coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Netfotograf. Com Kan Kaybediyor...

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama site sürekli kan kaybediyor.
Acil önlemler almak gerektiğini düşünüyorum.
Nasıl bilmiyorum ama sitenin tekrar canlanması şart..

Önerileri olanlar lütfen yazsın...

Tarih: 17 Ekim 2008, 00:16 - İp: 78.***.**0.58
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

netfotograf bünyesinde istemediğiniz kadar konuyu ve bizzat çözümünü barındırıyor.
Ben bu sitede fazla eski değilim ama 5 yıldır internet kullanıcısıyım bu kadar samimi siteyle ilk defa karşılaşıyorum.
eksikten çok fazlası var.
tavsiye ettiğim herkişi bidaha siteden ayrılmadı.
ama sizin konuyu açmadaki niyetinizi daha iyi nasıl olabilir şeklinde anlıyorum.
evet herzaman daha iyi nasıl olabilir diye tartışmak gerekir tartışılmazsada geri kalınır.

haber sitesi olsaydı çok kan kaybetmezdi yada magazinel bir site olsaydı kan kaybetmezdi.
neden çünkü o tür sitelerde konu çok değişken. fakat konu hemen de tüketiliyor. Zamanı geçtimi konu değersiz oluyor.
ama bu sitenin 2006 daki konusu bile hala değerlidir.

diğer siteler üyenin isminin tipine bakarak üye alımı yapıyor.
bu nasıl bir saçmalık? değil mi? tipik bir örnekti bu bahsettiğim. Çoğaltabilirim.

Bence çok iyi gidişatı olan bir site netfotograf.

eksik ararsak elbet birşeyler buluruz.
mesela büyük markaların destekleri hissedilmiyor.
her makinenin detaylı araştırması-özellik testleri gibi profesyonel özellikler hala etkin değil.
ama bi bakarsınız bi marka sponsor olmuş diğer markalarda bundan etkinmiş destek çıkmış,
yurt dışındaki siteler gibi bu sitede bir anda profesyonel özelliklere bürünüvermiş.
kimbilir...

Tarih: 17 Ekim 2008, 00:36 - İp: 88.***.**4.245
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Site niye kan kaybediyor anlayamadım.

Fotoğrafların kaliteleri yükseldi.

Yorumlar gayet bilinçli yapılıyor.

Topiklerimiz bile değerlidir. (Bazen karşılıklı atışma oluyor ama)

Konuyu görünce eski tarihli bir topik sandım.

Eskiye göre netfotoğraf.com sitesi çok kaliteli ve samimi.

Eski topikler bile değerlidir. Zaman geçsede topikdeki konular değerini yitirmiyor.

Başka siteyede üye oldum. Ama bizim sitenin yanında o kadar yavan ve sönükki.

Tarih: 17 Ekim 2008, 01:12 - İp: 78.***.**8.64
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

değişken üst band

fotoğraflardaki kalite artışı

fotoğrafça

toplam üye sayısı ve artışı

samimiyet

şimdilik herşey güzel görünüyor

sadece forumda bir hareketsizlik var ama onun da dönemsel olduğunu düşünüyorum şahsen

Tarih: 17 Ekim 2008, 01:46 - İp: 212.***.**0.103
randomrandom
randomrandom (Objektif)
İstanbul / Meraklı

I Netfotoğraf...

Tarih: 17 Ekim 2008, 02:26 - İp: 88.***.**1.176
acarmob
acarmob (üye)
İzmir / Amatör

Sayın Dostlar,şahsen sitemizin kan kaybettiğine katılmıyorum,aksine her gün kendini kalitesiyle ispat etmekte.Forumlarda bilinçli ve düzeyli fikir alışverişler yapılmakta.Ben günde en az 5-6 kere ziyaret edip bilgi alıyorum.Saygı ve sevgiler hepinize...

Tarih: 17 Ekim 2008, 10:40 - İp: 78.***.**6.176
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Şu gizlilik acilen kaldırılmalı. Yoksa dahada kaybedecek.
Eskiden 80-90 yorumalacak fotolar işmdi 20 de kalıyor. Bu önemli mi .Bence önemli. Bu ilgi kaybina sebep oluyor,
altını çiziyorum ilgi kaybina sebep oluyor.

Tarih: 17 Ekim 2008, 14:21 - İp: 88.***.**4.179
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Abicim sende herşeyin altını çiziyorsun.

Tarih: 17 Ekim 2008, 16:50 - İp: 88.***.**1.115
eyefive
eyefive (üye)
Adana / Amatör

Siteye üye olalı 1 hafta oldu. Sitede bir sürü konu içeriği olmasına rağmen durgunluğu bende farkettim.Daha önceleri yazılan başlıklara çok yorumla katılım olurken,yeni açılanlara az oluyor. Bunun sebeplerinide çözdüm gereksiz başlıklar açılmış fazlaca.Aynı konu ile alakalı çok fazla başlık var.Böyle olunca insanlar cevap yazmaya üşeniyorlar veya sıkılmışlar artık. Bugün gazetede çok kötü bir haber okudum. Genç kız kardeşimizin birisi fotoğraf tutkusundan dolayı tren vagonunun tepesine çıkarak fotoğraf çekmek isteyince elektirik akımına kapılmış.Şuanda komada ve ağır yaralı. Fotoğraf sevgisibazen insanalra üzücü sonuçlar verebiliyor.

Tarih: 17 Ekim 2008, 17:29 - İp: 88.***.**1.121
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Ben de katılmıyorum kan kaybı olduğuna. Aksine fotoğraf kalitesinde gerçekten de hatırı sayılır bir yükselme var. Ayrıca Pazarbey, tamam haklısın eskiden 80-90 yorum varken şimdi 20 de kalıyordur da, neydi ki eskiden 80-90 yorumun içeriği? Sırf yorum yazmak için fotoğraf mı açılır? Bence çok iyi oldu. Yorumlar da az ama öz olsun daha iyi. Forumlarda ise ister Serbest Köşe olsun isterse de DSLR alım konusu olsun bence gayet yoğun ilgi var, hatta bazen fazla bile ilgi var. Çok sıradan bir konuysa ya da sürekli sorulmuş bir soruysa fazla kişi cevap vermiyor ancak konu az da olsa ilgi çekiciyse bence gayet faal bir katılım oluyor. Özellikle forumlarda daha faal başka bir fotoğraf sitesi bilmiyorum (FK bu kadar değil mesela, burada ortam daha sıcak, daha samimi. Bazen kırıcı da olsa daha samimi).

#t_yaman' tarafından 18.10.2008 10:36:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ekim 2008, 21:11 - İp: 88.***.**9.34
transistor
transistor (üye)
Denizli / Amatör

kan kaybı ne ya, ne kan kaybı?

Tarih: 17 Ekim 2008, 22:20 - İp: 81.***.**0.180