buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Politik Konu Açanlar

siteden ihraç edilsin.ciddiyim.

Tarih: 2 Şubat 2008, 21:40 - İp: 85.***.**9.78
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

ahmetçiçek'e soruyorum... Hangi sözle Nerede, sana hakaret edildi

Tarih: 7 Şubat 2008, 10:33 - İp: 85.***.**7.118
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

1-eskiye gitmeme gerek yok daha dün
bu konunun 3. sayfasında ''pişkin, kendisini öpüyor, açtığı konulara baktıkça midem bulanıyor.''
Evet sadece birgün önce yazdıkların..
Bunlar hakaret değilse hakaret nedir?
(Hakaret anlayışınıza hayranım doğrusu)
Tüm bunlardan sonra benim sizin hakkınızdaki görüşüm;
Ya şaşırtcı derecede salaksınız
Ya da çok iyi bir provokatörsünüz..
İkisi birden olamayacağına göre sanırım ikincisisiniz.

Tarih: 7 Şubat 2008, 11:49 - İp: 88.***.**0.42
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.akvaryumkulubu.org/vbulletin/showthread.php?t=54937

" ADK Kapanmıştır

--------------------------------------------------------------------------------

Biz İSAK'lılar olarak, bu forumda ortak ilgi alanımız olan sucul dünya'nın evlerimizdeki yansıması AKVARYUM üzerinde bilgi alışverişinde bulunmak, araştırmak, öğrenmek, öğretmek, kendi sucul pencerelerimizi/eserlerimizi göstermek, diğer meraklıların akvaryumlarını/eserlerini görmek, sucul ilgi alanımızla ilgili güncel bilgilere ulaşmak/ulaştırmak üzere bir araya geldik. Bütün forumdaşların katkılarıyla kaydadeğer bir bilgi birikimi oluşturduk. Ortamdan keyif alıyoruz ve keyifli kalmasını amaçlıyoruz.

İSAK bir sucul platformdur. Konu ile ilgisi olmayan siyaset, din ve spor gibi alanlarda, doğal olarak polemik doğuracak, sucul ilgi alanı ortak olsa da farklı düşünsel yapıda olan forumdaşları birbirine düşürecek, bazı dostları kıracak ortamların oluşması bizleri zor durumda bırakmaktadır.

Internet teknolojisi sayesinde tanıştığımız forum ortamları ile ilgili, şu an hizmette olan siyasi, dini, sporla ilgili forumlar mevcuttur. Konu ile ilgili alanda fikir tartışması yapmak isteyenler, öyle sanıyoruz ki zorlanmadan bu forumlara ulaşabilirler.

Açarken tamamen iyi niyet taşıdığımız Akvaryum dışı konuları kapatarak, ortak ilgi alanımız olan sucul alem dışı konularda gerginlik yaratabilecek konu başlıklarına zemin oluşturmamak istiyoruz.

Kararımızı anlayışla karşılayacağınızı umuyor, forumumuzun bilgi birikiminin yanısıra dil, hitap, yazın uslubu ya da genelleyerek "forum görgü kuralları" denilebilecek konularda ulaştığı seviyeyi daha ileriye ve hep birlikte taşımak istiyoruz. "

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:29 - İp: 85.***.**7.118
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

politik konu icin girenler, fotograf icin girenlerden fazla oldu sitede.
olsunda nasil olursa olsun polemik

Tarih: 7 Şubat 2008, 13:37 - İp: 83.***.**5.205
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bu topige açıldığından beri görüş bildirmekte kararsızım..

Belkide siyasi mesajlara en çok tepki gösterenlerden biri benim. Fakat bazanda hafiften siyasi-politik konulara değindiğimde olmuştur..
Fakat yasaklanma durumu bana pek doğru gibi görünmüyor.
Birkere klişe olarak "yasak" caziptir..
sonra, eğer ben "politik konular yasaklansın" dersem ve bu çoğunluğun desteklediği bir durumdan dolayı uygulamaya girerse, "çoğunluğun dediği olur" veya "çoğunluk haklıdır" gibi birşey çıkarki buda hayat felsefeme aykırı.. Eğer çoğunluk haklı olsaydı dünya hala tepsi gibi yada öküzün boynuzlarında olurdu..

Başka biride çıkar "geyik", "gırgır", "şaka", vs. yasaklansın der birileride destek verir buda bu sitede en çok ilgimi çeken bişeyin yasaklanması olur..

Affınıza sığınarak bir iki örnek vermek istiyorum.. Ben sadece örnek vereceğim.. alınmak isteyen alınsın. ve iğneyi kendime batırdığımında bilinmesini isterim.
Şu an ticari faaliyet gösterdiğimiz sitede, sokaklara pislemek yasak değildir.. Yani öyle bi ibare yada uyarı yok.. Ama kimse sokak ortasına pislemiyor. Ama sokak ortasında sağda solda pislik (dışkı) görülüyor. Bunları gören herkes site içinde geceleri serbestçe dolayan köpeklerin yaptığını biliyor.. Bunun önüne geçmenin bazı yolları var ama kimse tenezül etmiyor. Siteye köpeklerin girmemesi için fiziki tedbirler alınabilir ama atılan taş ürkütülen kuşa değermi birde ona bakmak lazım..
Politik konuların sahibiyle köpekleri eşleştirdiğim düşünülmesin.. daha öte özensiz, ahlaksız ve kötü mesajların benzeştirdiğim düşünülebilir..

Yasak veya siteden ihraç doğru sonuç vermeyebilir..
Belki sırf bu konular üzerine bir görevli yönetici bu tip konuları silebilir diyecem ama o zamanda politik konuları açanlar "......... başlığım neden silindi" diye yaygara yapacak..

dünyanın en zor işini insanları yönetmek olarak görüyorum..
ve çözüm uygulama durumundakilere kolaylıklar diliyorum

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:13 - İp: 85.***.**6.102
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Bu sitede söyleyip yazdıklarıma en ufak bir karşı duruş, karşı düşünce, karşı fikir yok
(Tabiki herkesi kastetmiyorum)
Hep belden aşağı..
Bana edilen hakaretlere biri daha eklendi
Herkesin bir yarası var.
Yaralıların dayanışmasıda insani bir şey.
Anlıyorum...
Sizi de malum şahsın yanına gönderiyorum.
Güle Güle bay rokomet.

Tarih: 7 Şubat 2008, 19:41 - İp: 88.***.**0.232
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Üyeleri birbirine düşürecek,farklı din,dil,kültür,fikir konuları açanlar....

Geyik muhabbetçileri....

Kayıtsız şartsız yalakalık hizmeti verenler...

ve bunların destekçileri....

ve bunlardan nemalananlar...

Bir kere uyarılmalı,sonra kibarca kapı dışarı edilmeli...

Buffalo

Tarih: 7 Şubat 2008, 19:43 - İp: 78.***.**8.183
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

rokomet

Tarih: 7 Şubat 2008, 19:44 - İp: 78.***.**8.183
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

türban serbest olsun.

Tarih: 7 Şubat 2008, 20:47 - İp: 88.***.**0.229
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

elebaşı pazarbeydir, sürekli politik konu açar, uyarılmalıdır. politik konu açmayacağım diye bir konu bile açmıştır
ben şimdi o konuyu hortlatacağım
ama sözünde durmuyor habire açıyor

bu açtığım konu belirli bir kişi ya da kişi grubu için değil genel içindir.

Tarih: 7 Şubat 2008, 22:30 - İp: 88.***.**8.255