chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Site Hakkında!

Site yönetimine sesleniyorum buradan her defasında (Mesela bi fotoğrafın büyük halini görmek istediğimde, bi üyeye mesaj yazmak istediğimde, kontrol panelime girmek istediğimde) Kullanıcı adı ve şifremi girmekten bıktım usandım. Siteye girdiğim zaman şifremi adımı giriyorum bi fotoğrafa bakacam hadi kullanıcı adı şifre gir ona girdik diyelim ardından bi daha bi fotoya bakacaz hadi buyur bi kullanıcı adı şifre daha benim bildiğim 1 kez girilir çıkana kadar şifre felan istenmez. Bendemi bi anormallik var sitenin alt yapısındamı çözmüş değilim bu durum başına gelen arkadaş varsa paylaşsın burada yönetimde ona göre düzenlemeleri yapsın Rica ediyorum. Saygılarımla

Tarih: 15 Ağustos 2006, 01:52 - İp: 81.***.**3.54
hilal1973
hilal1973 (üye)
Bursa / Amatör

bilgisayar ayarlarınızdan kaynaklanıyor.güvenlik önlemlerini fazla yüksek tutmayın.normalde her nefes alışda şifre sormaz

Tarih: 15 Ağustos 2006, 09:50 - İp: 194.***.**8.58
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

bu durum ayrı ayrı bi kaç bilgisayarda başıma geldi.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 10:20 - İp: 85.***.**0.114
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Site yüksek trafiğinden dolayı serveri yöneten arkadaşın önerisiyle altalanadlarına bölünmüştür. (forum.netfotograf.com, galeri.netfotograf.com, www.netfotograf.com) bu durumu browserlar her birini farklı site olarak algıladığından bölümlerden herhangi birinde açmış olduğunuz oturum diğer bölümlere taşınmamaktadır. Bu yüzden her bölümde ayrı ayrı oturum açmanız gerekmektedir.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 10:31 - İp: 81.***.**8.46
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

ama bu galeridede başıma geliyor sayın fdiker galeriye girip bi kez şifre girip fotolara bakabilsem yeter ama olmuyo işte her fotoya bakışımda şifre de şifre.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 10:52 - İp: 85.***.**0.114
drego
drego (üye)
Kocaeli / Amatör

bu durum biraz garip. sanıyorum bilgisayarınız ayarlarıyla ilgili bir durum. güvenlik ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi tavsiye edebilirim. bir de işletim sisteminizden kaynaklanıyor olabilir. örnek olarak windows size şifreyi tekrar girişte kullanmak için aklımda tutayım mı? diye sorar. bu browser ayarlarından halledilebilir.

saygılarımla...

Tarih: 15 Ağustos 2006, 10:57 - İp: 81.***.**6.138
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Bu siteye üye oldum.

İlk girdiğimde aynı şey oldu ama sadece bir kere kullanıcı adı ve şifre istedi yazdım bende o kadar.Bir daha asla kullanıcı adı ve şifre sormadı site, hatta ilk açtığımda bile sormuyor.

Ve bu durum hem evdeki bilg. hemde işyerindeki bilgayarımda aynı hiç bahsettiğiniz durumla karşılaşmadım.

Sanırım diğer arkadaşların bahsettiği gibi ayarlarınızla ilgili olabilir.

Belkide explorerdan da olabilir.Ben şahsen mozilla kullanıyorum tarayıcı olarak ve ancak mozillanın açmadığı birşeyler olursa explorer ile açıyorum.Mozilla hem daha güvenli hemde pop-up pencerelerini engelleme konusunda çok başarılı size mozilla kullanmanız (eğer kullanmıyorsanız) önerebilirim.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 12:11 - İp: 213.***.**1.5
o bensem
o bensem (üye)
İzmir / Meraklı

aynı sorun benimde başıma geliyor hatta buraya yazabilmek için bile şifremi girmek zorunda kaldım. her defasında sorması hiç de hoş olmuyor.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 19:11 - İp: 85.***.**0.168
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

bakın arkadaşlar ben değilmişim sadece demekki var bi problem hemen bilgisayardan bilgisayardan diye yorum yapılması yanlış bence kimse toz kondurmak istemiyo siteye.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 19:26 - İp: 85.***.**3.202
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Değerli dostum söylediklerini biraz üstüme alındım

Şaka tabiki

Ama,

Ben senin söylediklerin doğru değil demedimki.Mutlaka doğrudur ama ben kendi adıma ne evdeki bilg. nede işyerindeki bilgisayarımda bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadığımı aktardım size.Üstelik belkide internet tarayıcısından olabileceğini şahsen mozilla kullandığımı explorer de daha bu güne kadar siteyi açmayı bile denemediğimi söyledim.

Siteye toz kondurmamak gibi bir misyonum yok.Üstelik fdiker bile olabileceğini söylediği halde bende olmuyor işte ne yalan söyleyeyim mozillanın faydasımıdır, ayardanmıdır orasını bilemem.

Ben tekrar mozilla kullanmanızı öneriyorum.Belki çare olabilir onun haricinde ne sebebi nede çözümü ile ilgili aklıma birşey gelmiyor.

Tarih: 15 Ağustos 2006, 20:02 - İp: 85.***.**6.5
hilal1973
hilal1973 (üye)
Bursa / Amatör

C:\WİNDOWS\COOKİES....windowsun içinde cookies adında sarı renkde klasör var.bu cookiesler şifreleri muhafaza ederler.diyelimki bir kere girdiniz bir yere,,daha sonra girdiğinizde makine sizi bu cookiesler sayesinde tanır.bilgisayarınızın ayarlarında eğer "cookies dosyalarını gösterme yada algılama" diye bir komut verildiyse zaten şu anki durumunuz gibi bilgilerinizi tanımaz(her sefer ister).bence tek bir ihtimal var o da bu söylediğim ayarlardır.denemek için bu dosyayı tıklayın içinde neler var neler yok görün.aktif olması lazım

Tarih: 15 Ağustos 2006, 20:09 - İp: 88.***.**3.183