kuzeyemir
kuzeyemir (üye)
Aydın / Profesyonel Fotoğrafçı

Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılıyor?

bir fotoğrafa yorum yazmak istedim. "kullanıcı tarafından engellenmişsiniz" mesajı çıktı ekrana.
bu sitede bu uygulamadan haberim yoktu. bilen arkadaşlar nereden engellediğimizi bana tarif ederse memnun olurum.

konuyla ilgili ekran resmi:

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=588514

Tarih: 20 Mart 2014, 23:12 - İp: 95.***.**5.216
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Bir fotoğraf forumunda siyasete bu kadar girmek bile ülkenin ne kadar kaosta olduğunu gösteriyor...

#buzlucam' tarafından 25.03.2014 09:37:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2014, 09:36 - İp: 78.***.**8.35
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

.......VE SON BİR CÜMLE KUZEYEMİR BEN AŞAĞIDAKİ CÜMLELERİ YAZARKEN KORKUYORUM KİMSEYE HAKARET ETMEDİĞİM HALDE ACABA BAŞIMA BUNLARI YAZDIĞIM İÇİN BİRŞEY GELİR Mİ TERSLİK OLUR MU DİYE VE EĞER BEN BU KORKUYU TAŞIYORSAM BURADA NE ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDEBİLİRİZ NE DEMOKRASİDEN... ama senin için sorun yok devam et.. Anlatabildimmi özgürlüğün ne olduğunu!

Tarih: 25 Mart 2014, 10:04 - İp: 78.***.**8.35
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)

buzlucam, çok heyecanlısın. "bunları yazdım ama şimdi başıma ne gelecek diye korkuyorum..." diyorsun.
diyorsun ama bak benim sana yazdığım ilk cevaba, senin ardı ardına bana sıraladığın hakaretlere.
ben şimdi "saldırgan üslup"umu kabul edeyim ama (nerede sana saldırdım veya hakaret ettim bilemiyorum) bu üsluba devam edersen seninle birbirimize saldırmadan, kırmadan nasıl anlaşalım, söyler misin?

gördüğüm kadarıyla kötü niyetli değilsin, inandığın şeyleri söylüyorsun. ama bu heyecanını devam ettirmemende fayda var. sakince tekrar yazdıklarını okursan bana çok haksızlık ettiğini görebilirsin.
saygı sınırını aşmamak üzere yeni paylaşımlara inşallah...

Tarih: 25 Mart 2014, 10:54 - İp: 78.***.**1.69
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)

bu arada yönetimin kişiye özel uyguladığı bu "engelleme"nin sağlıksız olduğunu, art niyetli kişilere fırsat doğurduğunu hep birlikte şu örnekte görebiliriz:
yigiterdem kullanıcısı beni engelledi. ancak eklediği fotoğraflarda, yaptığı yorumlarda doğrudan beni hedef gösteren saldırılarına devam ediyor.
terbiye sınırına riayet etmiyor.
küstahlaşıyor:

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=588765

benim kendimi ifade etme şansımın olmadığı bir fotoğrafta bana sataşan kişiye ne hakla beni engelleme hakkı verilebilir ki?

üstelik çalıntı fotoğrafla bana "ders" veriyor.
açık açık: "bak kuzeyemir, ben böyle çalıntı paylaşımlara devam ediyorum. altında da sana hakaret ediyorum. sen bana dokunamıyorsun, yönetim bana bu hakkı verdi..." diyor.

yanılıyor muyum sayın yönetim?
konuyu iyi okuyan herkesin ve yönetimin dikkatine.
saygılarımla...

Tarih: 25 Mart 2014, 11:11 - İp: 78.***.**1.69
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Keşke heyecanlı olsaydım,heyecenlı değilim ülkem adına uzun süredir üzgünüm. Keşke sende sana hakaret etmediğimin senin içinde üzgün olduğumun farkında olsaydın... Keşke yazdıkların şurada şurada ve şurada yanlış deseydin. Özgürlük ve demokrasi ve çağdaşlık yenilmez içilmez ve paraya çevrilmez bunlar soyut kavramlardır. onun için bazıları için hiçbir değer ifade etmez anlam taşımaz. Ne zamanki insanlar özgürlük kavramının başörtüsü takabilmekten daha öte anlamlarda taşıyabileceğini anlarsa o zaman uyanmıştır. Arınç 'ın dediği gibi dün bir cemaate ne istedilerse verdik, bugün şimdi niye böyle yapıyorlar diye sorabilen bir yönetim için, yarın başka ceMaatlerede ne isterse verebiliriz anlamı olduğu analşılsaydı,.. Kendim adına şimdi şu sözün ve laikliğin ne anlama geldiğini Arınç'ın son sözleri sayesinde daha iyi anlıyorum..
"Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" M.Kemal Ataturk
SEN BU SÖYLEMDEN HOŞLANMAMIŞSINDIR AMA BEN SENİN SÖYLEDİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM SENDE OTUR BİR DÜŞÜN... ACABA SENİN hocalarının söylediklerinden daha farklı bir gerçek olabilirmi... bU SENİN DEYişinle benim şu ana kadar HİÇ OY VERMEDİĞİM cehape zihniyeti olabilir sanırım... Bundan sonrası için söz vermiyorum...

#buzlucam' tarafından 25.03.2014 12:46:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2014, 12:25 - İp: 78.***.**6.160
tomaydin
tomaydin (üye)
İstanbul / Meraklı

kesinlikle tartışmaya katılmak değil amacım
sadece bilmediğim şeyleri sorup öğrenmek istiyorum

1 sayın kuzeyemir
siz yönetime "ben de sayın yigiterdem'i engellemek istiyorum" dediniz ama onlar " sizin böyle bir hakkınız yok" mu dedi. veya herhangi bir cevap verdi mi

2 epeydir bahsi geçen hamam böceği benzetmesine sebep olan fotografı veya konuyu bulamıyorum da linkini gönderebilir mi bilen birisi.
buraya yorum yazmak istemiyorum
sadece bu benzetmenin nerede , ne şekilde ve kim tarafından yapıldığını öğrenmek istiyorum .

teşekkür ederim

Tarih: 25 Mart 2014, 13:19 - İp: 78.***.**8.231
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)

Komplekslerinden kurtul ,.. ezilmişlik ve şimdi ben ezerim sendromuna yakalanmışsın.. Senin geçmişinde yaşadıkların sanırım bu düşmanca tavırlara neden oluyor , sanırım sende yurtlarda büyüdün ve çektiğin eziyetin sebebinin cehape zihniyeti olduğunu sanıyorsun... aynı birileri gibi...
...Dağdaki çoban benzetmende senin ruh halindeki ezikliği gösterir...

buzlucam, yukarıdaki satırlar senin.

"sakin ol, hakaret etme" diyorum sana, verdiğin cevap şu:
"Keşke sende sana hakaret etmediğimin senin içinde üzgün olduğumun farkında olsaydın..."

e, şimdi nasıl doğruyu bulacağız?
lütfen!
yukarıdaki sözlerin açıkça hakarettir. sarfettiğin sözler bana olduğuna göre, senin niyetin değil, benim anladığım önemli olmalı.
bu hakaret konusunu daha fazla açmayalım istersen. artık benim senden beklediğim üslubu kavramış olmalısın.
buna riayet etmezsen üzülerek söylemeliyim ki aynı üslupla konuşmak durumunda kalabilirim.

üslubun düzelirse, diğer "memleket meseleleri" ile ilgili konuşulabilir.
saygılarımla...

Tarih: 25 Mart 2014, 13:30 - İp: 95.***.**1.225
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)

tomaydın,
lütfen, sildiğiniz yorumunuza cevabım havada kaldı.
önce o yorumunuzu geri yazın. burayı okuyanlar kopukluk yaşamasın. böyle "silme" veya "editleme" yaparsanız izleyiciye saygısızlık oluyor.

yigiterdem'in "baş koyun ve koyunları" fotoğrafınızdaki yorum manevranızdan sonra size itimadım hiç kalmadı.
sizi iyi niyetli ve "doğruyu arayan adam" olarak görmem imkansız değil. ama bunun için çaba sarfetmeniz gerekiyor.
dolayısıyla sizi (en azından şimdilik) muhatap görüp cevaplamak istemiyorum.
anlayışınıza...

Tarih: 25 Mart 2014, 13:36 - İp: 95.***.**1.225
tomaydin
tomaydin (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkür ederim sayın kuzeyemir
gün olur da benimle ilgili fikriniz değişirse cevabınızı beklerim

sildiğim yorum için de
sizden ve diğer "izleyici"lerden özür dilerim
hepinizin affına sığınıyorum
ama gerçekten bünyem bu tür tartışmaları kaldırmıyor
kalbim sıkışıyor, ruhum daralıyor
sizin cevabınızdan sonra gerginliğin azalmasındansa artması ihtimalini daha kuvvetli gördüğümden (siz ortamı gerdiniz anlamında değil kesinlikle sadece zamanlama olarak sizin cevabınızı okuduktan sonraki dakikada bunun farkına vardım anlamında) sorumu ve yazdıklarımı sildim

ki madem sorunu çözemiyorum, en azından daha fazla germeyeyim insanları.

cümleten saygılarımla

Tarih: 25 Mart 2014, 17:09 - İp: 78.***.**8.231
kuzeyemir
kuzeyemir (üye)

tomaydin:
1) yönetimden her hangi bir kişiyi engelleme talebinde bulunmadım.
2) merak ettiğiniz fotoğraf:

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=585912

Tarih: 25 Mart 2014, 17:24 - İp: 78.***.**1.219