüm konulara dokunmadım.. bir başlık için, şüpheye düştüm:. yaklaşık bir sene önce açtığım "yeni opel corsa" başlığını kontrol ederken, eklediğim bir fotoğraf linkinin kaybolduğunu gördüm.. başlığı, "--corsa" şekline getirip bıraktım.. orada, püsküüt bi volvonun fotoğraflarını, buffalo da mustang gt gibi bir canavarın fotoğrafını eklemişti..

başlığını sildiğim konularda , saygısızlık etmediğime emin olarak bu hareketi yaptım.. site yönetimi, sildiğim başlıklardan geriye kalanlarıda silerse sevinirim..

hepinizin, Ramazan bayramını kutlarım.. saygılarımla..

Tarih: 11 Ekim 2007, 11:53 - İp: 85.***.**0.104
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bende geçen hafta 12 fotomu gözünün yaşına bakmadan sildim

ve karar aldım yenileri geldikçe eskilerden feda etmeye devam edeceğim...

Tarih: 11 Ekim 2007, 11:56 - İp: 81.***.**3.185
patara1955
patara1955 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

DESTEK VERDİM ATAKAN...

Tarih: 11 Ekim 2007, 13:59 - İp: 88.***.**0.77
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tam destek veriyorum.Böylece bufalo benim eskileri bulup çıkaramaz.

Tarih: 11 Ekim 2007, 21:11 - İp: 88.***.**3.11
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buffalonun dedigi forumlarda yazılanlar arsiv degeri nedeniyle saklanır lafından sonra konu silinmesinin degil,konu acarken,hem ozeleştiriyle acılması,hem benzer konuların onlenmesi, (ilk acıldıgı anda silmek gibi) daha uygun bir cozum..
actıgınız bir konudan yararlanan birileri olabilir..
ben genellikle konularımı sildiririm ama bunlar calıntıyla vs ilgili fotograf teknik vsden uzak konular..
---------
siteyi rahatlatmak için pazarbey cıksın sırtına iki gezinsin,bide masaj yaptımı tamam..

Tarih: 12 Ekim 2007, 02:53 - İp: 88.***.**9.175