titanium
titanium (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sitanin Tasarımı

Selam üstadlar...

Sizemiz kaynak ve üyeleri açısından gerçekten çok kıymetli ama sitede br sorun var...

Fotoğraf kompozisyon demek,görsel sanat demek,durağan başarı demek....

Böyle bir sanatın internet siteside aynı ölçütlerde olmalı...

Sitenin tasarımı sanki boru sanayi fabrikasının offical sitesi gibi geliyor...

Reklamlar hiç mantıklı yerlere yerleştirilmemiş ve hiç özen gösterilmemiş...

Nalbur dükkanlarında herşey vardır ama bütün malzemeler dükkanın dört biryanına acımasızca dağıtılmıştır koli koli....o misal...

Ayrıca sitenin sol üst köşesindeki bayrağımızında ne alakaya tabi tutularak oraya koyulduğunu da anlamış değilim. Milli eğitim bakanlığının sitesinin sol üstünde beyoncenin fotosunu görmek ne kadar mantıklıysa bu da o kadar mantıklı....

Sitede yeniyim.daha pişmedik.Ama siteyi gezerken devamlı köy kahvesinden fırlamış bir emminin fotosunu görmekte canımı sıkmaya başladı...

Demek istediğimi artık daha iyi anlamışsınızdır...

Saygılar...

Tarih: 13 Ekim 2007, 02:57 - İp: 85.***.**3.79
titanium
titanium (üye)

''misiniz'' ayrı yazılır bu bir hatadır,klavye kullanımından doğan hata;imla hatasına tabi tutulamaz.

Konu bu kadar mı kayar?

Sit''a''nın tasarımından imla hatalarına uğrayan bir süreç.

Bu neyi gösterir? Lafı nerenizle anladığınızı...

Bunu demek istemezdim ama bu kadar sıkıştırılmaz ya.

Lütfen.Yeter.Ben bir iletişim tasarımcısıyım...

Klavye başından insan bu kadar kolay kırılmaz...
He kırmasına kırmayı bizde biliyoruz.Ama genel kültürümle kırabileceğimi düşünüyorum. Bilgi ezikliğine uğratmak istemem.

Saygılarımı sunarım.

İyi günler...

Tarih: 15 Ekim 2007, 18:05 - İp: 88.***.**2.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

BAYRAGIN RENGİ ORAYA UYMUYORSA SİTENİN RENGİ DEGİSİR
------------------------------------------------------
suanda sagdan ıkıncı fotografın rengide oraya uymamıs degişmesini talep ediyorum..
------------
besiktas formasındada bayrak vardır.siyah beyaz kırmızı..
bu işe bi cozum bulmalı,besiktas avrupada alay konusu olamdan..

Tarih: 15 Ekim 2007, 19:16 - İp: 88.***.**7.143
titanium
titanium (üye)

Futbol forma tasarımına şuan için sanatsal bir yaklaşımda bulunamıycam...

BAYRAGIN RENGİ ORAYA UYMUYORSA SİTENİN RENGİ DEGİSİR

bakın yavaş yavaş başlıyoruz tasarım konuşmaya Anlatmak istediklerimden biride buydu...

Saygılar...

Tarih: 15 Ekim 2007, 19:24 - İp: 88.***.**2.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 15 Ekim 2007, 19:27 - İp: 88.***.**7.143
erna
erna (üye)
İstanbul / Meraklı

(Ayrıca sitenin sol üst köşesindeki bayrağımızında ne alakaya tabi tutularak oraya koyulduğunu da anlamış değilim. Milli eğitim bakanlığının sitesinin sol üstünde beyoncenin fotosunu görmek ne kadar mantıklıysa bu da o kadar mantıklı.... )
Ben bu sözünüzden bayrağın orada ne işi var diye anladım.Tasarımının daha farklı ve güzel olabileceğini değil.Eğer farklı ve daha hoş bir tasarımınız varsa site yönetimine göndererek önerebilirsiniz.Ve çok da güzel üretken bir davranış olur.Ne alaka demek yerine..

Tarih: 15 Ekim 2007, 21:09 - İp: 85.***.**9.153
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

1- Hatanızı belirtmeme ve görmenize rağmen halen konu başlığını bile düzeltmediniz.

2- İletişim tasarımı öğrencisi ve genel kültürü yüksek arkadaşım "Bu neyi gösterir? Lafı nerenizle anladığınızı..." sözünle kültür seviyeni ve kartvizitini ortaya koyuyorsun. Bence senin gibi özel ve kültürlü bir üniversitede okuyan biri daha nüktedan yaklaşımlar ortaya koyabilir.
3- Seviyeli bir şekilde eleştiriliyorsun. Edep sınırları içinde hareket etmeni rica ediyorum.
4- Şu bilgi ezikliği olayı ise samimi söyleyeyim beni çok güldürdü. Hadi göreyim seni..

Az kalsın unutuyordum. Sahip misiniz? konusu.
http://www.tdk.org.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF87C42C67A356329D Link Türk Dil Kurumu sitesine ait ve aynen kopyalıyorum.

Soru Eki mı, mi, mu, mü’nün Yazılışı
Soru ekinden sonra gelen ekler, bu eke bitişik olarak yazılır: Verecekmisin? Okuyormuyuz? Çocukmuyum? Gelecekmiydi? Gülermisin, ağlarmısın?

Tarih: 15 Ekim 2007, 21:34 - İp: 88.***.**5.3
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

adam site tasarımından bahsetmiş siz nerelere gitmişsiniz..

tasarımla yada renklerle ilgili bi bilginiz yoksa ki bu bilgi gerektiren bişeydir..burda edebiyat yapmaya luzum yok..

tasarıma yakışmıyor bu kadar basit...haa sadece türk bayrağı için özel tasarım yaparsınız(bu evrenselliğe aykırıdır bunu ben ırkçılık olarak görürüm..)o da olur..

böyle eleştirel gözlerle site gelişim gösterir...bırakında eleştirelim..

Tarih: 16 Ekim 2007, 00:03 - İp: 85.***.**0.225
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

Vallahi sitenin tasarımını beğenenelerdenim.

Hatta bana hiç de karmaşık gelmiyor.Buraya ve tasarıma öyle alıştım ki üye olduğum diğer sitelere girnice sudan çıkmış balığa dönüyorum.

Bayrak olayına gelince siteye 1,5 sene gibi bir zamandır üyeyim bayrak hiçbir zaman orda gözümü falan tırmalamadı,rahatsız bile etmedi...belki de küçük ayrıntılara takılmak yerine sitenin asıl gayesi olan fotoğraflarla ilgilenmemden kaynaklıdır bilemem

Tarih: 16 Ekim 2007, 01:35 - İp: 88.***.**6.180