fxk10
fxk10 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın Netfotograf Ve Üyeler

saygida kusur etmeyen herkese ve netfotoya merhaba.
bu siteye uye olali bir iki ay oldu. Fotografa merak-
li oldugumdan ilgimi cekti. Fakat cok uzuldum. Burada ciddi olarak bilgilerimizi paylasiyoruz. Ama kimse(cok ozur dilerim)ortaya "MAL","OLM" ve (msj'lari okursaniz daha cogunu gorursunuz)buna benzer kelime kullanamaz.Ben 50 yasindayim bunlari hak etmiyorum,kimse hak etmiyor. Kurallar nerede sayin yonetim. Kim bunlar,bu hakki nerden buluyorlar.
Lütfen bu siteden kaydimi nasil silerim?
Saygiyi hak eden herkese saygilar,sevgiler
HERKESTEN OZUR DİLERİM E.GUNES

Tarih: 1 Kasım 2006, 00:07 - İp: 195.***.**2.94
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Evet katılıyorum sana sevgili Amcacığım.. Bazen forumlarda, hatta fotoğraf alt yorumlarda atışmalar edebi aşıyor. Ben de güzel türkçemizi korumak adına, ahlaki değerlerimiz adına, bunu tasvip etmiyorum.

Ama bence üyeliğinizi silmeyin veya ayrılmayın. Çünkü bu sitede gercekten, çok güzel insanlar da bir hayli fazla var.

saygılarımla..

Tarih: 2 Kasım 2006, 03:55 - İp: 88.***.**9.136
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Değişiklik olsun diye moda diye kelimelerimizi bozanlar oluyor. Fırsat düştükçe uyarmaya çalışıyorum.
Bu siteden örnekler:
ewt
eywallah
güsel
sewinirim
sınaw
walla
war
way
we
yaw
Öfkelenebilirsiniz, kızabilirsiniz; ama bize düşen bu yozlaşmaya karşı durmak, ciddiyetini anlatmak.
Sağlıklı günler dilerim.

Tarih: 2 Kasım 2006, 08:38 - İp: 85.***.**4.96
feyzaa
feyzaa (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayin fxk10,
Size kesinlikle katiliyorum.Bende cok yeniyim bu sitede.Ama kayidinizi sildirmeyin.Pantcomun dedigi gibi burada çok güzel insanlar da bir hayli fazla var gibi gorunuyor.
Sevgiler,

Tarih: 2 Kasım 2006, 12:18 - İp: 81.***.**6.18
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Yozlaşmayı önce kendimizde durduralım.Örneğin siteye üye olurken Türkçe isimler alalım.İçinde Q,W,X harflerinin bulunmadığı isimler tercih edelim.

Tarih: 6 Kasım 2006, 19:32 - İp: 85.***.**6.182
phaon
phaon (üye)
Yurtdışı / Amatör

ewt
eywallah
güsel
sewinirim
sınaw
walla
war
way
we
yaw

bu yazılanları gerçekten okunması gerektiği gibi okursanız çok komik duruma düşersiniz.
"w" biraz daha ağız yuvarlatılarak ve tok okunur.
bunu anlatmak çok zor ama arapların "ve" deyişlerine dikkat ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Araplar "we" der, biz "ve" deriz.
Bizimkisi hem daha kibardır hemde bizim sokak ağzımızda bile "we" diye birşey yoktur.
Komiksiniz böyle konuşan adem evlatları, dilinize sahip çıkın

Sn fxk10 söylediklerinizde son derece haklısınız... Yapacak birşey yok, bu kültürü foruma ilk yazanlar olan modaratörler yerleştirir ve bu forumda da böyle yerleşmiş yapacak birşey yok maalesef. Bence sanal alemde yazanlara hiç üsluba fazla takılmadan devam edin, polemiklerden uzak durmanız yeterli. Sanal alemde girilen polemiklerin dibi sonu yoktur ve bazen maalesef saygısızlık boyutuna da varabilir.

Saygılar.

Tarih: 6 Kasım 2006, 20:07 - İp: 217.***.**4.103
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

arapların we demesi kaba imiş..
o zaman fransızların,ingilizlerin hepsi kaba iğrenç heriflerdir.veya konuşmadır.
ve en kibar insanlar çinliler ve japonlardır.
ama bir kelime bile anlayamıyoruz.

çünkü biz bunlara alıştık

lütfen alışageldiniz konuşma tarzına bakıp diğer konuşma ve telaffuzları küçümsemeyin..

Tarih: 7 Kasım 2006, 14:26 - İp: 88.***.**3.17
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

Sayın fxk10, Size kesinlikle katiliyorum.. Ailesinden birşey alamadıysa biz ne yapabiliriz ki...

Tarih: 7 Kasım 2006, 15:59 - İp: 81.***.**2.172
y_k
y_k (üye)
İzmir / Amatör

Haklısınız...ve güzel bir söz...

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür...
(Mahatma Ghandi )

Tarih: 8 Kasım 2006, 01:09 - İp: 85.***.**8.65
hasakan
hasakan (üye)
İçel / Amatör

Saygıdeğer amcam bende kaydımı sildirmek istemiştim ama burada bulunan diğer güzel insanlar adına onlarla dost olabilmek adına kaldım sende böyle yap bence değerli değersizden daha fazla burada emin olun.

Sevgiler...

#hasakan' tarafından 12.11.2006 14:29:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Kasım 2006, 14:14 - İp: 88.***.**1.72
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar klavye kullanıyoruz sonucta bence sacma bisey onun yerine söyleyinde w olmayan klavye üretsinler

Tarih: 12 Kasım 2006, 15:02 - İp: 88.***.**8.165