bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Siteye Anket?

Bazı konuların forumlarda tartışılması zor ve kullanışsız oluyor. Okurken zaman alıyor ve genel bir kanıya varamıyoruz. Forumda sürekli cevap yazmak yerine bunu bir anketle halletsek çok kısa zamanda NF kamuoyunun belli konudaki fikri belli olur. Mesela "exif bilgileri verilmeli mi" konusu tam anketlik, zaten verilmeli ve verilmemeli diyenlerin görüşlerinin nedenlerini biliyoruz.

Şöyle diyorum sitenin sol tarafına, "Aktif Üye/Ziyaretçi" kısmının üstüne konusu periyodik olarak güncellenen bir anket eklense hoş olur diyorum, sizlerin düşünceleri nelerdir?

Hatta konuyu ankete dökelim:

Siteye anket eklensin mi?

#bolubeyi' tarafından 18.09.2009 17:11:31 tarihinde düzenlendi.

#bolubeyi' tarafından 18.09.2009 17:20:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2009, 17:10 - İp: 193.***.**0.39
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bencede güzel bir fikir. fakat şöyle bir sorun daha var. zaten foruma giren insanlar bu işin farkındalar. ellerinden geldiğince exifi yüklüyorlar. bence bu anket galeriye resim eklerkende yapılmalı.
birde altına exif nedir diye yazı yazmalıki insanlar bunu öğrenisin. uzun bir süreç ama bence mesela 1 yılda bu sistem herkesçe kabul görür hale gelir. yeterki uygun dille insanlara anlatılsın.

Çünkü çoğu insan exifin ne olduğunu bilmiyor.

anlatılsın derken:
*exif nedir?
*nasıl silinir?
*nasıl silinmemelidir?
*silinirse elle nerelere bakılarak yazılmalı?
*exif bilgilerinin faydaları nelerdir?

bu exifi ben örnek verdim. Başka uygulamalarada bu şekilde yaklaşılırsa (önce neyin ne olduğunu anlat sonra ankete katılım iste mantığı..)bence anketlere katılım hem fazla olur hemde amacına ulaşır.

Tarih: 19 Eylül 2009, 20:30 - İp: 78.***.**0.119
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

sadece exif konusunda takılmayalım burada onu örnek olarak verdim...

-Fotoğraf makinesi seçerken ilk baktığınız özellik nedir?
-Hangi firmanın pazar stratejisini beğeniyorsunuz?
-Ayın konusu hangisi olsun?
-Galerinin seçici geçirgenliği yeterli mi?

gibi konular...

Tarih: 19 Eylül 2009, 21:05 - İp: 78.***.**4.204
  • 1