buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sitedeki Yenilikler Üzerine

Az önce fotoğraflarımı kontrol etmek için kontrol panelini açtım ve sürpiz ; (yabancı forumlarda şaşkınlık sıfatı için wowww derler ya ) , wowwwww

Favori fotoğrafçılarım gibi eksikliği hissedilen şeyler eklenmiş .

Diyar diyar anadolu açılmış, kültüür varlığımız kategorisinin şablonu hazırlanmış.

Şimdi kontrol panelini kurcalıyorum ve epeyce güzel olmuş . Foto öykü de menüde yer alıyor ki demek ki yakında o da açılacak.

Netfoto kabuk değiştiriyor,gelişiyor, güzelleşiyor....

Teşekkürler.

Tarih: 20 Kasım 2007, 18:54 - İp: 88.***.**3.212
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Yapılan her ama her yeniliği alkışlıyorum!

Günlük 20 yorum yazma kısıtlaması dahil..

Böylece herkes yorum haklarını iyi kullanmak zorunda bence..

Ben eskiden bazen günde 50-60 yorum yazıyordum ve bu yüzden bunalıyordum.

Çok iyi olmuş bu kural..

Tarih: 24 Kasım 2007, 01:50 - İp: 88.***.**6.167
ahmet07
ahmet07 (üye)
Antalya / Amatör

sitenin görselliği güzel oldu ama sistemdeki kısıtlamalardan çok zevk alınmaz oldu önceden daha heyecan vardı keyifliydi ana galeri sıkıcı bir şekilde oldu kilitlendi yorum kısıtlkaması yüzünden yarım saat aynı fotolar duruyor ben doğrusu keyif alamaz oldum ve diğer sitelere yönelmeye başladım aynısı olan varmı bilmiyorum eski heyecanı arıyorum doğrusu artık fotografta yüklemiyeceğimde kusuruma bakmayın ...

Tarih: 24 Kasım 2007, 12:35 - İp: 78.***.**8.165
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

valla diğer sitelerdeki kıyaslamalara göre buradakiler hiç bir şey değil. fotokritikte yazdığım şeylerin yüzde 70 i silinir. 15 kelime kuralıymış , kaç gün bilmem ne puanı varmış filan ...o nedenle 3 senedir takip ettiğim kritikkte 2 fotoğrafım ve 20 eleştirim var.

Tarih: 24 Kasım 2007, 16:24 - İp: 88.***.**3.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ahmet biraz abartıyorsun bana sorarsan,
sonucta kac fotograf yorumluyorsun gunde???
kac fotografa uzun uzun eksisini artısını yazıyorsun?
buradaki amac yorum sayısının artması azalması degil,yorumun niteliginin artması.

daha oncede yazmıstım,

hayvanlar kac yavru yaptıklarından bahsediyormus.
biri bes. biri on derken, aslana sormuslar
aslanda "ben bir tane dogururum ama aslan dogururum" demiş.

yani cok yorum yapmak degil asıl mesele nitelikli yorum yapmak.
bırde su varkı,20 yorumada gerek yok,herkes gunde 10 yorum yapsa o anasayfa fırıldak gibi doner..
birde su varki,
fotograf bilgisi olmayanlar,her fotografa
yapıyor ve buda rahatsızlıga yol acıyormu???
ozaman bunların yorum hakkını kısıtlayıp,yapılan yorum kalitesinide artırırsanız eger bunlar yorumlarıda okuyup birşeyler ogrenebilir.
fotografın altında 30 uyeden sadece varsa ogrenilecek birşey yok malum.
şimdi nerde o ogreten siteler demesin kimse,bir adam 7 aylık uyeliginde her fotografa teknik bilgim yok oyuzden yazıyorsa eger,bu site hiçbir işe yaramıyor demektir.
ama ben burada "ogrenen" cok insan gordum.
ama bunlar yapılan eleştirileri dikkate alan insanlardı.
-----
konuya geri donersek,
gecen gun mesela anasayfa hızlı gıdıyor denmişti,buna cevaben bende,anasayfadaki fotograf sayısı arttı hızlı gıtmesi mumkun degil demiştim.
şimdi sende yavas gidiyor diyorsun.bende dıyorumki ikiside degil,anasayfa aylardır bu hızda ilerliyor.
sadece algıda secicilik yaptıgımızdan senin şimdi dikkatnı cekti beni aylar once.
---
uzun lafın kısası sıteye kusme,fotograf paylasmaya ve madem hepsini kullanıyorsun,20 yorumdada yararlı olmaya calıs,goreceksinki zamanla yorumunuz bana farklı bir bakıs kazandırdı tesekkurler diye gelen mesajlarla heyecanında yaptıgın seyın zevkide geri gelecektir.

Tarih: 24 Kasım 2007, 17:10 - İp: 88.***.**8.204
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

yorum sayısı az-çok falan tartışıyoruz ama aslında ilgi eksikliği var.bazen görüntülenme sayılarına bakıyorum,fotolarıma kendimden başka bir kişi bile bakmamış diyorum.
ana sayfa çok hızlı hareket etmiyor,genelde insanları ana sayfadaki fotografı daha çok inceliyorlar ve yorumluyorlar.
buda orada bir kısır döngü yaratıyor muhtemelen.
alkış olayına gelince zaten youmların %99.u bu şekilde.
bazen fotografta gözümü rahatsız bir konuyu belirteyim istiyorum,benden önce yazanlar çok güzel,harika,süper diye yazdıklarından (niye yapıyorlar bilmiyorum)ben yorum yapma isteğinden vazgeçiyorum.
diğer site konusunda, ben oraya iki gün önce üye oldum.dün fotograf ekledim,döndüm avatarımı değiştireyim boş kalmasın dedim.bu süreçte 6 adet yorum eklenmişti fotografa.Bizim çok sevdiğimiz galerimizde kendi eklediğim bir foto bir hafta da 6 izlenme sayısına bile ulaşmıyor.

#kad-ir' tarafından 24.11.2007 18:01:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Kasım 2007, 17:52 - İp: 85.***.**2.127
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

benden önce yazanlar çok güzel,harika,süper diye yazdıklarından (niye yapıyorlar bilmiyorum)ben yorum yapma isteğinden vazgeçiyorum.
------------

bu tıp yorumlar alan hatalı fotograflara ozellikle yorum yazıyorum.
en son yetişbeye yazdım,oda
"başarısızlığımı yenmem için eleşrtirilerinize ihtiyacım vardı o eleştiride geldi diğer 25 olumlu yanıta değecek bir eleştiri oldu tekrar teşekkürler"

yazdı.dikkate almış sagolsun.
alis_11 ve mustafaonur da bu konuda duyarlı ve eleştirinin degerini bilen arkadaslarım.alkısa prim vermeyip,eleştiriden yararlanıyorlar.

---------------------------
bir kişiye dahi yararlı olabildiysem ne mutlu.
bence su
"benden once 40 kişi alkıslamıs ben eleştirsem ayıp olur" kompleksinden kurtulmak lazım.bukadar buyuk bir sacmalık olamaz.
(kadir lafım sana degil,daha onceden birkac uye boyle seyler soylemişti.)
evet galeriye ilgi azalması var,kimse acıp yenı fotograflara bakmıyor,herkes anasayfaya cıkanlara yorum yazıyor.anasayfanın yavaslama nedeni budur.
izlenme sayılarıda azaldı,bunun nedenide uzun zamandır suren bu
furyası bana gore.

Tarih: 24 Kasım 2007, 18:02 - İp: 88.***.**8.204
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Yazılımlar kategorisi alaşağı edildi...Belki serial crack nedeniyle mecbur kalındı ancak fotoğrafla ilgili programlar hakkında bilgi bulabileceğimiz bir yerimiz kalsaydı çok iyi olacaktı..

#lazut' tarafından 03.12.2007 22:36:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Aralık 2007, 22:34 - İp: 88.***.**0.156
canflash2
canflash2 (üye)
İstanbul / Firma

#canflash2' tarafından 03.12.2007 22:40:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Aralık 2007, 22:39 - İp: 81.***.**2.222
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lazut hoca,yandakı menuden yazılım kısmına gırılıyor

Tarih: 3 Aralık 2007, 23:19 - İp: 88.***.**2.100
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Evet çağdaş az önce tesadüfen ben de fark ettim.

Tarih: 3 Aralık 2007, 23:21 - İp: 88.***.**0.156