kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

Saçmalama!

günde 5-10 fotoğrafa yorum yazabilmek için tüm fotoğrafları geziyorum. bir emek-mesai harcıyorum, ondan sonra tutuyorum bir fotoğrafa, sahibinin 20 fotoğraf ekleyip tek bir yorum yapmamış olmasına da aldırmıyor, değer verip bir beğeni ifade ediyorum. ismi yakışmamış gibisinden bir çift söz ettim diye gelen cevaba bak:

"Kimden: tunakasbek
Kime: kuzeyemir
Konu: saçma
Tarih: 12 Kas 2008, 14:12
Mesaj: bence sen fotoğrafın isminden çok çekim tekneği ve detayları ile ilgilensen daha faydalı bir adam olursun ama çekimlerine bakınca senide böyle kabul etmek lazım... geçmiş olaaa.. "

bre kardeşim insanın denlisi var, densizi var ne deyip yazarsın "eleştirel yorum yapılmasını istemiyor" diye belirtmiş bir adama böyle şeyler.

vakt-ü zamanında osmanlıda kazaskerlik makamı vardı: fetva verirlerdi caizdür, zinhar caiz değildür kabilinden. zaman sonra bu kazaskerden çok memnun olundu ki sayıları ikiye çıkarıldı.
"sen kimsin de kazaskerliğe soyunuyorsun?" deme hakkımız da yok şimdi; adam "eleştirme" demiş.

bence bu seçeneklerde sorun var, burası bir paylaşım sitesi. stok alanı değil. fotoğraf ekliyorsa "eleştirme" diyememeli kimse.

Tarih: 12 Kasım 2008, 20:43 - İp: 88.***.**1.36
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Mehmet bey iyi akşamlar,

Yaptığınız kibar yoruma karşı gelen cevap gerçekten çok çirkin.
Fotoğrafa güzel diyede belirtmişsiniz.
Ama bu zat belki bilerek belki bilmeyerek (genelde bilmeyerek) eleştiri istenmiyor seçeneğini seçmiş.
(Zaten ilk seçenek o olduğundan bazı arkadaşlar değiştirmeyi unutuyor)
Fotoğrafın ismide fotoğrafla bir bütündür.

Daha faydalı bir adam nasıl olunur aklını verene kadar bir kaç yorum yapsada bu arkadaş bizde nasıl faydalı olunabileceğini öğrensek keşke.

Maalesef kırıcı yorumlar olduğu gibi, yapılan yorumun altına veya böyle özelden terbiyesizce yazılar yazılabiliniyor.

Burası mutlaka paylaşım sitesi ama insanların yorum yapmama isteğini görmezden gelinemez.

Keşke herkes sizin gibi yorumlar için böylesine emek harcayabilse.

Boşverin üzülmeye değmez.

Tarih: 13 Kasım 2008, 00:21 - İp: 78.***.**7.115
hamit54
hamit54 (üye)
İstanbul / Meraklı

Hiç yorum yapmamış,ya da eklediği fotograf sayısına oranla çok az
yorum yapmış üyeleri tanıma ve anlama fırsatı olamadığı için,
böyle üyelerin fotograflarına tesadüfen sadece bakmış olup,
o fotograflara çok çok ender yorum ekliyorum.

Çünkü terbiyesizliğin yeri yurdu ne yazık ki bilinmiyor.

Geçenlerde bir üye bir türden bahsederken eleştiri almadığından
söz ederken,hiç eleştiri yapmadığına dikkat etmemişti.
Ne yazık ki cehaletle beslenen ağır kokular her yeri sarıyor.

Selamlar dostum,haklı tepkinizi anlıyor ve destekliyorum...

Tarih: 13 Kasım 2008, 14:11 - İp: 213.***.**3.186
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Bahsetmis oldugunuz bu zat 2006 dan berı uye bır her hangı bır fotografa gıdıpde bır cıft laf etmemıs,
Meslegınınde muhabır oldugunu belırmıs, mademkı bu forografcılıkla ıcıce bır meslekde fotograflara yorum yazarak ıyıyı kotuyu anlatsaya mıllete, sıtedekı arkadaslarında ıstıfadesı olsa,
Tepkınızı anlıyor ve desteklıyorum...

Tarih: 13 Kasım 2008, 20:28 - İp: 78.***.**8.230
baykaran
baykaran (üye)
İstanbul / Meraklı

kuzeyemir arkadaşımı bu konuda tamamiyle haklı buluyor ve destekliyorum...

yönetimede bi öneride bulunmak istiyorum:
fotograf eklerken ilk seçenek olarak "eleştiri yapılsın" olsun.istemeyen değiştirip"eleştiri yapılmasın" şeklinde onaylasın..

Tarih: 20 Kasım 2008, 12:46 - İp: 88.***.**7.251
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

güzel yorumlara şımarmayalım eleştirilere de bozulmayalım
ikisinin arasını tutturalım

Tarih: 25 Kasım 2008, 13:53 - İp: 92.***.**6.204
mustdem
mustdem (üye)
Gaziantep / Amatör

bu da iyi valla. Hem fotoğraf ekle hemde yorum isteme.
Arkadaşım bunlar münferit olaylar ve terbiyesizlik sahibi ile anılır.
Unuttum Yönetime bu tür davranışları lütfen cezasız bırakmayın.

#mustdem' tarafından 26.11.2008 13:17:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Kasım 2008, 13:16 - İp: 78.***.**1.217
hicaz61
hicaz61 (üye)
Trabzon / Meraklı

merhabalar
bu sitenin yenisiyim, inanın bir büyüğümün hakaretlerinden kaçım o siteden kendimi soyutlayıp buraya geldim. bir baktım forumlarda adı geçiyor burada da yazdıklarını okudum. şimdi korkuyorum yine bana hakaret edecekmi diye. şimdi bunu neden yazıdım yazdıklarınızı okuyunca daha üç gün önce başıma gelen bu olayı bende paylaşmak istedim. bir fotoğraf gördüm deşifre etmeyeceğim, abime bunun snatsal bir hareket olmadığını albüm footğraflarına benzediğini hatıra fotoğrafı niteliğinde olduğunu saygıyla yazdım. ardından cevap geldi, dostluk ve arkadaşlık sizin yaşlarınızda algılanır, yazık sana sen anlamamışsın yada sana verilmemiş, sonrasında gelen diğer yorumlarda benim için yine birşeyler yazdı bunlar içinde ne cahilliğim kaldı ne köpekliğim ne itliğim. ve süreklide bak seni siteden attırıcam görürsün, gibisinden mesajlar aldım. özeline insan gibi mesaj bıraktım rica ettim niyetimi izah ettim, cevap gelmedi. neyseki o sitenin yönetimi bu mesajarı silip bana yardımcı oldular. ancak son hamle bana özelimden yeni bir tehdit gelince bende sen önce fotoğraf çekmeyi öğren, yaşından başından utan her işini torpillemi hallediyorsun sitedeki ahbapların olmasa ne olacak diye bir veryansın ettim. sonra çok üzüldüm ama olan oldu birkere.

işte böyle bende paylaşmak istedim. şimdi o ağbimiz bu siteye de üye, umarım bu site yönetiminide tanıdığını ve beni buradan attıracağını yazmaz bana, gerçi diğer siteden de atılmadım ama.

Tarih: 27 Kasım 2008, 11:53 - İp: 85.***.**7.48
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

hicaz dert etme. bu sitede küfürleşme olmadığı sürece hatıra gönüle adam atıldığını (zorla beni sil diyenler hariç) görmedim

Tarih: 27 Kasım 2008, 14:40 - İp: 81.***.**7.150
hicaz61
hicaz61 (üye)
Trabzon / Meraklı

diğer taraftanda atılmadım soğudum sadece birazcık.

Tarih: 27 Kasım 2008, 15:27 - İp: 85.***.**7.48
matsumi
matsumi (üye)
Bursa / Amatör

ya benim bu sitede topuna topuna 2 tane resmim vardı şuan bir tane var ve resimlerime göre de sadece bir tane yorum yapabiliyorum..bence bu adaletsizlk neden resimlerin sayısına göre yorum yapma şansımız oluyor..ben istedğim kadar yorum yapmak istiyorum belki.bu konu hakknda bi konu açsam ii olucak ama size yyardımcı olamıcağım için üzgünüm kuzeyemir bey ..keşke bende istedğim kadar yorum yapabilsem ...bu yüzden arkadşlar yorumlarınızı bekliyorum lütfen insafsızlık yapmayın.. günde 1 tane den fazla fotoğrf ekleyemedğimiz için şuanda bugn 1 tane fotoğraf yükleyebildm daha fazla yüklemeye çalışıcam ve yorumlar gelirse ben de herkeze iyi kötü eleştirilerimi sunmaya çalışıcam

Tarih: 14 Şubat 2009, 21:43 - İp: 88.***.**1.12