sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sitede Temizlik...

Nasıl olur bilmiyorum ama o kadar gereksiz fotoğrfalar yüklenmeye başladı ki önceleri rahatsız olmuyordum bu durumdan paylaşsın ne var ki bunda diyordum...

Ben kendi işime bakıyorudum açıkcası...

Ama fotoğraf ekleyemiyorum.çünkü eskiden o kadar boş fotoğraf olmuydu ustalarda daha rahat görüp eleştiriyodu fotoğraflarımı bende o eleştiriler doğrultusunda kendimi geliştiriyodum geliştirmeye çalışıyodum....

Fotoğraflarıma beğeni alıyorum hoşuma da gidiyo çünkü eleştirmiyolarsa beğenilerini dile getiriyolar bu normal benim için...

Ama...

Artık ustalar da eleştirmiyolar fotoğraflarımı bu diğer benim gibi olanlar içinde geçerli artık fotoğraf eklemiyorum ben ekleyemiyorum....

Çok anlattım ama söyleyeceğim her fotoğraf onaylanmasın buna benimkilerde dahil iyiyim iddiamda yok zatan ama birşeyler öğrenmek isteyenlerinde önü kapanmasın...

Ben olduğum yerde saymak istemiyorum eğer burada bişeyler öğrenmeye gelmişşem ve geldiğim platformda bunu destekliyosa...

İnşallah ilk geldiğim netfotoğrafı bulurum birgün tek temennin bu...
-------------------------------------------------------
DÜZELTME :Eskidostun söyledeği doğrultusunda yanlış anlaılmalara meydan verdim galiba benim amacım fotoğrafta ilerlemek olanlara dur demek değil zaten haddime de değil bende bir üyeyim sonuçta...

Ama amaç gelişmek değil öylesine fotoğraf yüklemekse ki print screen den bile fotoğraf eklenmiş bu siteye ona karşıyım benim gibi gelişmek isteyenler için sorun bu bence...

Yanlış düşünüyosamda uyarın lütfen admin kapatsın konuyu...

#arifuzumcu' tarafından 07.05.2008 23:37:59 tarihinde düzenlendi.

#arifuzumcu' tarafından 07.05.2008 23:38:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mayıs 2008, 20:31 - İp: 85.***.**4.237
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Haklıısın yanlız haksız oldugun konu sen ilk geldiginden daha bilgili fotografa bakış acın degişti ve gelişti sein ilk geldigin günlerdeki seviyende olan insanlar geliyor ve ilk fotograflarını yüklüyorlar buda sana banall ve hoş görünmüyor bırak onlarda kendilerini geliştirsinler sende eleştrilerini yap ögrendigin kadarıyla yeni gelen arkadaşlara onlarda senin gibi bu fotograflar nedir böle diyebilecek seviyeye gelsinler bu senin gerçekten ilerledigini gösteriyor rahatsız olman ondandır iyice karıştırırsan gözüne hoş gelen fotograflarda görüceksin...Saygılarımla ... Eskidost.......

Tarih: 7 Mayıs 2008, 23:26 - İp: 85.***.**5.201
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

zaten belirttim bende benim gibi olanlarda var diye benim fotoğraflarıma bakınca bi nebzede olsun gelişme vardır bunu söylüyolarda zaten ama o kadar kötü fotoğraflar var ki tamam hak veririm peki bu sürekli böyleyse hiç değişmiyorsa ve o fotoğraflar galeri anasayfadan hiç düşmüyosa işte burda rahatsız olurum tepkimi de dile getiririm benim gibi olanlar gelişecekse ne mutlu....

Ben sıkı bir fotoğraf aşığıyım deli diyenler bile var ama yolun başındayım öyle yada böyle bu platformda bir şeyler öğrenirken çeşitli sebeplerden ötürü yolum hep tıkanıyo...

Ben kimseye sen kötüsün sen gelişemezsin demiyorum ne haddime demem de ama öyle olan da yok değil...

Neyse galiba yanlış anşlaşılmalara meydan verdim kusura bakmayın biraz sitemle açılmıştı topic...

Saygılarımla...

Tarih: 7 Mayıs 2008, 23:33 - İp: 85.***.**4.237
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Estagfrullah çook sevindim sizin böle fotograf aşıgı sitenin selameti için açtıgınız topige ama olucak çook güzelide çook kötüsüde kötü olmassa güzelin farkına varılmaz ewet bariz gözümüzü tırmalayanlarda var oda işin tadı tuzu olsunn bak iki kelime yapıyoruz

Tarih: 7 Mayıs 2008, 23:40 - İp: 85.***.**5.201
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

haklısınız...

sitede o kadar çooook lüzumsuz görüntü var ki...artık görmekten bana gına geldi ama nedense o ucube şeyleri eklemekten ve bunlara alkış tutmaktan birilerine hiiiiç gına gelmedi...

her gün düzenli bir şekilde birileri netsiz,tatsız tuzsuz,alakasız ne idüğü belirsiz "şeyleri" ekleyip duruyor,birileri onu alkışlıyor ve bu kısırdöngü devam ediyor.

anasayfada sürekli bu kirlilik sürüyor...

suçun hepsi elbette üyelerde değil...

yönetimde de kabahat var...

bir sitenin vizyonu olur,belli bir misyonu olur...

vizyonu sürdürmek ve misyonu gerçekleştirmek için belirlenen hedeflerin ortaya iyi konulması da gerekir.

gelinen durum gösteriyor ki bu sitenin ne misyonu nede vizyonu var...hatta belli bir hedefi bile yok...

otomatikleşmiş foto-onayı ve takipsizliği nedeniyle fotoğraf sitesi görünümünden çok görüntü çöplüğüne dönen bu sitede meydanı boş bulan herkes bu yozlaşmayı artırıyor...

ben artık cep telefonuyla çekilmiş veya benzer kalitedeki "şeyleri" izlemekten sıkıldım,göz estetiğim bozuldu...

"ben acemiyim bu kadar oluyor,bizde pahalı donanım yok çekemiyoruz" bahanesi ardına sığınarak siteyi laçkalığıyla işgal edenlere dur demek lazım...

yoksa bu topikler hiç bitmeyecek....

Tarih: 9 Mayıs 2008, 01:39 - İp: 88.***.**9.237
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

burkay08'e eksiksiz olarak katılıyorum. fakat olaya başka bir açıdan da yaklaşmak lazım. Şöyleki;

site yönetimi açısından ne kadar çok katılım olursa o kadar kazanç demektir. bu elbette eleştirilecek bir durum değil. netice itibariyle ticari bir kazanç söz konusu ise neden kazanılmasın.. artı böyle bir stenin birçok gideri de vardır (en basitinden düşünürsek bu kadar fotoğrafın saklandığı bir server alınmış veya kiralanmış durumdadır)

fakat olayı kısa vadede görüyorlar bu çok açık.

şu an sitede bir çok üye var. dandik dandik fotolar hergün ekleniyor ve bu fotolara çok güzel emeğine sağlık türünden manasız saçma yorumlar yapılıyor.. bu profildeki üyeler için fotoğraf bir yaşam biçimi değil kesinlikle.. belki anlık bir heves belki sosyal bir statü.. yani bir süre sonra bu hevesleri bitecek ve pasif üye konumuna gececekler..

öte yandan eklenen dandik fotolar, yapılan anlamsız yorumlar gerçekten güzel fotoğraf çeken gerçek fotoğraf tutkunlarını bu siteden uzaklaştıracaktır. hatta uzaklaştırmaktadır. kötü fotoları ekleyen ve o fotolara çok güzel yorumları yazan üyelerin sitedeki aktiflikleri de zamanla biteceğine göre bu strateji ve bu gidişat kısa vadede çok tıklanma ve çok banner anlamına gelse de uzun vadede siteyi bitirir.

dolayısı ile bence site yönetimi konuyu orta ve uzun vadede değerlendirmelidir. tıpkı şirket yönetir gibi..

ama şu anki durum da yönetimin bir tercihi olabilir. bu bana göre külliyen hatalı bir durum olsa da saygı duyarım..

Tarih: 9 Mayıs 2008, 09:50 - İp: 85.***.**7.121
sansabosa
sansabosa (Dedektif)

Tekrar Gün yüzüne taşımak sıkıcı ama artık kaliteli paylaşım pek göremiyorum eskiden bakıp imrendiğim fotoğrafları göremiyorum elle sayılabilcek ustaların fotoğrafları dışında...

Usta dediğimiz kişiler gidiyor artık..

Netfotoğrafta Kalite iyice düştü..

Ne yapmamız gerekiyor, ne yapılmalı bir çare bulmak gerek...

Galeriyi hep aynı fotoğraflar dolaşıp duruyor ve onlardan kalitesi kat kat daha yüksek fotoğraflar bir yerlerde sıkışıp kalıyor...

Bu durum canımı sıkmaya başladı...

Görüyorum ki ''Tommacılar''da çaresiz kaldı...

Şaka bir yana ne yapılmalı yav can sıkıcı bu duruma susup devam mı edelim...

Yoksa Bir şeyler öğrendiğimiz fotoğrafçıların artık paylaşım yapmamalarını mı bekleyelim hepsi gidince bizde gidelim öyle mi yapalım...

O zman sitenin İsmide değişir ''skaşakcı sitesi''

''Adı netfotoğraf olan ve şimdi Şakşakcı sitesi olan bu sitede siteyi ele geçirmeden önce de gizliden yaptığımız ''al gülüm, ver gülüm'' harekatını artık açık bir şekilde örgütlüyorum...

Kamuoyuna duyurulur...''

Ve böyle bir yazı okursam hiç şaşırmam..

Saygılarımla...

#arifuzumcu' tarafından 14.08.2008 11:26:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 11:19 - İp: 88.***.**9.90
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

temizlik imandandır.

Tarih: 14 Ağustos 2008, 11:36 - İp: 85.***.**3.117
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bu işi temizlik şirketleri yapıyor artık...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 12:16 - İp: 88.***.**3.53
hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben fotografın ne ve nasıl olması gerektiğini
buradaki bir kaç nadide insandan öğrenme
yolundayım,ilk geldiğim günden bu güne
değil de,fotograf yüklemeye başladığımdan
itibaren sürekli bir şeyler öğrenip daha iyisi için
çalıştım,sanıyorum az ya da çok yol da kat ettim.
Ama bir adım bile ilerlemek istemeyen
bir çok üyenin sohbet odaları havası hakim oldu
ne yazık ki.
Sitenin geleceği için temizlik gerekiyorsa yapılmalı
derim ben,ama bu çok ince bir çizgi,doğru noktadan
çizmek pek de kolay olmaz sanıyorum.
Bu haliyle de zaten belirsiz gibi gözüken vizyonu
yara alabilir.
Ticari düşünmek de ince bir çizgi,bu gün ile yarın arasında
tahminlerden çok daha az bir zamanın var olduğunu
anladığımız zaman çok geç olabilir.

Dilerim her şey güzel olmaktan daha fazla uzaklaşmaz.
Sevgi ve saygılarımla...

Tarih: 14 Ağustos 2008, 16:10 - İp: 213.***.**3.250
hls1071
hls1071 (üye)
Almanya / Meraklı

Üyeliği İptal Edilmiştir.

Tarih: 31 Ağustos 2008, 20:39 - İp: 88.***.**5.176