buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sitedeki Yenilikler Üzerine

Az önce fotoğraflarımı kontrol etmek için kontrol panelini açtım ve sürpiz ; (yabancı forumlarda şaşkınlık sıfatı için wowww derler ya ) , wowwwww

Favori fotoğrafçılarım gibi eksikliği hissedilen şeyler eklenmiş .

Diyar diyar anadolu açılmış, kültüür varlığımız kategorisinin şablonu hazırlanmış.

Şimdi kontrol panelini kurcalıyorum ve epeyce güzel olmuş . Foto öykü de menüde yer alıyor ki demek ki yakında o da açılacak.

Netfoto kabuk değiştiriyor,gelişiyor, güzelleşiyor....

Teşekkürler.

Tarih: 20 Kasım 2007, 18:54 - İp: 88.***.**3.212
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

gelismeler cok güzel, yorum yapmak sinirlandirilmis üye basina 10 yoruma inmis günlük sanirim.
bu olayi forumlar icinde uygulamali.

Tarih: 21 Kasım 2007, 07:55 - İp: 83.***.**5.128
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

günlük yorum sınırlandırlması kesin mi?Bu iyi olmaz herhalde.Eğer böyle ise artık kimse kimseye yorum yazmaz.Kankacılık olayına dönebilir.
Ama böyle bir şeye mecburuz denilecekse de kategori başına belirli bir sayıda yorum hakkı tanınabilinir.Mesela her kategori bazında günlük 5 yorum hakkı gibi.
Böylece artık hiç ilgi görmeyen kültürel miras kategorisi de nasiplenir.

Tarih: 21 Kasım 2007, 09:03 - İp: 85.***.**9.67
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Henüz bakmaya fırsatım olmadı ama değişikliklerin hepsi çok güzel. Yorumların kısıtlanması hariç

Yorumların kısıtlanması hakkında birşeyler söylemek istiyorum ben. Burası diğer siteler gibi değil. Kimsenin puana veya başka birşeye ihtiyacı yok. Yapılan yorumlar genelde fotoğrafa. Kankacılıkmış, adam kayırmaymış hemen hemen hiç yok gibi. Ve insanlar galeride birbirlerine karşı gayet saygılı. Yorumların kısıtlanması yerine kalitesini arttıran bir uygulama getirilebilse bence daha iyi olur.

Kısıtlama yapılacaksada kadir'in dediği gibi bir şey gayet güzel olur. İlgi görmeyen kategorilerde hareketlenir bu sayede...

Tarih: 21 Kasım 2007, 10:00 - İp: 85.***.**1.125
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

GeLişim Şart

Tarih: 21 Kasım 2007, 11:04 - İp: 88.***.**2.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buzkara

"Yapılan yorumlar genelde fotoğrafa. Kankacılıkmış, adam kayırmaymış hemen hemen hiç yok gibi"

demişsin.siteden epeyi uzak oldugun anlasılıyor bu lafından...bu sitenin galerisindeki en buyuk problemi bu dediklerin zaten..

Tarih: 21 Kasım 2007, 12:00 - İp: 88.***.**8.225
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

yorum sayısını kısıtlamak değil de,yorum yapmaya özendirecek şeyler bulunabilinir.belki şöyle bir şey de olabilir,günlük belli bir yorum sayısına ulaşana ekstra foto ekleme bonusu verilebilinir.
kişiye,cinsiyete ve kankalığa göre yorum yapma olayı üzücü ama bir gerçek ne yazık ki.

Tarih: 21 Kasım 2007, 12:09 - İp: 85.***.**9.67
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Gaijin siteden uzak olduğum pek söylenemez. Açarım beğendiğim fotoğrafı yorumumu yazar çıkarım. Herkesi de böyle bilirim, böyle düşünürüm. Böylede olması gerek diye düşünürüm. Eğer varsa bir kankacılık adam kayırma o 10 mesajını ayırır kankasına gene yapar yapacağını öyle düşünen. Ben beğendiğim fotoğrafa yorum yazmak isterim. Ben mi çekmeliyim kankacılık yapanın cezasını?

Bu kısıtlama beni seni değil fotoğrafı cezalandırmak olur bence. Eğer varsa kankacılık başka önlemlerde düşünülebilir. Aynı fotoğrafçının eklediği son beş fotoğraftan en fazla 3'üne yorum yazmak gibi. Veya 20 farklı fotoğrafçıya yorum yazmadan aynı fotoğrafçıya yorum yazamamak gibi.

Forumda dolaşanlar için 10 mesaj yeterli olabilir ama burası fotoğraf sitesi. iki mesajım kaldı üç mesajım kaldı gibi hesaplar yapmak istemiyorum ben...

Tarih: 21 Kasım 2007, 14:37 - İp: 85.***.**1.125
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Çok güzel gidiyor...

Favori fotoğraflarım o kadar çoktular ki şimdi nasıl bulacağım tekrar onları ben

Tarih: 21 Kasım 2007, 15:00 - İp: 213.***.**2.98
fatos k
fatos k (üye)
Yurtdışı / Amatör

gercektende cok güzel yenilikler yapilmis. emeklerinze saglik.
coooooooooooook begendim yapilan yenilikleri.

Tarih: 21 Kasım 2007, 17:33 - İp: 84.***.**5.187
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buzkara
yorum sayısının kısıtlanması bencede işe yarar bır cozum degıl.
dedigin gibi 20 kiiye yorum yapmadan aynı kısıye bır daha yorum yapamama gıbı seyler daha mantıklı,tabı o sayınında ıyı belırlenmesı gerekir.
aslına bakarsan kankacı bırı yıne aferın şakşak dıye bır yorum yapıp gecer,huylu huyundan vazgecmez.
---
benım oyle deme nedenımde belli.
bu s,tede MALESEF kankacılık had safhada.bunu gormezden gelmek yanlıs.bizde hersey bızım gordugumuz gıbı olsun ısterız ama bundan daha ıyısı olanı gormek.

Tarih: 21 Kasım 2007, 17:52 - İp: 88.***.**8.225