titanium
titanium (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sitanin Tasarımı

Selam üstadlar...

Sizemiz kaynak ve üyeleri açısından gerçekten çok kıymetli ama sitede br sorun var...

Fotoğraf kompozisyon demek,görsel sanat demek,durağan başarı demek....

Böyle bir sanatın internet siteside aynı ölçütlerde olmalı...

Sitenin tasarımı sanki boru sanayi fabrikasının offical sitesi gibi geliyor...

Reklamlar hiç mantıklı yerlere yerleştirilmemiş ve hiç özen gösterilmemiş...

Nalbur dükkanlarında herşey vardır ama bütün malzemeler dükkanın dört biryanına acımasızca dağıtılmıştır koli koli....o misal...

Ayrıca sitenin sol üst köşesindeki bayrağımızında ne alakaya tabi tutularak oraya koyulduğunu da anlamış değilim. Milli eğitim bakanlığının sitesinin sol üstünde beyoncenin fotosunu görmek ne kadar mantıklıysa bu da o kadar mantıklı....

Sitede yeniyim.daha pişmedik.Ama siteyi gezerken devamlı köy kahvesinden fırlamış bir emminin fotosunu görmekte canımı sıkmaya başladı...

Demek istediğimi artık daha iyi anlamışsınızdır...

Saygılar...

Tarih: 13 Ekim 2007, 02:57 - İp: 85.***.**3.79
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

ben alman sitelerinede üyeyim adamlar evrensel yani her dilde katilima yer vermisler fakat alman bayragi kücükde olsa yer verilmis o sitede.

Tarih: 13 Ekim 2007, 17:33 - İp: 90.***.**2.237
titanium
titanium (üye)

gaijin üstadım. Yakında Türk Leica kullanıcıların olduğu bir site açıcam. Tasarımla bir Türk bayrağı sırıtmadan nasıl durur orda göstericem.

Teşekkürler...

Tarih: 13 Ekim 2007, 17:38 - İp: 88.***.**1.8
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

leica evrensel bir marka degilmi?
---
saka bir yana,bır marka yaratıyorsanız,goze alınacak onemli seylerden biri markanın mıllıyetıdır.
turk leica diyorsunuz,bayragı kullanma amacınız bunun bır turk kullanıcı sitesi olması,ve digerlerinden ayrıldıgı noktayı gostermesi.
netfotograf bir markadır.ve bir turk markasıdır.
orada bulunan bayrak bunu ifade eder.
bayragın daha iyi tasarlanabilecegi daha uygun olabilecegi yonunde bir eleştiri kabul edilebilir ama tasarım bozuk o bayrak ne orada tarzı bır yaklasım dogru degil..ifade etmeye calısıtıgnızın bu oldugunu dusunuyorum.
-----
beşiktas formasında turk bayragı formaya uyarı acaba dıye tartısıldıgını dusunun..
siyah beyaz kırmızı?

Tarih: 13 Ekim 2007, 17:47 - İp: 88.***.**4.146
keremd
keremd (üye)
Tekirdağ / Amatör

Genel olarak titanium'a katılıyorum, sitenin tasarımının daha güzelleştirilmesinden ve daha rahat kullanılabilir hale getirilmesinden yanayım. Bayrak konusunda katılmıyorum, belki en son eleştirilecek kısmıdır sitenin.

Bence tasarımla beraber, forum ve galeri kısmının da eksikliklerinin giderilmesi taraftarıyım.
Sitenin bilgi paylaşımı açısından önemli olan forumdaki uzun zamandır gözüme çarpan eksikliklerine değinmek istiyorum.

- Forumda mesaj atan bir üyenin avatarının altında, o kişinin fotoğraf galerisine kolay bir şekilde ulaşım için bir buton olmalı.Sanırım sadece galeri bölümünde böyle bir buton var (galeri ye girip o kullanıcının ismini aratınca da çıkıyor,diyebilirsiniz)
- forumda son girişten sonra gönderilen, okunmayan,mesajlarıma verilen cevaplar ve cevaplanmamış konular için bir bölüm olmalı. Böyle olunca sorununa cevap alamamış arkadaşlara ulaşım kolaylaşır, bir çok yönden forum daha kullanışlı hale gelir.
- arama fonksiyonu gerçekten çok kullanışsız.böyle olunca tekrar tekrar aynı sorularla karşılaşıyoruz.

Galeri bölümünde arama kısmı, galeri kategorilerinde eksikler var (örnek :sualtı), daha iyi bir tasarımı olmalı.

Benim işk başta dikkatimi çeken eksiklikler bunlar, belki sitede vardır fakat ben eksik zannediyor da olabilirim ve gözümden kaçmış olabilir..

Saygılar iyi bayramlar.

Tarih: 13 Ekim 2007, 20:51 - İp: 85.***.**4.33
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Sitede eksiklikler için önerilecek noktalar olabilir,bende bazen diyorum keşke şu da olsaydı diye .
Keremd gayet güzel özetlemiş,bende kendi fikrim mesela zemin rengi belki değiştirilebilinir.(daha öncesini bilmiyorum belki farklı renkteydi)

#kad-ir' tarafından 15.10.2007 08:38:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2007, 21:16 - İp: 85.***.**7.57
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin demiş;

''bu sitenin 100.000uyesinin tamamının ortak noktası o bayraktır. ''

titanium ise;
bu konu başka yere kayıyor...Buraya girmek için ne Türk olmak zorundasınız ne de müslüman...

Gaijin'e %100 katılıyorum. Bu site Türkçe olduğuna göre siteye üye olanların ortak noktasının Türk Bayrağı olması kadar doğal birşey yok. Bayrağın Din'le ne alakası var Titanium. Müslümanlığı da araya kaynatmışsın. Sizi anlayamıyorum. Her Amerikan filminde mutlaka bir kilise sahnesi ve bayrak sahnesi mutlaka vardır. İngilizler ise Reebok ayakkabı ürünlerinde bile bayraklarını kullanır. Türk bayrağından neden rahatsız olduğunuzu anlayamadım. Sitenin tasarımı konusunda size katılmakla birlikte, bayrak konusunda gereksiz bir polemik yarattığınızı düşünüyorum. Bayrak ulusların kimliğidir, T.C kimliğine sahipseniz o bayrağa da sahip çıkmalısınız. Ancak okuduğunuz okulun çıkış kapılarında EXIT yazmasından dolayı durum sizin için farklı olabilir.

#erkutberk' tarafından 14.10.2007 18:56:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ekim 2007, 18:39 - İp: 85.***.**7.77
titanium
titanium (üye)

Türk bayrağı için canımı verecekler insanlardan biriyim.
Konuyu istediğiniz yere çekin..Daha fazla tartışma kistemiyorum.Ne demek istediğimi daha önceki yazılardan anladım.Müslümanlıklada bir genelleme yaptım...Hani zannediyolarya amerikalı müslüman olamaz diye...
Verdiğiniz amerika örneğine şaşıyorum.Tüm dünya böyle bir olayı doğru buluyomu?Doğru birşey mi yapıyolar ki?
Diyceksiniz 'ben amerika bile yapıyor demek istedim''
demek istemeyin efendim, konu şuan saptığı gibi sapar.

Mesela şöyle sapar; www.eraydinc.com

İngilizce artık ulusal bir dildir.İngilizlerin dili olmaktan çıkmıştır.İngilizce bilmiyorsanız cahilsiniz demektir. EXIT yazısıda acil çıkış simgesidir.Bir yazı olarak algılanmaz.Benim Türklüğümü sorgulayan adamın daha anası bile doğmamıştırki,doğacak çocuğu laf etsin....

Eğer bayrak konusunu yalnış milliyetçi duygularla yine başka yere çekerseniz,Netfotoğraf forumları benim için kötü bir anı olarak son bulur...

Tasarımsal olarak o güzel bayrağımız o kadar güzel oturtulur ki bu siteye,ama kullanmasını bileceksin.

Saygılar sevgiler, daha dikkatli okumalar,iki kere düşünmeler,yorumlar....

Tarih: 14 Ekim 2007, 21:09 - İp: 85.***.**6.88
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bayrak renk açısından bile saçma duruyor orada..gereksiz ve saptırma milliyetçiliğe gerek yok..

olaya sanatsal yaklaşmak daha uygun olacaktır..titanium un da söylediği budur..

yoksa kimse bayraktan dolayı rahatsız olmaz...

Tarih: 15 Ekim 2007, 00:30 - İp: 85.***.**0.225
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

Öncelikle "İngilizce bilmeyenler cahildir" diyebilmeniz için, Türkçe'yi doğru kullanabilecek kadar kültüre sahipmisiniz? Bunu yazdıklarınızı ve yaptığınız imla hatalarını gözden geçirerek kontrol edebilirsiniz. Oktay Sinanoğlu'nun kitaplarını okumanızı ve daha sonra İngilizce eğitiminize devam etmenizi öneririm.
Türklük konusunda ise aşırı milliyetçi olmamama rağmen saçmalamaya devam ettiğiniz müddetçe, laf etmeye devam edeceğim.

Tarih: 15 Ekim 2007, 14:22 - İp: 85.***.**2.188
erkutberk
erkutberk (üye)
İstanbul / Meraklı

Forum başlığınız bile içler acısı bir imla hatası içeriyor. Edebiyat öğretmeniniz görse kahrından ölebilir.

Tarih: 15 Ekim 2007, 14:59 - İp: 85.***.**2.188